про продовження процесуального строку
24 березня 2023 рокуЛьвівСправа № 140/7331/22 пров. № А/857/2560/23
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -Ільчишин Н. В.
суддів -Коваля Р. Й.
Гуляка В. В.
розглянувши клопотання Головного управління ДПС у Волинській області про продовження процесуального строку для усунення недоліків апеляційної скарги на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 13 січня 2023 року у справі № 140/7331/22 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання дії та бездіяльності протиправними,
Ухвалою судді-доповідача Восьмого апеляційного адміністративного суду від 09 березня 2023 року апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Волинській області залишено без руху, у зв'язку з тим, що до апеляційної скарги не додано документа про сплату судового збору, та надано десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення вказаних недоліків .
Копію зазначеної ухвали скаржник отримав 10 березня 2023 року в електронному кабінеті користувача підсистеми "Електронний суд".
17 березня 2023 року на адресу суду надійшло клопотання Головного управління ДПС у Волинській області про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги до завершення воєнного стану в Україні.
Вирішуючи клопотання про продовження процесуального строку на усунення недоліку апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції виходить з наступного.
Відповідно до частини другої статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Враховуючи доводи особи, яка подала апеляційну скаргу, щодо неможливості усунення недоліку апеляційної скарги в межах наданого суддею-доповідачем строку, суд вважає за необхідне продовжити строк для усунення недоліків апеляційної скарги на 15 днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Водночас необхідно звернути увагу на те, що статтею 44 Кодексу адміністративного судочинства України регламентовано обов'язок осіб, які беруть участь у справі (учасників справи), добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Отже, виконання обов'язку дотримання вимог процесуального закону стосовно форми, змісту і строку подання апеляційної скарги покладається на особу, яка має намір її подати, а тому остання повинна вчиняти усі необхідні для цього дії.
Згідно зі ст. 17 Закон України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", суди застосовують при розгляді справ практику Суду як джерело права.
При цьому, обґрунтовуючи висновки про обов'язок сторони належним чином використовувати процесуальні права, у рішенні від 07.07.1989 у справі "Union Alimentaria Sanders S.A. v. Spain" Європейський суд з прав людини зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, пов'язаних зі зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Таким чином, особа, яка подає апеляційну скаргу, несе обов'язок належним чином користуватися процесуальними правами, а у випадку неможливості виконання такого обов'язку звертатись до суду із відповідними клопотаннями (заявами) та додавати у підтвердження обставин, на які покликається, належні та допустимі докази.
Керуючись статтею 121 Кодексу адміністративного судочинства України,
Клопотання Головного управління ДПС у Волинській області про продовження процесуального строку для усунення недоліку апеляційної скарги - задоволити частково.
Продовжити строк для усунення Головному управлінню ДПС у Волинській області недоліків апеляційної скарги на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 13 січня 2023 року у справі № 140/7331/22, зазначених в ухвалі судді-доповідача Восьмого апеляційного адміністративного суду від 09 березня 2023 року, на 15 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Н. В. Ільчишин
судді Р. Й. Коваль
В. В. Гуляк