27 березня 2023 року справа №380/15155/22
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Крутько О.В.,
розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області
про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії
Позивач звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, у якому просить суд: визнати протиправною діяльність Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо не проведення ОСОБА_1 з 01.12.2020 р. перерахунку основного розміру його пенсії на підставі довідки від 25.10.2021 року № 448 про розмір грошового забезпечення станом на 01.12.2020 року із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити з 01.12.2020 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 основного розміру пенсії на підставі виданої ГУ ДФС у Львівській області довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.12.2020 року із зазначенням відомостей про розміри додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, (посадовий оклад - 8460,00, оклад за військовим (спеціальним) званням, підполковник податкової міліції - 1410,00, надбавка за вислугу років (45 відс). - 4441,50, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15 відс.) - 1269,00, надбавка за особливості проходження служби (100 відс.) - 14311,50, премія (204 відс.) - 17258,40.
Обґрунтовуючи позовні вимоги ОСОБА_1 зазначив, що ГУ ПФУ протиправно відмовило у проведенні перерахунку його пенсії на підставі оновленої довідки № 448 від 25.10.2021, виданої на його ім'я Головним управлінням ДФС у Львівській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01.12.2020 - день, з якого змінено розмір грошового забезпечення особам, що проходять службу за посадою аналогічною зайнятій ним до виходу на пенсію, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, наведених в цій довідці, оскільки після набрання законної сили 05.03.2019 судовим рішенням у справі № 826/3858/18, яким було визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - постанова № 103) та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок № 45), перерахунок його пенсії має бути здійснений на підставі Закону № 2262-ХІІ із застосуванням механізму, визначеного Порядком № 45.
Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечив, подав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що позивач у позовній заяві просить здійснити перерахунок пенсії з 01 січня 2020 року на підставі довідки № 448 від 25.10.2021, виданої за нормами, чинними станом на 01.12.2020, при цьому покликається на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, яке залишено без змін постановами Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 та Верховного Суду від 12.11.2019. Даним рішенням визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови-103. Згідно із ч. 2 ст. 265 Кодексу адміністративного судочинства України, нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду. Відповідно зазначені пункти втратили чинність з 05 березня 2019 року, як того вимагає ч. 2 ст. 265 КАС України. Нормативно-правових актів щодо визначення складових грошового забезпечення, з яких має проводитися перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом -2262, після 05.03.2019 не приймалося. Таким чином, підстави для проведення пенсії позивача з 01.01.2020 - відсутні.
Ухвалою від 10.11.2022 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі.
13.02.2023 ухвалено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 02.03.2023.
02.03.2023 протокольною ухвалою закрито підготовче провадження, призначено справу до судового розгляду на 23.03.2023.
В судовому засіданні 23.03.2023 заслухано пояснення позивача та представника відповідача, досліджено докази, ухвалено продовжити розгляд справи у письмовому провадженні.
Дослідивши докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, заслухавши позивача та представника відповідача, суд виходив з наступного.
13.06.2022 позивач звернувся до ГУ ПФУ у Львівській області із заявою про перерахунок його пенсії з урахуванням розміру грошового забезпечення, вказаного у довідці від 25.10.2021 №448 виданій ГУ ДФС у Львівській області.
ГУ ПФУ у Львівській області листом від 12.07.2022 № 8705-7841/Р-52/8-1300/22 повідомило позивача про відсутність правових підстав для перерахунку його пенсії на підставі зазначеної вище довідки від 25.10.2021 №448, виданої ГУ ДФС у Львівській області, з мотивів, зокрема, того, що після останнього перерахунку пенсії позивача нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитись перерахунок пенсії, призначених згідно із Законом 2262-XII, не приймалось.
Вважаючи протиправними дії ГУ ПФУ у Львівській області щодо відмови у перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки від 25.10.2021 №448, виданої ГУ ДФС у Львівській області, ОСОБА_1 звернувся до суду з цим позовом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на службі в податковій міліції, визначає Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених пенсій у зв'язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців є положення частини третьої статті 43 та статті 63 Закону № 2262-XII.
Так, частиною третьою статтею 43 Закону № 2262-XII передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку (частина вісімнадцята статті 43 Закону № 2262-ХІІ).
