24 березня 2023 року
справа №813/1752/17
провадження № П/813/1800/17
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Сакалоша В.М.,
суддів Мартинюка В.Я., Брильовського Р.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом приватного акціонерного товариства "ІРОКС" до Державної архітектурно - будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування припису, -
на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява приватного акціонерного товариства "ІРОКС" до Державної архітектурно - будівельної інспекції України, з наступними позовними вимогами (з урахування заяви про збільшення позовних вимог):
- визнати протиправним та скасувати припис Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України №17-392/17 від 24.03.2017 року про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають законодавству будівельним нормам, державним стандартам і правилам, архітектурним вимогам, затвердженим проектним рішенням, технічним умовам та іншим нормативно-правовим актам, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або без отримання дозволу на виконання будівельних робіт;
- визнати протиправним та скасувати Припис Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України №552/17 від 26.04.2017 року про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають законодавству будівельним нормам, державним стандартам і правилам, архітектурним вимогам, затвердженим проектним рішенням, технічним умовам та іншим нормативно-правовим актам, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або без отримання дозволу на виконання будівельних робіт;
- визнати протиправною та скасувати Постанову Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 11.05.2017 року № 1с/28пз/1013-6/2704-17 про накладення на Приватне акціонерне товариство «ІРОКС» штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, передбачене абз.3п.1.ч.6.ст.2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» у розмірі 30 312,00 грн.;
- визнати протиправною та скасувати Постанову Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 06.06.2017 року № 1с/48пз/1013-6/3171-17 про накладення на Приватне акціонерне товариство «ІРОКС» штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, передбачене абз.3п.1.ч.6.ст.2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» у розмірі 30 312,00 грн.;
- визнати протиправною та скасувати Постанову Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 08.08.2017 року № 1с/59пз/1013-6/4491-17 про накладення на Приватне акціонерне товариство «ІРОКС» штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, передбачене п.2.ч.6.ст.2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» у розмірі 16 840,00 грн.;
- визнати протиправною та скасувати Постанову Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 07.09.2017 року № 1с/61пз/1013-6/5187-17 про накладення на Приватне акціонерне товариство «ІРОКС» штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, передбачене п.2. ч.6. ст.2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» у розмірі 16 840,00 грн.
В обгрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідачем не вказано яких саме дозвільних документів у нього немає. Окрім того зазначає, що позивачем здійснюються реконструкція нежитлового приміщення під багатоквартирний житловий будинок з добудовою та надбудовою з нежитловими приміщеннями та підземною автостоянкою, а не будівництво нового об'єкту, як вказано відповідачем та на підставі чого винесено припис №17-392/17 від 24.03.2017.
Від представника відповідача на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву в якому просить відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. Зазначає, що 24.03.2017 року головним інспектором будівельного нагляду на підставі звернення Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові від 21.01.2017 №0006-вих-974, направлення на проведення позапланової перевірки проведено позапланову перевірку. Перевіркою встановлено, що ПрАТ «Ірокс», як замовник будівництва Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області видано дозвіл на виконання будівництва робіт від 13.03.2008 №12-08ж на реконструкцію нежитлового приміщення під багатоквартирний житловий будинок з добудовою та надбудовою з нежитловими приміщеннями та підземною автостоянкою на вул. Тернопільській, 42 у м.Львові. Окрім того зазначає, що будівельні роботи проводяться без документу на право власності чи користування земельною ділянкою та без розробленого проекту виконання робіт, що є порушенням. Також встановлено, що неналежним чином ведеться загальний журнал робіт.
Ухвалою судді Потабенко В.А. 12.05.2017 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено підготовче засідання.
Ухвалою судді від 12.05.2017 закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Відповідно до Розпорядження керівника апарату Львівського окружного адміністративного суду №528/р від 08.08.2017 «Про призначення повторного автоматизованого розподілу справ» та відповідно до п. 2.3.50 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, у зв'язку з перебуванням судді Потабенко В.А. у відпустці (у зв'язку з вагітністю і пологами) та відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого Рішенням Ради суддів України 26.11.2010 № 30 (із змінами та доповненнями).
Ухвалою суду від 08.08.2017 справу прийнято до провадження.
Ухвалою суду від 01.11.2017 задоволено заяву про забезпечення адміністративного позову.
Відповідно до Розпорядження керівника апарату Львівського окружного адміністративного суду №528/р від 08.08.2017 «Про заміну члена колегії» та відповідно до п.2.3.25 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, п.6.2 Засад використання автоматизованої системи документообігу суду та формування колегій у Львівському окружному адміністративному суді (із змінами від 17.06.2016р.), у зв'язку з закінченням повноважень на здійснення процесуальних дій у судді Кузана Р.І., який входить до складу колегії суддів в адміністративній справі № 813/1752/17.
