Справа № 509/1553/23
28 березня 2023 року Овідіопольський районний суд Одеської області у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні в смт. Овідіополь Одеської області клопотання слідчого СВ відділення поліції №1 Одеського районного управління поліції № 2 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 погодженого прокурором Чорноморської окружної прокуратури Одеської області ОСОБА_4 про арешт майна, в рамках кримінального провадження №12023162380000118 від 26.0,3.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України,-
До слідчого судді звернувся слідчий з вищевказаним клопотанням .
В ході досудового розслідування встановлено, що 26.03.2023 року близько 20:15 годин на перехресті вул. Чорноморської та вул. Соборної, смт. Великодолинське, Одеського району, Одеської області, автомобіль марки DAF XF 105 д.н.з. НОМЕР_1 з напівпричепом Sawo S240 д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 рухаючись на заборонений сигнал світлофору не надав перевагу автомобілю ЗАЗ д.н.з. НОМЕР_3 водій якого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в результаті чого останній отримав тілесні ушкодження у вигляді забою лівого плечового суглобу, перелом 6,7,8 ребра зліва.
Автомобіль , марки ЗАЗ д.н.з. НОМЕР_3 на підставі свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_4 виданого 12/01/2007 та зареєстрований на гр. ОСОБА_7 .
Транспортний засіб - автомобіль ЗАЗ д.н.з. НОМЕР_3 , після огляду вилучено та передано на відповідальне зберігання за адресою: Одеська область, Одеський район, смт. Великодолинське, вул. Степова, буд.№8.
Вказаний автомобіль ЗАЗ д.н.з. НОМЕР_3 містить на собі сліди кримінального правопорушення у вигляді механічних ушкоджень та в ході досудового розслідування виникає необхідність встановлення об'єктивних обставин дорожньо-транспортної пригоди, проведення експертизи технічного стану транспортного засобу та транспортно-трасологічної експертизи.
У зв'язку з викладеним, у органу досудового розслідування виникла необхідність в арешті вказаного транспортного засобу, який має суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у даному випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 98 КПК України, наявні достатні підстави вважати, що вищезазначені вилучені речі відповідають критеріям речових доказів, а саме - є матеріальними об'єктами, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час даного кримінального провадження.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що в ході досудового слідства виникла необхідність у збереженні слідів кримінального правопорушення, які містяться на автомобілі ЗАЗ д.н.з. НОМЕР_3 , необхідне застосування заходу забезпечення кримінального провадження - арешту вказаного автомобіля з забороною для особи, у власності якої перебуває це майно, розпоряджатися та використовувати його будь-яким чином, так як ці дії зможуть знищити сліди кримінального правопорушення, у зв'язку із чим, вважаю клопотання слідчого таким, що підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 131-132, 170-171 КПК України.
Клопотання - задовольнити.
Накласти арешт на рухоме майно- автомобіль , марки ЗАЗ д.н.з. НОМЕР_3 на підставі свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_4 виданого 12/01/2007 та зареєстрований на гр. ОСОБА_7 , з метою збереження слідів кримінального правопорушення, які містяться на вказаному автомобілі залишити його на відповідальне зберігання водію даного авто гр. ОСОБА_6 за місцем його мешкання : АДРЕСА_1 , з позбавленням власника права користуватися та розпоряджатися вказаним транспортним засобом, до проведення авто технічної експертизи.
Після проведення відповідних експертних досліджень, повернути транспортний засіб власнику на відповідальне зберігання.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду на протязі 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1