Порядок перерахунку пенсій врегульований розділом VIII «Порядок перерахунку пенсій» Закону № 2262-XII, згідно із частинами першою та другою статті 63 Закону № 2262-ХІІ якого, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (частина четверта статті 63 Закону № 2262-ХІІ).
Отже, Кабінету Міністрів України надано право встановлювати умови та порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» затвердив Порядок № 45, який визначає алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема територіальний орган Пенсійного фонду України та державний орган, з якого осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ було звільнено із служби, для реалізації перерахунку раніше призначених пенсій.
Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Згідно із пунктом 2 Порядку № 45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком № 45 (пункт 3 Порядку № 45).
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 3-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок №3-1).
Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - постанова № 704), яка набрала чинності 01.03.2018 та якою було затверджено, зокрема: схему тарифних розрядів за посадами осіб начальницького складу податкової міліції апарату Державної фіскальної служби згідно з додатком 9; схему тарифних розрядів за посадами осіб начальницького складу податкової міліції головних управлінь в областях, м. Києві та органу з обслуговування великих платників податків Державної фіскальної служби згідно з додатком 10; схему тарифних розрядів за посадами осіб начальницького складу податкової міліції державних податкових інспекцій Державної фіскальної служби згідно з додатком 11.
Зокрема, цією постановою встановлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 Постанови № 704); надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (підпункт 6 пункту 6 постанови № 704).
Підпунктом 2 пункту 5 постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Згідно із пунктом 3 постанови № 704 виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, розвідувальними органами, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (далі - державні органи).
Відповідно до вимог Податкового кодексу України, Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, затвердженого Законом України від 22.02.2006 № 3460-IV, постанови Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 № 114 «Про затвердження Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ», пункту 3 постанови № 704 Міністерство фінансів України наказом від 17.07.2018 № 616 «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції» затвердило Порядок виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції (далі - Порядок № 616), який визначає механізм нарахування та виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції, а також визначає форму та порядок видачі грошових атестатів.
Пунктом 3 Порядку № 616 визначено, що грошове забезпечення осіб начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) складається з: 1) посадового окладу; 2) окладу за спеціальним званням; 3) щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: надбавок за вислугу років, за особливості проходження служби, за спортивне звання, за почесне звання, за виконання функцій державного експерта з питань таємниць, за службу в умовах режимних обмежень; доплати за науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук; доплати за вчене звання; премій; 4) одноразових додаткових видів грошового забезпечення: матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань; допомоги для оздоровлення.
Так, надбавка за особливості проходження служби, порядок та умови її виплати регламентовані положеннями глави 2 розділу IV «Щомісячні додаткові види грошового забезпечення» Порядку № 616, пунктом 2 якого визначено, що Керівник ДФС та керівники її територіальних органів у межах асигнувань, що виділяються на утримання відповідних органів, мають право встановлювати надбавку за особливості проходження служби у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою.
Виплата надбавки за службу в умовах режимних обмежень передбачена положеннями глави 6 розділу IV «Щомісячні додаткові види грошового забезпечення» Порядку № 616, пунктом 1 та 2 якої визначено, що надбавка за службу в умовах режимних обмежень виплачується особам начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) у розмірах та порядку, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 № 414 «Про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці», з дня її встановлення згідно з наказом.
Виплата надбавки припиняється з дати видання наказу про зняття надбавки.
Преміювання осіб начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) здійснюється відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення, відповідно до положення про преміювання, затвердженого наказом ДФС (глава 9 розділу IV «Щомісячні додаткові види грошового забезпечення» Порядку № 616).
Суд встановив, що ОСОБА_1 проходив службу в органах МВС.
21.07.1997 відряджений для проходження подальшої служби в управління податкової міліції ДПА у Львівській області.
З 06 серпня 1999 року звільнений з органів податкової міліції у відставку з посади першого заступника начальника ДПІ - начальника Жовківського територіального відділу податкової міліції міжрайонного головного відділу податкової міліції ДПІ у м. Червонограді.