Ухвалою суду від 06.12.2017 зупинено провадження у справі до отримання судом витребуваних документів.
Ухвалою суду від 10.07.2018 та 19.09.2018 відмовлено у поновленні провадження у справі.
Ухвалою суду від 20.10.2020 поновлено провадження у справі.
Ухвалою суду від 12.01.2021 зупинено провадження у справі до набрання законної сили рішенням у господарській справі № 914/2579/17 за позовом Львівської міської ради до Приватного акціонерного товариства "ІРОКС", Товариства з обмеженою відповідальністю «Персенківка» за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про приведення земельної ділянки до попереднього стану.
Ухвалою суду від 15.02.2023 поновлено провадження у справі та вирішено розгляд справи проводити у письмовому провадженні.
Дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд встановив наступні обставини справи.
24.03.2017 року Державною архітектурно-будівельною інспекцією було проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил замовником будівництва та підрядною організацією - ПрАТ «ІРОКС» об'єкта «Реконструкція нежитлового приміщення під багатоквартирний житловий будинок з добудовою та надбудовою з нежитловими приміщеннями та підземною автостоянкою на вул. Тернопільській,42 у м. Львові», про що складено Акт №17-392/17 від 24.03.2017 року.
За результатами перевірки встановлено, зокрема, що будівельні роботи з будівництва об'єкту «Реконструкція нежитлового приміщення під з багатоквартирний житловий будинок з добудовою та надбудовою з нежитловими приміщеннями та підземною автостоянкою на вул. Тернопільській, 42 у м. Львові» виконуються без документу на право власності чи користування земельною ділянкою, що, на думку Відповідача, є порушенням ст. 125 Земельного кодексу України, ст. 376 ЦК України, п.3 ст.8, п.4 ст. 26 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» п.5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року № 466.
За результатами перевірки Відповідачем винесено Припис №17-392/17 д 24.03.2017 року про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які де відповідають законодавству, будівельним нормам, державним стандартам і правилам, архітектурним вимогам, затвердженим проектним рішенням, технічним умовам та іншим нормативно-правовим актам, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або без тримання дозволу на виконання будівельних робіт, яким зобов'язано ПрАТ «ІРОКС» зупинити подальше виконання будівельних робіт з будівництва об'єкта «Реконструкція нежитлового приміщення під багатоквартирний житловий будинок з добудовою та надбудовою з нежитловими приміщеннями та підземною автостоянкою на вул. Тернопільській,42 у м. Львові» до моменту наявності документу, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій здійснюється будівництво.
26.04.2017 року Відповідачем з метою перевірки виконання вимог Припису про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 24.03.2017 року №17-392/17 було проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності будівельних норм та державних стандартів і правил, за результатами якої складено Акт №552/1 та встановлено, що Позивачем не виконано вимог Припису №17-392/17 від 24.03.2017 року, чим порушено абз.3 п.14 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 року №553.
За результатами цієї перевірки 26.04.2017 року винесено Припис № 552/17 про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають законодавству, будівельним нормам, державним стандартам і правилам, архітектурним вимогам, затвердженим проектним рішенням, технічним умовам та іншим нормативно-правовим актам, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або без дотримання дозволу на виконання будівельних робіт, яким повторно зобов'язано ПрАТ «ІРОКС» зупинити подальше виконання будівельних робіт з будівництва об'єкта «Реконструкція нежитлового приміщення під багатоквартирний житловий будинок з добудовою та надбудовою з нежитловими приміщеннями та підземною автостоянкою на вул. Тернопільській,42 у м. Львові» до моменту наявності документу, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій здійснюється будівництво.
Окрім того, відповідачем винесено постанови від 11.05.2017 року № 1с/28пз/1013-6/2704-17, від 06.06.2017 року № 1с/48пз/1013-6/3171-17, від 08.08.2017 року № 1с/59пз/1013-6/4491-17, 07.09.2017 року № 1с/61пз/1013-6/5187-17 про накладення на Приватне акціонерне товариство «ІРОКС» штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, передбачене абз.3п.1.ч.6.ст.2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».
Позивачем повідомлено департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про те, що ним оскаржено вищевказані приписи, а тому вважає, що постави теж підлягають скасуванню.
Не погодившись із згаданими приписами та постановами позивач звернувся до суду із даним позовом.
Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності і забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів визначає Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 № 3038-VI (далі - Закон №3038-VI).
Частиною першою статті 41 Закону №3038-VI визначено, що державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється на об'єктах будівництва у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.
Відповідно до статті 41 Закону №3038-VI постановою Кабінету Міністрів України 23.05.2011 №553 затверджено Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (далі - Порядок №553). Цей Порядок визначає процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями (далі - суб'єкти містобудування) вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Пунктом 5 Порядку №553 визначено, що державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.
