Ухвала від 24.03.2023 по справі 521/7763/23

Справа № 521/7763/23

Номер провадження:1-кс/521/1142/23

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2023 року м. Одеса

Слідчий суддя Малиновського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в м. Одесі клопотання органу досудового розслідування про тимчасовий доступ до речей і документів, -

ВСТАНОВИВ:

З клопотання вбачається, що слідчим відділом відділу поліції №1 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області проводиться досудове розслідування за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023163020000015 від 03.02.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.

Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженню здійснюється Малиновською окружною прокуратурою міста Одеси.

Так, Малиновською окружною прокуратурою міста Одеси за результатами вивчення матеріалів, отриманих за результатами вивчення процедури закупівлі закупівлі UA-2022-12-15-002975-a, де предметом закупівлі є «Капітальний ремонт захисної споруди цивільного захисту « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 », встановлено наступне.

Так, ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) 15.12.2022 оприлюднило на веб-порталі « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (посилання ІНФОРМАЦІЯ_3 інформацію про проведену процедуру закупівлі без використання електронної системи.

У рамках закупівлі без використання електронної системи ІНФОРМАЦІЯ_2 з майнових питань укладено договір №36 від 14.12.2022 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) на закупівлю робіт з капітального ремонту захисної споруди цивільного захисту « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , вартістю 10 173 249,25 гривень. Джерелом фінансування є рахунок кошти місцевого бюджету.

Вивченням проведеної процедури UA-2022-12-15-002975-a, встановлені порушення вимог статті 5 вимог Закону України «Про публічні закупівлі» та п. 9 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» (далі - Особливості), що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178.

Так, п. 9 Особливостей встановлено, що під час здійснення публічних закупівель, передбачених цим пунктом, без використання електронної системи закупівель замовники повинні відповідно до Закону дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, зокрема максимальної економії, ефективності, запобігання корупційним діям і зловживанням, та за результатами їх здійснення за умови, що вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. гривень, оприлюднювати в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3-8 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону.

Так, з метою ефективного використання бюджетних коштів замовнику необхідно ретельно вивчати комерційні пропозиції учасників, в тому числі, на спроможність якісно виконати роботи з капітального будівництва.

За наявною інформацією, що міститься у відкритих базах даних, зокрема ІНФОРМАЦІЯ_5 а також відповідно до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » зареєстроване 01.09.2022. Отже, особливої уваги потребує питання наявності досвіду виконання робіт з капітального ремонту, наявності кваліфікованих працівників та наявність дозвільних документів у сфері будівництва, наявність працівників відповідної кваліфікації.

Так, п. 6.3.2 договору №36 від 14.12.2022 встановлено право підрядника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » залучати субпідрядника, який повинен надати копії ліцензії на виконання робіт, копії дозволів на виконання робіт, якщо отримання таких дозволів на цей вид діяльності передбачено законодавством, копії кваліфікаційних сертифікатів, копія інформаційної довідки субпідрядника про наявність кваліфікованих працівників, копія довідки субпідрядника про наявність необхідного обладнання та копію довідки субпідрядника про наявність необхідного обладнання (машин і механізмів). Однак, аналогічні документи повинен мати й сам підрядник.

За результатами вивчення інформації, наданої ІНФОРМАЦІЯ_6 від 13.01.2023 за № 4932/0/03-14/22/74 ІНФОРМАЦІЯ_2 з майнових питань, в ході проведення тендеру розглянуті 3 тендерні пропозиції: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Фактично основним критерієм розгляду пропозицій була - ціна, жодних кваліфікаційних умов, зокрема наявність досвіду виконання аналогічного договору, кваліфікованих працівників, та відповідно підтверджуючих документів замовником не перевірялась, що в свою чергу, призводить до розтрати бюджетних коштів.

За інформацією ІНФОРМАЦІЯ_9 від 17.01.2023 за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » зареєстровано декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань праці, а саме: № 32-22-3465, № 32-22-3466 від 01.11.2022.

Крім того, вже 30.12.2022 (після двох тижнів після укладання договору) ІНФОРМАЦІЯ_2 з майнових відносин перерахувало на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 6 907 882,88 грн.