З 06.08.1999 року позивачу призначено пенсію за вислугу років у розмірі 73% грошового забезпечення. При призначенні пенсії позивачу враховано грошове забезпечення в сумі 620,50 грн., у тому числі посадовий оклад 190,00 грн., надбавка за військове звання 130,00 грн., надбавка на в.о. (35%) 112,00 грн., надбавка за таємність (15%) 28,50 грн., надбавка за ум.сл. (50%) 160,00 грн. (згідно Висновку про призначення пенсії за вислугу років згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» від 09 квітня 1992 року).
У подальшому позивачу було перераховано його пенсію, а саме з 01.02.2008 на підставі постанови КМУ від 06.02.№ 34 (перерахунок від 24.07.2008 року) та з 01.01.2018 на підставі постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 (перерахунок від 14.04.2018 року).
Згідно останнього перерахунку пенсії ОСОБА_1 перерахунок пенсії за вислугу років позивача проведено з врахуванням таких видів грошового забезпечення для обчислення пенсії: посадового окладу 8460,00 грн., окладу за військове звання - 1410,00 грн., процентної надбавки за вислугу років 45% - 4441,50 грн., загальна сума для обчислення пенсії становить 10018,05грн, основний розмір пенсії (70% грошового забезпечення) - 7023,69 грн.
25.10.2021 Головним управлінням ДФС у Львівській області видано на ім'я ОСОБА_1 довідку № 448 від 25.10.2021 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. У довідці зазначено, що така видана відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким категоріям осіб». Згідно цієї довідки розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за нормами чинними на 01 грудня 2020 року за посадою першого заступника начальника ДПІ начальника Жовківського територіального відділу податкової міліції міжрайонного головного відділу податкової міліції ДПІ у м. Червонограді становить: посадових оклад 8460,00 грн, оклад за військовим званням 1410,00 грн., надбавка за вислугу років (45%) 4441,50 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) 1269,00 грн, надбавка за особливості проходження служби (100 відс) 14311,50 грн., премія (204 відс) 17258,40грн, усього 47150,40 грн.
Верховний Суд у постанові від 08 листопада 2022 року у справі №380/18708/21 зазначає, що «підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, є збільшення рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, що може бути реалізовано двома шляхами: (1) через централізований механізм повідомлень та інформувань територіального органу Пенсійного фонду України органами влади, у спосіб, визначений пунктами 1-3 Порядку № 45; (2) за відповідною заявою пенсіонера та доданими до неї документами.
Верховний Суд наголошує на тому, що заява пенсіонера та додані до неї документи, які дають право на подальше підвищення пенсії (довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій), є підставою для перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, проте за умови, якщо її видача державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком № 45, обумовлена зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством».
При видачі оновленої довідки № 448 від 25.10.2021 Головне управління ДФС у Львівській області покликалось на постанову Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким категоріям осіб».
На підставі цієї постанови Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області вже провело перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018.
Позивач не обґрунтував наявність підстав для перерахунку його пенсії у зв'язку з зміною 01.12.2020 (як зазначено у довідці) розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення за посадою, з якої його звільнено чи у зв'язку з введенням нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для таких осіб.
Верховний Суд у постанові від 08 листопада 2022 року у справі №380/18708/21 зазначає: «надбавка за особливості проходження служби та преміювання, встановлення та зміна розміру яких обумовлює, на думку позивача, виникнення у нього права на перерахунок пенсії, є щомісячними додатковими видами грошового забезпечення, які є складовими грошового забезпечення, з якого обраховується та(або) перераховується пенсія, призначена за Законом № 2262-ХІІ. Разом з цим, розмір преміювання для конкретної особи рядового та начальницького складу податкової міліції заздалегідь не є фіксованим, а здебільшого залежить від особистого внеску в загальні результати служби у межах фонду преміювання».
Позивач має право на перерахунок його пенсії з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які були враховані з дати призначення йому пенсії, проте у відповідній довідці має бути правильно вказано підставу для її видачі, дату з якої виникло право на перерахунок та визначено розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку відповідно до підвищеного грошового забезпечення.
З огляду на те, що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 448 від 25.10.2021 Головного управління ДФС у Львівській області видана не у встановленому порядку, тому відповідач правомірно відмовив позивачу у перерахунку його пенсії на підставі цієї довідки.
У відповідності до вимог частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись ст.ст. 2, 6 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Відмовити повністю у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії
Судові витрати стягненню не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У випадку розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Крутько О.В.