Справа № 216/284/23
2/214/2781/23
про залишення позовної заяви без руху
27 березня 2023 року м. Кривий Ріг
Суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Сіденко С.І., дослідивши матеріали позовної заяви №216/284/23
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ),
до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ),
про розірвання шлюбу, -
Позивач 11.01.2023 звернувся до Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області із вищевказаним позовом.
Ухвалою суду від 20.01.2023 цивільну справу №216/284/23 направлено за підсудністю до Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 187 ЦПК України, суд відкриває провадження у справі за позовною заявою за відсутності підстав для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження.
Однак, ознайомившись з позовною заявою та долученими до неї матеріалами, суддя приходить до висновку про необхідність залишення її без руху, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 177 ЦПК України.
Статтею 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Як слідує зі змісту позову, позивачем пред'явлено вимогу про розірвання шлюбу, яка є об'єктом справляння судового збору за розміром 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що станом на 11.01.2023 - дату подання позовної заяви до суду, складає 1 073,60 грн.
В матеріалах справа наявна квитанція про сплату позивачем судового збору, але, згідно інформації, яка надана Центрально-Міським районним судом м. Кривого Рогу, судовий збір на їх рахунок не сплачувався.
Таким чином, позивачу потрібно сплатити судовий збір у розмірі 1 073,60 грн на реквізити Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області з наданням суду платіжного доручення (квитанції), оформленого у відповідності до вимог закону.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, то відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України її необхідно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення виявлених недоліків 10 днів, з дня вручення копії даної ухвали.
Згідно з ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст. 175, 177 ЦПК України, позовна заява вважатиметься поданою в день її первісного подання до суду.
Керуючись ст. 175, 177, 185, 260, 261 ЦПК України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, - залишити без руху.
Надати позивачу 10-денний строк для усунення недоліків та приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 177 ЦПК України, який обчислювати з дня вручення йому копії даної ухвали.
Копію ухвали направити позивачу за адресою, вказаною нею в позовній заяві, - для виконання у встановлений судом строк.
Роз'яснити позивачу, що у випадку невиконання нею вимог, викладених в ухвалі, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає
Суддя Сіденко С.І.