Рішення від 21.02.2023 по справі 683/3880/22

Справа № 683/3880/22

2/683/305/2023

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2023 року м. Старокостянтинів

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

в складі головуючого - судді Андрощука Є.М.

з участю секретаря Бадаєвої Н.О.

прокурора Манзелевський Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні м.Старокостянтинові в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом заступника керівника Хмельницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону в інтересах держави в особі органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах Міністерства оборони України до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Квартирно-експлуатаційний відділ м.Хмельницький про витребування земельної ділянки,-

ВСТАНОВИВ:

30 грудня 2022 року заступник керівника Хмельницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону в інтересах держави в особі органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах Міністерства оборони України звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Квартирно-експлуатаційний відділ м.Хмельницький про витребування земельної ділянки.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив, що земельна ділянка загальною площею 408 га, яка знаходиться на території м.Старокостянтинів Хмельницької області, отримана за рішенням виконавчого комітету Старокостянтинівської районної ради народних депутатів Хмельницької області від 10.06.1980р. №109, належить до земель оборони в силу положень Закону України «Про використання земель оборони», а також положень ст.70 ЗК УРСР від 18.12.1990р. та ст.77 ЗК України від 25.10.2001р., відповідно до яких землями оборони визнаються землі, надані для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України. Відповідно до ч.2 ст.77 ЗК України (у редакції чинній з 01.01.2013р.) землі оборони можуть перебувати лише в державній власності.

Хмельницькою спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері Західного регіону під час здійснення процесуального керівництва у кримінальному провадженні, внесеному у ЄРДР за №62022240010000035 від 11.02.2022, у якому Міністерство оборони України та КЕВ м.Хмельницький визнані потерпілими, встановлено, що 30.07.2015р. на виконання наказу Міністра оборона України від 20.05.2015р. №225 «Про утворення комісії з питань перевірки обліку та використання земельних ділянок, що належать до земель оборони» проведено комісійне обстеження земельних ділянок військових містечок м.Старокостянтинів Старокостянтинівського гарнізону, до складу комісії у якому, серед інших, від виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради залучено відділ з питань регулювання земельних відносин виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області.

Отже, перебуваючи у складі указаної комісії, Старокостянтинівська міська рада була достовірно обізнаною щодо місцезнаходження та встановлених меж земель оборони відповідно до Державного акта на право користування землею серії Б №041671 від 1980 року, які розташовані на території м.Старокостянтинів Хмельницької області.

Разом з цим, 05 січня 2018 року під час 26 позачергової сесії Старокостянтинівською міською радою VII скликання прийнято рішення №5/26/VII про інвентаризацію земель, які входять до складу земель оборони на підставі державного акта серії Б №041671 від 1980 року, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , однак, як земель комунальної власності.

У подальшому, на підставі прийнятого органом місцевого самоврядування зазначеного вище рішення приватним підприємством «Земельно-аграрний центр «Карат» виготовлено технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель житлової та громадської забудови комунальної власності по АДРЕСА_1 , в тому числі, включивши до їх складу землі оборони, які на підставі указаного державного акта належать державі та перебувають в постійному користуванні КЕВ м.Хмельницький.

11 липня 2018 року Старокостянтинівською міською радою Хмельницької області VII скликання прийнято рішення №44/29/VII, яким визначено проведення впорядкування земельної ділянки площею 11,5 га, розташованої по АДРЕСА_1 , присвоївши їй адресу: АДРЕСА_1 , а також затверджено технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель житлової та громадської забудови комунальної власності стосовно вказаної земельної ділянки площею 11,5 га.

Вказане рішення Старокостянтинівської міської ради від 11.07.2018р. №44/29/VII стало підставою для внесення державним кадастровим реєстратором відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та даних до Державного земельного кадастру щодо реєстрації земельної ділянки за номером 6810800000:01:007:0038 загальною площею 11,5 га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 під комунальною формою власності.

Надалі, рішенням Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області від 16.11.2018 №17 п.1/31/VII, затвердженим рішенням Старокостянтинівської міської ради від 21.12.2018 №23/32/VII (із змінами від 24.05.2019 згідно рішення №14 п.6/34/VII) надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу вищевказаної земельної ділянки з кадастровим номером №6810800000:01:007:0038 загальною площею 11,5 га, що знаходилась за адресою: АДРЕСА_1 на 81 земельну ділянку.