Таким чином, з метою перевірки обставин кримінального правопорушення, зокрема встановлення виду та обсягу робіт, які виконувались за договором №36 від 14.12.2022, а також зважаючи на вичерпаність інших засобів отримання інформації, необхідно отримати тимчасовий доступ до завірених належним чином копій документів щодо виконання договору №36 від 14.12.2022, укладеного в рамках закупівлі UA-2022-12-15-002975-с:

1. Декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань праці № 32-22-3465 від 01.11.2022;

2. Висновок за результатами аудиту стану охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки, на підставі якого складена та зареєстрована Декларація № 32-22-3465 від 01.11.2022;

3. Декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань праці № 32-22-3466 від 01.11.2022;

4. Висновок за результатами аудиту стану охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки, на підставі якого складена та зареєстрована Декларація № 32-22-3466 від 01.11.2022.

Володільцем вказаних документів є ІНФОРМАЦІЯ_9 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .

В інший спосіб, окрім як проведення тимчасового доступу, отримати вказану інформацію та документи не надається можливим.

Положеннями ст.ст. 2, 7 КПК України визначені завдання кримінального судочинства, відповідно до яких, зміст і форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких зокрема відносяться: верховенство права, недоторканність права власності, забезпечення права на захист, доступ до правосуддя, забезпечення права на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності.

Відповідно до положень ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Вказана норма узгоджується зі ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав та основоположних свобод, відповідно до якої будь-яке обмеження власності повинно здійснюватися відповідно до закону, а отже суб'єкт, який ініціює таке обмеження повинен обґрунтувати свою ініціативу в контексті норм закону.

Згідно ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні данні, отриманні у передбаченому Законом порядку.

Згідно статті 2 Кримінального процесуального кодексу України завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Вказані документи, як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема вони в подальшому будуть об'єктом дослідження під час проведення будівельно-технічної експертизи.

Беручи до уваги все вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані відомості мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, які допоможуть досудовому розслідуванню підтвердити факт здійснення протиправних дій.

Прокурор у судове засідання не прибула, була повідомлена про розгляд клопотання, надала заяву в якій підтримала клопотання за викладених обставин, просила його задовольнити та проводити його розгляд без її участі.

Вивчивши клопотання та матеріали кримінального провадження, заяву прокурора, суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії.

Таким чином, при розгляді клопотання стороною кримінального провадження доведено, що вказані документи, які перебувають у володільця - ІНФОРМАЦІЯ_9 , що розташоване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_9 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , самі по собі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені.

Враховуючи, що зазначені документи мають значення для встановлення істини по справі та можуть бути речовим доказом, слідчий суддя вважає за необхідне надати тимчасовий доступ до зазначеної документації, яка перебуває у володільця - ІНФОРМАЦІЯ_9 , що розташоване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_9 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , із можливістю вилучення належним чином завірених копій документів.

Керуючись ст.ст. 132, 159, 163, 164, 165, 166 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання органу досудового розслідування про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати прокурорам Малиновської окружної прокуратури міста Одеси, які входять до групи прокурорів, що здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №42023163020000015 від 03.02.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, а також слідчому СВ відділу поліції №1 Одеського районного управління поліції №1 ГУ НП в Одеській області ОСОБА_3 та слідчим, що входять до складу слідчої групи у кримінальному провадженні та іншим слідчим, що входять до групи слідчих, які здійснюють досудове розслідування по вказаному кримінальному провадженню, тимчасовий доступ до документів, які зберігаються у володільця - ІНФОРМАЦІЯ_9 , що розташоване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_9 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , із можливістю вилучення належним чином завірених їх копій, а саме:

- Декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань праці № 32-22-3465 від 01.11.2022;

- Висновок за результатами аудиту стану охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки, на підставі якого складена та зареєстрована Декларація № 32-22-3465 від 01.11.2022;

- Декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань праці № 32-22-3466 від 01.11.2022;

- Висновок за результатами аудиту стану охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки, на підставі якого складена та зареєстрована Декларація № 32-22-3466 від 01.11.2022.

Строк дії ухвали - 60 днів з дня її постановлення.

Роз'яснити особі у володіння якої знаходяться вказані документі, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді щодо надання тимчасового доступу до речей набирає законної сили з моменту її оголошення і підлягає безумовному виконанню.

Ухвала слідчого судді не підлягає оскарженню.

Слідчий суддя: ОСОБА_1