Згідно з пунктом 7 Порядку №553 позаплановою перевіркою вважається перевірка, що не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю. Підставами для проведення позапланової перевірки є, зокрема, звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності. Строк проведення позапланової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, а у разі потреби може бути одноразово продовжений за письмовим рішенням керівника відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю чи його заступника не більше ніж на два робочих дні. Під час проведення позапланової перевірки посадова особа органу державного архітектурно-будівельного контролю зобов'язана пред'явити службове посвідчення та надати копію направлення для проведення позапланової перевірки.
Пунктом 9 Порядку №553 визначено, що державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у присутності суб'єктів містобудування або їх представників, які будують або збудували об'єкт будівництва.
Пункт 14 Порядку №553 визначає обов'язки суб'єкта містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль: - допускати посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю до проведення перевірки за умови дотримання ними порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю; - одержувати примірник припису органу державного архітектурно-будівельного контролю за результатами здійсненого планового чи позапланового заходу; - виконувати вимоги органу державного архітектурно-будівельного контролю щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; - надавати документи, пояснення в обсязі, який він вважає необхідним, довідки, відомості, матеріали, зокрема через електронний кабінет, з питань, що виникають під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.
Порядок №553 містить такі норми щодо оформлення результатів державного архітектурно-будівельного контролю:
- за результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених цим Порядком (п.16);
- у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, крім акта перевірки, складається протокол, видається припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил або припис про зупинення підготовчих та/або будівельних робіт (далі - припис). У приписі обов'язково встановлюється строк для усунення виявлених порушень згідно з додатком (п.17);
- припис складається у двох примірниках. Один примірник припису залишається в органі державного архітектурно-будівельного контролю, а інший надається суб'єкту містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль. Припис підписується посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю, яка провела перевірку (п.19);
- якщо суб'єкт містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, не погоджується з актом перевірки, він підписує його із зауваженнями, які є невід'ємною частиною такого акта. У разі відмови суб'єкта містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, підписати акт перевірки та припису, посадова особа органу державного архітектурно-будівельного контролю робить у акті відповідний запис. У разі відмови суб'єкта містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, від отримання акта та припису, вони надсилаються йому рекомендованим листом з повідомленням (п.21);
- постанова про накладення штрафу складається у трьох примірниках. Перший примірник постанови у триденний строк після її прийняття вручається під розписку суб'єкту містобудування (керівнику або уповноваженому представнику суб'єкта містобудування) або надсилається рекомендованим листом з повідомленням, про що робиться запис у справі. Два примірники залишаються в органі державного архітектурно-будівельного контролю, який наклав штраф (п. 22).
Відповідальність юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (суб'єктів містобудування) за правопорушення у сфері містобудівної діяльності встановлює Закон України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» від 14.10.1994 N 208/94-ВР (далі - Закон №208/94-ВР).
Відповідно до абзацу третього пункту першого частини шостої статті 2 Закону №208/94-ВР суб'єкти містобудування несуть відповідальність у вигляді штрафу за невиконання приписів органів державного архітектурно-будівельного контролю щодо зупинення підготовчих та будівельних робіт - у розмірі п'ятдесяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Процедуру накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності (далі - штрафи), що передбачені Законом України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» визначає Порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності затв. постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995 №244 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2013 р. N 735) (далі - Порядок №244).
Згідно з пунктом 3 цього Порядку у разі відмови суб'єкта містобудування в отриманні документів (протокол, постанова та документи, які підтверджують факт правопорушення), які є підставою для притягнення його до відповідальності, документи надсилаються суб'єкту містобудування рекомендованим листом з повідомленням або через електронний кабінет.
Належним підтвердженням факту надіслання документів рекомендованим листом з повідомленням є розрахунковий документ відділення поштового зв'язку щодо оплати послуг з доставки рекомендованої поштової кореспонденції.
У разі ненадання суб'єктом містобудування, який притягається до відповідальності, інформації щодо його адреси документи, які є підставою для притягнення його до відповідальності, надсилаються суб'єкту містобудування за адресою місцезнаходження (місця проживання, місця реєстрації), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, або через електронний кабінет.
Надіслання рекомендованим листом з повідомленням документів, які є підставою для притягнення до відповідальності, за адресою місцезнаходження (місця проживання) суб'єкта містобудування, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, вважається належним врученням зазначених документів незалежно від факту їх отримання суб'єктом містобудування.
Судом встановлено, що відповідно до Дозволу на виконання будівельних робіт №12-08ж виданого Інспекцією архітектурно-будівельного контролю у Львівській області 13.03.2008 року та Проекту (копії яких були надані відповідачу під час проведення перевірки) «ПрАТ «ІРОКС» здійснюється реконструкція нежитлового приміщення під багатоквартирний житловий будинок з добудовою та надбудовою з нежитловими приміщеннями та підземною автостоянкою на вул. Тернопільській, 42 у м. Львові.