До вищевказаних земельних ділянок, зокрема, увійшла спірна земельна ділянка з кадастровим номером 6810800000:01:007:0107 площею 1000 кв. м., якій присвоєно адресу: АДРЕСА_3 .

Як наслідок незаконного відчуження земель оборони, 24.05.2019 рішенням Старокостянтинівської міської ради №19 п.172/34/VII ОСОБА_1 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення із земель житлової та громадської забудови, запасу, земельної ділянки орієнтовною площею 1000 кв. м., із визначенням поштової адреси: АДРЕСА_3 з цільовим призначенням: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), з подальшим наданням її у власність (користування).

У подальшому, рішенням Старокостянтинівської міської ради від 03.07.2020 №9 п.61/41/VII затверджено проект землеустрою щодо відведення відповідачу, вказаної земельної ділянки площею 1000 кв. м., з цільовим призначенням: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)та надано її безкоштовно у власність ОСОБА_1 .

Разом з цим, в межах кримінального провадження, внесеного у ЄРДР за №62022240010000035 від 11.02.2022, у якому Хмельницькою спеціалізованою прокуратурою під час здійснення процесуального керівництва у кримінальному провадженні проведено комплексну земельно-технічну, оціночно-земельну експертизу та експертизу з питань землеустрою (висновок експерта від 20.09.2021 №2449/2718-2882/21-26), встановлено, що спірна земельна ділянка повністю накладається (нашаровується) на земельну ділянку військового містечка № НОМЕР_1 , площею 61,1667 га, яка відповідно до Державного акта на право постійного користування землею серії Б №041671 від 1980 року, виданого Хмельницькій КЕЧ району, належить до державної власності - земель оборони, які перебувають у постійному користуванні КЕВ м.Хмельницький для державних потреб.

Внаслідок прийняття Старокостянтинівською міською радою, вищевказаних рішень із державної власності вибула частина земель оборони із загальної площі 61,1667 га військового містечка № НОМЕР_1 на користь відповідача площею 1000 кв.м., якій присвоєно кадастровий номер та поштову адресу у м.Старокостянтинові, оформленою приватною формою власності, без відповідної згоди Міністра оборони України та рішення Кабінету Міністрів України.

В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав повністю, просив їх задовольнити, з вищевикладених підстав.

В судове засідання представник позивача Міністерства оборони України не з'явився, про день та час слухання справи був повідомлений своєчасно та належним чином, однак подав до суду заяву про слухання справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує.

В судове засідання представник третьої особи не з'явився, про день та час слухання справи був повідомлений своєчасно та належним чином, однак подав до суду заяву про слухання справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує.

Відповідач в судове засідання не з'явивсь та подала до суду письмову заяву, в якій просив справу розглянути у його відсутності.

Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Так, частиною першою статті тринадцять 13 Конституції України визначено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Статтею 14 Конституції України визначено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Аналогічна норма закону передбачена ч.2 ст.3 Земельного кодексу Української РСР №2874а-07 в редакції від 14.10.1977р., якою визначено, що земля є виключною власністю держави і надається тільки в користування. Дії, які в прямій або прихованій формі порушують право державної власності на землю, забороняються.

Положеннями ст.19 Земельного кодексу України визначено, що землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: землі сільськогосподарського призначення; землі житлової та громадської забудови; землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; землі оздоровчого призначення; землі рекреаційного призначення; землі історико-культурного призначення; землі лісогосподарського призначення; землі водного фонду; землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення. Земельні ділянки кожної категорії земель, які не надані у власність або користування громадян чи юридичних осіб, можуть перебувати у запасі.

Положеннями ст.84 ЗК України визначено, що у державній власності перебувають усі землі України, крім земель комунальної та приватної власності. Право державної власності на землю набувається і реалізується державою через органи виконавчої влади відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом. До земель державної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать, зокрема, землі оборони.

А ст.77 ЗК України передбачено, що землями оборони визнаються землі, надані для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства України. Землі оборони можуть перебувати лише в державній власності. Навколо військових та інших оборонних об'єктів у разі необхідності створюються захисні, охоронні та інші зони з особливими умовами користування. Порядок використання земель оборони встановлюється законом.

Згідно з ч.2 ст.14 ЗУ «Про Збройні Сили України» земля, води, інші природні ресурси, а також майно, закріплені за військовими частинами, військовими навчальними закладами, установами та організаціями Збройних Сил України, є державною власністю, належать їм на праві оперативного управління та звільняються від сплати усіх видів податків відповідно до законів з питань оподаткування.

