490/1346/23 23.03.2023
нп 1-кс/490/2542/2023
Центральний районний суд м. Миколаєва
Справа № 490/1346/23
про здійснення спеціального досудового розслідування
23 березня 2023 року слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участі прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , розглянувши клопотання прокурора Бериславської окружної прокуратури Херсонської області ОСОБА_3 , про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22022230000000473 від 17.10.2022 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 1111 КК України,
Прокурор звернувся з клопотанням до слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва в порядку ст.297-2КПК України про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22022230000000473 від 17.10.2022, за підозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Клопотання мотивує тим, що громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в с.Трифонівка Бериславського району Херсонської області перебуваючи біля будівлі магазину, належного ВК «Сільська родина», розташованого за адресою с.Трифонівка, вул. Миру, 13-а, Бериславського району Херсонської області, реалізуючи прямий умисел, прийняв пропозицію представників держави-агресора (РФ) та 03.06.2022 добровільно зайняв посаду у незаконному органі влади, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, створеному державою-агресором на тимчасово окупованій території Бериславського району Херсонської області, а саме «так званого старости села Трифонівка» Великоолександрівської територіальної громади Берисласького району Херсонської області.
В подальшому ОСОБА_5 , зайнявши вказану вище посаду у незаконно створеному на тимчасово окупованій території органі, здійснював організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції щодо формування системи органів влади та території с. Трифонівка Бериславського району Херсонської області, підконтрольних окупаційним військам російської федерації, зокрема здійснював: організацію формування апарату окупаційної адміністрації у
с. Трифонівка Бериславського району Херсонської області; реалізацію окупаційної політики, напрямів у сфері бюджетних відносин (в т.ч. перехід на розрахунки російським рублем); збір інформації та формування списків осіб, які відносяться до незахищених верств населення, які в подальшому передавав представникам окупаційної адміністрації Бериславського району; налагодження та організацію взаємодії із керівництвом окупаційної адміністрації Бериславського району - т.зв. «головою військово-цивільної адміністрації Бериславського району Херсонської області» ОСОБА_6 ; створення умов для стабілізації соціально-економічної обстановки на території с.Трифонівка, Бериславського району Херсонської області.
Таким чином, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 1111 КК України - колабораційна діяльність, тобто добровільне зайняття громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
Обґрунтовуючи необхідність здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22022230000000473 від 17.10.2022, слідчий зазначає про те, що підозра ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України обґрунтовується сукупністю зібраних в ході розслідування доказів, а саме: протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_7 , старости с. Трифонівка Великоолександрівської територіальної громади Бериславського району Херсонської області, про те, що 03.06.2022 року в присутності мешканців с. Трифонівка Бериславського району Херсонської області ОСОБА_5 добровільно прийняв пропозицію представника окупаційних військ російської федерації зайняти посаду старости с. Трифонівка. В подальшому останній забезпечував життєдіяльність населеного пункту, видавав грошові допомоги місцевим мешканцям у російських рублях, пропонував місцевій мешканці посаду бібліотекаря у створеному окупаційному органі влади; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_8 , про те, що в червні 2022 року в присутності мешканців с. Трифонівка Бериславського району Херсонської області (коли люди зібралися біля місцевого магазину отримати хліб) ОСОБА_5 добровільно прийняв пропозицію представника окупаційних військ російської федерації та зайняв посаду старости с. Трифонівка, за яку була окрім іншого обіцяна винагорода у вигляді заробітної платні. В подальшому останній забезпечував життєдіяльність населеного пункту, видавав грошові допомоги місцевим мешканцям у російських рублях; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_9 , про те, що в червні 2022 року в присутності мешканців с. Трифонівка Бериславського району Херсонської області (коли люди зібралися біля місцевого магазину отримати хліб) ОСОБА_5 добровільно прийняв пропозицію представника окупаційних військ російської федерації та зайняв посаду старости с. Трифонівка. В подальшому останній забезпечував життєдіяльність населеного пункту, видавав грошові допомоги місцевим мешканцям у російських рублях. Крім того, особисто говорив свідку, що він «офіційно» призначений окупаційною владою старостою с. Трифонівка; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_10 , про те, що після окупації с. Трифонівка військами російської федерації комендант останніх, оскільки попередня староста відмовилась співпрацювати з окупаційною владою, під час зібрання людей за хлібом запропонував призначити новим старостою місцевого мешканця ОСОБА_5 і останній добровільно погодився. Після цього ОСОБА_11 займався видачею допомог від окупаційної влади. Збирав паспортні данні односельців та видавав допомогу російськими рублями, які брав у вищестоячого керівництва у м.