Справа № 711/1492/23
Номер провадження 3/711/608/23
27 березня 2023 року м. Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Олійник В.М., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Черкаській області (протокол серії ВАБ № 412462 та протокол серії ВАБ № 412461) про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності за ст.ст.173,185, КУпАП,
В провадженні Придніпровського районного суду м.Черкаси знаходяться адміністративні матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Черкаській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.173 та за ст.185 КУпАП.
Судом встановлено, що 26.02.2023 року о 19.25 год. в м.Черкаси бул.Шевченка 333/1 в ресторані «Ліберті» гр. ОСОБА_1 перебував в п'яному вигляді, виражався нецензурною лайкою бік працівників поліції та ресторану, на законні вимоги працівників поліції не реагував та поводив себе агресивно, чим вчинив адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачена ст.185 КУпАП.
Крім того, що 26.02.2023 року о 19.25 год. в м.Черкаси бул.Шевченка 333/1 в ресторані «Ліберті» гр. ОСОБА_1 перебував в п'яному вигляді, виражався нецензурною лайкою бік працівників ресторану та працівників поліції, поводив себе неадекватно та ображав людську гідність, на зауваження припинити протиправні дії не реагував, чим вчинив адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачена ст.173 КУпАП.
Правопорушник ОСОБА_1 до початку судового розгляду надав заяву в якій просить суд проводити розгляд справи без його участі. Вину у вчиненні адміністративних правопорушеннях визнає в повному обсязі та просить суд суворо не карати.
Дослідивши письмові матеріали провадження, переглянувши відеозапис з нагрудних камер працівників поліції, приходжу до наступного:
Згідно зіст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані, зокрема, встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, показаннями технічних приладів та засобів, що мають функції відеозапису, тощо.
Відповідно до ст.ст.252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень статті 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до протоколу про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ст.173 КУпАП, а саме: за вчинення дрібного хуліганство, тобто нецензурної лайки в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян та за ст.185 КУпАП - за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків.
В судовому засіданні досліджено відеозапис з нагрудних камер поліцейського, під час перегляду якого встановлено, що дійсно 26.02.2023 року в вечірній час, а саме 19.25 год. гр. ОСОБА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння в громадському місці, а саме в приміщенні ресторану «Ліберті», висловлювався нецензурною лайкою та чинив опір працівникам поліції. Крім того, про факт вчинення ОСОБА_1 інкримінованих йому адміністративних правопорушень, свідчать пояснення свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які прямо вказують ОСОБА_1 , як на особу яка в стані алкогольного сп'яніння поводила себе агресивно, виражалася нецензурною лайкою в бік працівників ресторану та працівників поліції та в подальшому не виконувала законні вимоги працівників поліції припинити правопорушення, чинила опір працівникам поліції під час затримання.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, а саме: дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян; та ст.185 КУпАП, а саме: злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків.
Його вина у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення від 26.02.2023 року серії ВАБ № 412461 та серії ВАБ № 412462, поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , рапортом інспектором взводу № 1 роти ТОР УПП в Черкаській області ДПП капітан поліції Тупчій Я., відеозаписом з нагрудних бодікамер працівників поліції.
При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , який не працює та не є особою з інвалідністю.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, так у даному випадку стягнення необхідно накласти в межах санкції ст.185 КУпАП.
Пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність правопорушника обставин не вбачається.
Враховуючи, той факт, що правопорушник вчинив дрібне хуліганство, чим порушив громадський порядок і спокій громадян, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, вважаю за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, так як застосування до нього цього стягнення буде достатнім для його виховання в дусі додержання законів України.
Також підлягає стягненню на корить держави судовий збір відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір».
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.36, 173, 185, 279, 283 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ст.ст.173, 185 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративні стягнення за вчинення адміністративних правопорушень передбачених:
ст.173 КУпАП - у виді штрафу в дохід держави у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 51 (п'ятдесят одна) гривна 00 копійок;
ст.185 КУпАП - у виді штрафу в дохід держави у розмірі восьми неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 136 (сто тридцять шість) гривень.
На підставі ст.36 КУпАП накласти стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме ст.185 КУпАП у виді штрафу в дохід держави у восьми неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 136 (сто тридцять шість) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 536,8 грн.
Відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз'яснити, що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до нього можуть бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст.308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Придніпровський районний суд м.Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: В. М. Олійник