Положеннями ст.6 ЗУ «Про правовий режим майна у Збройних Силах України» визначено, що рішення про відчуження військового майна, що є придатним для подальшого використання, але не знаходить застосування у повсякденній діяльності військ, надлишкового майна, а також цілісних майнових комплексів та іншого нерухомого майна приймає Кабінет Міністрів України за поданням Міністерства оборони України.

Згідно з ст.1 Закону України «Про використання земель оборони» землями оборони визнаються землі, надані для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України.

Отже оскільки землі оборони перебувають лише у користуванні Міністерства оборони України, а розпоряджається ними Кабінет Міністрів України, відповідно до ст.142 ЗК України, тому виключно лише Кабінет Міністрів України має право припиняти право користування земельною ділянкою, що входить до складу земель оборони, шляхом прийняття Кабінетом Міністрів України відповідного рішення за поданням Міністерства оборони України.

Судом встановлено, що рішенням виконавчого комітету Старокостянтинівської районної Ради народних депутатів Хмельницької області №109 від 10 червня 1980 року Хмельницькій КЕЧ району, правонаступником якої є Квартирно-експлуатаційний відділ м. Хмельницький, видано державний акт на право користування землями, які розташовані на території м.Старокостянтинів Хмельницької області серії Б №041671 від 1980 року загальною площею 408 га для державних потреб (а.с.30-35).

Разом з тим Земельний кодекс Української РСР від 08.07.1970р. втратив чинність з 15.03.1991 у зв'язку з набранням чинності Земельним кодексом Української РСР від 18.12.1990 № 561-ХІІ.

Натомість згідно з п.5 постанови Верховної Ради УРСР «Про порядок введення в дію Земельного кодексу Української РСР» від 18.12.1990 зазначено, що рішення про надання і вилучення земельних ділянок, прийняті до 15.03.1991р. відповідними органами в межах їх компетенції, але не виконані на час введення Земельного Кодексу Української РСР в дію, підлягають виконанню відповідно до вимог Кодексу; громадяни, підприємства, установи, організації, які мають у користуванні земельні ділянки, надані їм до введення в дію Кодексу, зберігають свої права на користування до оформлення ними у встановленому порядку прав власності на землю або землекористування.

Отже на момент введення в дію ЗК Української РСР від 18.12.1990р. №561-ХІІ, вказана земельна ділянка була в користуванні Хмельницької КЕЧ району та використовувалась для державних потреб.

При цьому, відповідно до п.3 ч.1 ст.3 ЗК Української РСР №561-ХІІ за цільовим призначенням всі землі Української РСР поділяються, зокрема, на землі промисловості, транспорту, зв'язку, оборони та іншого призначення.

Згідно з ст.70 ЗК Української РСР від 18.12.1990 землями для потреб оборони визнаються землі, надані для розміщення та постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил і внутрішніх військ.

Частиною другою статті сімдесятої ЗК України №561-ХІІ встановлено, що порядок надання земель для потреб оборони визначається законодавством Української РСР.

У зв'язку з даними вимогами Закону наказом Міністра оборони України від 22 грудня 1997 року за №483 затверджено «Положення про порядок надання в користування земель (земельних ділянок) для потреб Збройних Сил України та основні правила користування наданими землями».

Згідно з п.45 Положення передбачено, що передача земель місцевим органам влади проводиться за згодою Міністра оборони України або за його дорученням начальником розквартирування військ та капітального будівництва - начальником Головного, управління розквартирування військ та капітального будівництва Збройних Сил України.

З аналізу, вказаних норм вбачається, що передача місцевим органам влади території, яка перебувала у державній власності, отримавши у подальшому статус «земель оборони», повинна здійснюватись за нормативно детермінованою процедурою, яка встановлювала необхідність отримання згоди Міністра оборони України.

Таким чином, земельна ділянка загальною площею 408 га, що знаходиться на території м.Старокостянтинів Хмельницької області та отримана за рішенням виконавчого комітету Старокостянтинівської районної Ради народних депутатів Хмельницької області від 10 червня 1980 року за №109, належить до земель оборони в силу положень указаного Закону, а також положень ст.70 ЗК УРСР від 18.12.1990 та ст.77 ЗК України від 25.10.2001, відповідно до яких землями оборони визнаються землі, надані для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України.

Частиною другою ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.330 ЦК України, якщо майно відчужене особою, яка не мала на це права, добросовісний набувач набуває право власності на нього, якщо відповідно до статті 388 цього Кодексу майно не може бути витребуване у нього.