Факт здійснення реконструкції, а не будівництва нового об'єкту Відповідачем не заперечується, проте Відповідач при зазначенні в Приписі від 24.03.2017 суті порушень посилається на ч. 4. ст. 26 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та п. 5 Порядку виконання підготовчих та заготівельних робіт, затвердженого Постановою КМ України від 13.04.2011 №466, які регулюють здійснення будівельних робіт з нового будівництва об'єктів.
Відповідачем не взято до уваги норми ч. 4 ст. 34 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», відповідно до якої реконструкція, реставрація або капітальний ремонт об'єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних їхніх фундаментів у плані можуть здійснюватися за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.
Аналогічна норма закріплена й у п. 7 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №466 від 13.04.2011 року.
Таким чином, при здійсненні Відповідачем перевірки дотримання Позивачем вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності щодо здійснення реконструкції вищевказаного об'єкта, за адресою м. Львів, вул. Тернопільська, 42, Відповідач не мав права виносити оскаржувані приписи, оскільки для здійснення реконструкції об'єктів будівництва наявність документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою не вимагається.
Відтак, суд дійшов висновку, що спірні приписи відповідача від 24.03.2017 та 26.04.2017 року підлягають скасуванню, а тому позовні вимоги є підставними та обґрунтованими.
При цьому, враховуючи встановлені обставини, судом не беруться до уваги інші твердження відповідача.
За таких обставин відповідача не мав підстав для притягнення ПРАТ «Ірокс» до відповідальності за невиконання вимог припису про зупинення виконання будівельних робіт, оскільки не зафіксував факту вчинення такого правопорушення у сфері містобудівної діяльності належними та допустимими доказами. Тому постанову від 11.05.2017 року № 1с/28пз/1013-6/2704-17, від 06.06.2017 року № 1с/48пз/1013-6/3171-17, від 08.08.2017 року № 1с/59пз/1013-6/4491-17, 07.09.2017 року № 1с/61пз/1013-6/5187-17 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності не відповідає встановленим у частині другій статті 2 КАС України критеріям законності та обґрунтованості. Відтак, позовні вимоги про скасування цих постанов підлягають до задоволення.
Що стосується судового збору, то, у відповідності до вимог ч.2 ст.139 КАС України, такий підлягає стягненню на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд,
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати припис Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України №17-392/17 від 24.03.2017 року про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають законодавству будівельним нормам, державним стандартам і правилам, архітектурним вимогам, затвердженим проектним рішенням, технічним умовам та іншим нормативно-правовим актам, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або без отримання дозволу на виконання будівельних робіт;
Визнати протиправним та скасувати Припис Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України №552/17 від 26.04.2017 року про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають законодавству будівельним нормам, державним стандартам і правилам, архітектурним вимогам, затвердженим проектним рішенням, технічним умовам та іншим нормативно-правовим актам, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або без отримання дозволу на виконання будівельних робіт;
Визнати протиправною та скасувати Постанову Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 11.05.2017 року № 1с/28пз/1013-6/2704-17 про накладення на Приватне акціонерне товариство «ІРОКС» штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, передбачене абз.3п.1.ч.6.ст.2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» у розмірі 30 312,00 грн.;
Визнати протиправною та скасувати Постанову Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 06.06.2017 року № 1с/48пз/1013-6/3171-17 про накладення на Приватне акціонерне товариство «ІРОКС» штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, передбачене абз.3п.1.ч.6.ст.2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» у розмірі 30 312,00 грн.
Визнати протиправною та скасувати Постанову Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 08.08.2017 року № 1с/59пз/1013-6/4491-17 про накладення на Приватне акціонерне товариство «ІРОКС» штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, передбачене п.2.ч.6.ст.2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» у розмірі 16 840,00 грн.
Визнати протиправною та скасувати Постанову Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 07.09.2017 року № 1с/61пз/1013-6/5187-17 про накладення на Приватне акціонерне товариство «ІРОКС» штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, передбачене п.2. ч.6. ст.2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» у розмірі 16 840,00 грн.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові (адреса: м.Львів, вул.Угорська, 7А, код ЄДРПОУ 40181003) на користь Приватного акціонерного товариства «Ірокс» (адреса: м.Львів, вул.Буйка, 17А, код ЄДРПОУ 23958651) 11 040 (одинадцять тисяч сорок) грн. 00 коп. сплаченого судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський оружний адміністративний суд, а у разі реєстрації офіційної електронної адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Головуючий суддя В.М. Сакалош
Суддя Р.М. Брильовський
Суддя В.Я. Мартинюк