Ярмолинецький районний суд Хмельницької області
Справа № 689/526/23
Провадження № 3/689/304/23
23 березня 2023 року смт. Ярмолинці
Суддя Ярмолинецького районного суду Хмельницької області Мазурчак В.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , який зареєстрований: АДРЕСА_2 ,
за ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
23 лютого 2023 року до Ярмолинецького районного суду Хмельницької області з Військової частини надійшли на розгляд матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії А2573 №71 від 15 лютого 2023 року.
За змістом протоколу ОСОБА_1 14 лютого 2023 був відсутній на місці служби, починаючи з 10 години 57 хвилин до 12 години 15 хвилин 14 лютого 2023 року, хоча знав про призначення до добового наряду та перебуваючи в ньому, не виконував обов'язки служби до закінчення добового наряду по кухні до 09 години 00 хвилин 15 лютого 2023 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.. 172-15 КУпАП.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що матеріали необхідно повернути на доопрацювання зі наступних підстав.
Статтею 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У протоколі А2573 №71 зазначено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-15 КУпАП, однак не зазначено частину статті 172-15, а тому неможливо встановити, яке саме правопорушення йому інкримінується.
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Враховуючи вищевказане, вважаю за необхідне даний адміністративний матеріал повернути на доопрацювання для усунення недоліків, оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення не конкретно зазначено частину статті 172-15, яку порушив ОСОБА_1 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Військової частини НОМЕР_1 для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В. Мазурчак