При цьому, ч.3 ст.388 ЦК України визначено, якщо майно було набуте безвідплатно в особи, яка не мала права його відчужувати, власник має право витребувати його від добросовісного набувача у всіх випадках.

Встановлено, що Хмельницькою спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері Західного регіону під час здійснення процесуального керівництва у кримінальному провадженні, внесеному у ЄРДР за №62022240010000035 від 11.02.2022р., у якому Міністерство оборони України та КЕВ м.Хмельницький визнані потерпілими, встановлено, що 30.07.2015р. на виконання наказу Міністра оборона України від 20.05.2015р. №225 «Про утворення комісії з питань перевірки обліку та використання земельних ділянок, що належать до земель оборони» проведено комісійне обстеження земельних ділянок військових містечок м.Старокостянтинів Старокостянтинівського гарнізону, до складу комісії у якому, серед інших, від виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради залучено відділ з питань регулювання земельних відносин виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області (а.с.36-43).

Таким чином, перебуваючи у складі указаної комісії, Старокостянтинівська міська рада була достовірно обізнаною щодо місцезнаходження та встановлених меж земель оборони відповідно до Державного акта на право користування землею серії Б №041671 від 1980 року, які розташовані на території м.Старокостянтинів Хмельницької області.

Разом з цим, судом встановлено, що 05 січня 2018 року під час 26 позачергової сесії Старокостянтинівською міською радоюVII скликання прийнято рішення №5/26/VII про інвентаризацію земель, які входять до складу земель оборони на підставі державного акта серії Б №041671 від 1980 року, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , однак, як земель комунальної власності (а.с.44).

На підставі прийнятого органом місцевого самоврядування зазначеного вище рішення приватним підприємством «Земельно-аграрний центр «Карат» виготовлено технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель житлової та громадської забудови комунальної власності по АДРЕСА_1 , в тому числі, включивши до їх складу землі оборони, які на підставі указаного державного акта належать державі та перебувають в постійному користуванні КЕВ м.Хмельницький.

11 липня 2018 року Старокостянтинівською міською радою Хмельницької області VII скликання прийнято рішення №44/29/VII, яким визначено проведення впорядкування земельної ділянки площею 11,5 га, розташованої по АДРЕСА_1 , присвоївши їй адресу: АДРЕСА_1 , а також затверджено технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель житлової та громадської забудови комунальної власності стосовно вказаної земельної ділянки площею 11,5 га. (а.с.45).

На підставі вищевказаного рішення Старокостянтинівської міської ради від 11.07.2018р. №44/29/VII державним кадастровим реєстратором внесено відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та даних до Державного земельного кадастру щодо реєстрації земельної ділянки за номером 6810800000:01:007:0038 загальною площею 11,5 га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 під комунальною формою власності.

Встановлено, що рішенням Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області від 16.11.2018 №17 п.1/31/VII, затвердженим рішенням Старокостянтинівської міської ради від 21.12.2018 №23/32/VII (із змінами від 24.05.2019 згідно рішення №14 п.6/34/VII) надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу вищевказаної земельної ділянки з кадастровим номером №6810800000:01:007:0038 загальною площею 11,5 га, що знаходилась за адресою: АДРЕСА_1 на 81 земельну ділянку (а.с.46).

До вищевказаних земельних ділянок, зокрема, увійшла спірна земельна ділянка з кадастровим номером 6810800000:01:007:0107 площею 1000 кв. м., якій присвоєно адресу: АДРЕСА_3 .

Встановлено, що рішенням Старокостянтинівської міської ради від 24.05.2019р. №19 п.172/34/VII надано дозвіл ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення із земель житлової та громадської забудови, запасу (КВЦПЗ:16.00) за рахунок земельної ділянки, розташованої по АДРЕСА_1 кадастровий номер 6810800000:01:007:0050, земельної ділянки орієнтованою площею 1000 м.кв. із визначенням поштової адреси: АДРЕСА_3 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) з подальшим надання її у власність (а.с.47).

В подальшому рішенням Старокостянтинівської міської ради від 03.07.2020 №9 п.61/41/VII затверджено проект землеустрою щодо відведення відповідачу вказаної земельної ділянки площею 1000 кв. м., з цільовим призначенням: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (КВЦПЗ: 02.02.01; кадастровий номер 6810800000:01:007:0107), та надано її безкоштовно у власність ОСОБА_1 (а.с.48).

