Справа № 344/3940/23
Провадження № 3/344/2009/23
21 березня 2023 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Тринчук В.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає по АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 431 від 01.03.2023 року під час фактичної перевірки офісу №8 «PELEKH AGENCU», що знаходиться за адресою: вулиця Бельведерська, 32/А у місті Івано-Франківськ, виявлено порушення ОСОБА_1 встановленого порядку проведення розрахунків, а саме порушення порядку проведення розрахункових операцій на повну суму покупки без застосування реєстратора розрахункових операцій, видача розрахункового документа не встановленого зразка та проведення розрахункових операцій з використанням РРО без використання режиму попереднього програмування найменування товару без зазначення коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД, чим порушив вимоги п.п.1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р. із змінами та доповненнями та вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
ОСОБА_1 будучи повідомленим про дату та час розгляду справи у судове засідання не з'явився, однак до початку розгляду справи його захисник суду заперечення щодо протоколу про адміністративне правопорушення. В обґрунтування своїх заперечень зазначив, що за результатом перевірки складено Акт (Довідку) фактичної перевірки, а тому вважає, що АКТ (Довідка) не може бути беззаперечним доказом вчинення даного адміністративного правопорушення. Просить суд провадження щодо ОСОБА_1 закрити, у зв'язку з відсутністю у діях останнього складу інкримінованого правопорушення. Також у вказаних запереченнях захисник просить суд проводити розгляд справи без їх участі.
За таких обставин, керуючись ст. 268 КУпАП, суд вважає, що справу можна розглянути у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних у справі доказів, яких достатньо для прийняття законного та обґрунтованого рішення.
Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Так, ч. 1 ст. 155-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 порушив порядок проведення розрахункових операцій на повну суму покупки без застосування реєстратора розрахункових операцій та не видав розрахункового документа встановленого зразка, чим не виконав вимоги п.п.1,2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р. із змінами та доповненнями та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
До протоколу на підтвердження викладених у ньому обставин правопорушення долучено Акт (довідка) фактичної перевірки № 090073 від 10.02.2023 року.
Однак, Акт (довідка) фактичної перевірки № 090073 від 10.02.2023 року, може бути оскаржений у передбаченому законом порядку, а тому він не може бути доказом у даній справі. Будь яких інших доказів вчинення ОСОБА_1 інкрімінованого правопорушення у розпорядження суду не подано.
Таким чином, суд дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, оцінивши їх у сукупності, доходить висновку про те, що під час судового розгляду знайшли своє підтвердження доводи захисника про відсутність належних та допустимих доказів винуватості ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення.
За вказаних обставин, вважаю, що у даній справі про адміністративне правопорушення не доведено поза всяким розумним сумнівом порушення ОСОБА_1 порядку ведення розрахунків, а тому суд приходить до висновку про відсутність у діях останнього складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Оскільки адміністративне стягнення на ОСОБА_1 не накладається, то судовий збір у справі про адміністративне правопорушення, відповідно до приписів ст. 40-1 КУпАП - не стягується.
На підставі викладеного та керуючись п.1 ч.1 ст. 247, ч.1 ст. 155-1, ст.ст. 283,284 КУпАП, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністрати вної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 155-1 КУпАП - закрити в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В.Тринчук