На підставі вищевказаного рішення Старокостянтинівської міської ради від 03.07.2020 №9 п.61/41/VII державним кадастровим реєстратором внесено відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та даних до Державного земельного кадастру щодо реєстрації права власності за ОСОБА_1 на земельну ділянку за кадастровим номером 6810800000:01:007:0107 загальною площею 0,1 га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 (а.с.49).

Судом встановлено, що згідно висновку комплексної земельно-технічної, оціночно-земельної експертизи та експертизи з питань землеустрою №2449/2718-2882/21-26 від 20.09.2021, проведеної в межах кримінального провадження, внесеного у ЄРДР за №62022240010000035 від 11.02.2022р., встановлено, що спірна земельна ділянка за кадастровим номером 6810800000:01:007:0107 загальною площею 0,1 га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 та перебуває у приватній власності ОСОБА_1 , повністю накладається (нашаровується) на земельну ділянку військового містечка № НОМЕР_1 , площею 61,1667 га, яка відповідно до Державного акта на право постійного користування землею серії Б №041671 від 1980 року, виданого Хмельницькій КЕЧ району, належить до державної власності - земель оборони, які перебувають у постійному користуванні КЕВ м.Хмельницький для державних потреб (а.с.53-179).

Таким чином, внаслідок прийняття Старокостянтинівською міською радою рішень від 05.01.2018 №5/26/VII, від 11.07.2018 №44/29/VII та від 03.07.2020 №9 п.61/41/VII із державної власності вибула частина земель оборони із загальної площі 61,1667 га військового містечка № НОМЕР_1 на користь відповідача площею 1000 кв.м., якій присвоєно кадастровий номер та поштову адресу у м.Старокостянтинові, оформленою приватною формою власності, при тих обставинах, що спірна земельна ділянка є частиною земель оборони, які призначались для використання Міністерством оборони України та її структурними підрозділами для потреб оборони за призначенням та для забезпечення повсякденної (постійної) діяльності, утримання та охорони, а Кабінетом Міністрів України відповідне рішення за поданням Міністерства оборони України про припинення права користування земельною ділянкою, розташованою за адресою АДРЕСА_1 , площею 61,1667 га, яка відповідно до Державного акта на право постійного користування землею серії Б №041671 від 1980 року, виданого Хмельницькій КЕЧ району, належить до державної власності - земель оборони, які перебувають у постійному користуванні КЕВ м.Хмельницький для державних потреб - не приймалось (а.с.180-183).

Разом з тим, нормами ст.346 ЦК України не передбачено підстав припинення права власності дійсного власника, у зв'язку із передачею земельної ділянки, реєстрацію права власності на неї за іншими особами і у таких випадках чинність таких правочинів, державної реєстрації прав на його майно за іншими особами чи наявність у них правовстановлюючих документів не є перешкодою для витребування власником свого майна від добросовісного набувача на підставі ст.388 ЦК України, що є належним способом захисту.

За таких, обставин, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню та слід витребувати у ОСОБА_1 на користь держави в особі Міністерства оборони України частину земельної ділянки військового містечка № НОМЕР_1 , площею 0,1 га, кадастровий номер 6810800000:01:007:0107, якій присвоєно поштову адресу: АДРЕСА_3 .

Також, відповідно до положень ст.141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню 2481 грн. судових витрат - сплаченого збору.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.76-80, 89, 141, 244-246, 263-265 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити. Витребувати у ОСОБА_1 на користь держави в особі Міністерства оборони України частину земельної ділянки військового містечка № НОМЕР_1 , площею 0,1 га, кадастровий номер 6810800000:01:007:0107, якій присвоєно поштову адресу: АДРЕСА_3 .

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону 2481 грн. судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: Хмельницька спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Західного регіону, місцезнаходження: 29000, вул.Пилипчука, 65, м.Хмельницький, Хмельницької обл., код ЄДРПОУ 38326057.

Позивач: Міністерство оборони України, місцезнаходження: 03168, Повітрофлотський проспект, 6, м.Київ, код ЄДРПОУ 00034022.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: в/ч НОМЕР_2 АДРЕСА_1 .

Третя особа: Квартирно-експлуатаційний відділ м.Хмельницький, місцезнаходження: 29000, вул.Героїв АТО 3/1, м.Хмельницький, код ЄДРПОУ 07928461.

Повне рішення складено 21 лютого 2023 року.

Суддя Є.М. Андрощук