Бериславі. Крім того, пропонував свідку посаду в штаті окупаційної влади с. Трифонівка та розповідав, що приймав участі у нараді окупаційної адміністрації в м. Бериславі; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_12 , про те, що після окупації с. Трифонівка військами російської федерації старостою було призначено місцевого мешканця ОСОБА_5 . В подальшому останній після отримання свідком поранення запропонував виплату допомоги від окупаційної влади і для цього ОСОБА_12 , написала заяву на ОСОБА_5 , як на старосту с.Трифонівка і у подальшому отримала від нього допомогу. При цьому говорив свідку, що він староста села. Також забезпечував життєдіяльність населеного пункту, ремонт світла, забезпечення газом; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_13 , про те, що після окупації с. Трифонівка військами російської федерації комендант останніх, під час зібрання людей за хлібом запропонував призначити новим старостою місцевого мешканця ОСОБА_5 і останній добровільно погодився. Після цього ОСОБА_5 займався видачею допомог від окупаційної влади. Збирав паспортні данні односельців та видавав допомогу російськими рублями, всіляко підтримував окуапційну владу; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_14 , про те, що місцевий мешканець с.Трифонівка ОСОБА_15 добровільно зайняв посаду «старости» села про що говорив особисто свідку. Також, розповідав, що їздить на наради окупаційної влади до м.Берислав, де розповідали як і що робити; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_16 , про те, що їй відомо, що після окупації старостою було призначено ОСОБА_5 .. Останній приїздив до свідка додому і вона писала заяву на ОСОБА_5 , як голову сільської ради, щоб засвідчити факт народження дитини у сусідів. Крім того, збирав паспортні дані місцевих мешканців та виплачував допомогу від окупаційної влади у рублях, у т.ч. і свідку; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_17 , про те, що вона мешкає в с. Борозенське Бериславського району Херсонської області і працює у Борозенській сільській раді. В один з днів червня до неї приїхали два чоловіки і один з них представився старостою с. Трифонівка Бериславського району Херсонської області. У подальшому свідок впізнала його як ОСОБА_5 . ОСОБА_5 приїздив щодо питання водозабезпечення с. Трифонівка. У ході спілкування говорив свідку, що збирає паспортні дані мешканців села щоб поїхати до м. Берислав і оформити грошову допомогу від окупаційної влади; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_18 , про те, що в червні місяці 2022 року в присутності мешканців с. Трифонівка Бериславського району Херсонської області (коли люди зібралися біля місцевого магазину отримати хліб) ОСОБА_5 добровільно прийняв пропозицію представника окупаційних військ російської федерації та зайняв посаду старости с. Трифонівка. В подальшому останній забезпечував життєдіяльність населеного пункту, зокрема, забезпечував заправку газових балонів, видавав грошові допомоги місцевим мешканцям у російських рублях; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_19 , про те, що зі слів дружини йому відомо, що від окупаційної влади старостою було обрано ОСОБА_5 , який добровільно погодився. У подальшому перебуваючи в гостях у свідка ОСОБА_5 пропонував посаду водія, однак свідок відмовився. Також, забезпечував життєдіяльність населеного пункту; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_20 , про те, що після окупації с. Трифонівка військами російської федерації останні «старостою» села призначили місцевого мешканця ОСОБА_5 . Мешканці с. Трифонівка у подальшому звертались до ОСОБА_5 , як до старости. Він, зокрема, займався забезпечуванням життєдіяльності населеного пункту, видавав грошові допомоги місцевим мешканцям у російських рублях. З будь-яких питань односельці звертались до ОСОБА_21 , як до голови села; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_22 , про те, що в присутності мешканців с. Трифонівка Бериславського району Херсонської області (коли люди зібралися біля місцевого магазину отримати хліб) старший від окупаційної влади оголосив, що головою села буде ОСОБА_15 , який добровільно погодився з цим. В подальшому останній займався життєдіяльністю села, видавав допомогу від окупаційної влади у російських рублях. Одну з таких допомог отримав і свідок. При цьому при виплаті допомоги збирав паспортні дані. Крім того, пропонував свідку взяти участь в проведенні референдуму за гроші в сумі 50 тис. рублів; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_23 , про те, що те, влітку 2022 року в присутності мешканців с. Трифонівка Бериславського району Херсонської області (коли люди зібралися біля місцевого магазину отримати хліб) ОСОБА_5 добровільно прийняв пропозицію представника окупаційних військ російської федерації та зайняв посаду старости с. Трифонівка. В подальшому перебуваючи в гостях у свідка в ході розмови сказав, що йому як старості потрібен буде водій і запропонував посаду водія, однак той відмовився. Також, забезпечував життєдіяльність населеного пункту, зокрема, забезпечував заправку газових балонів. Крім того, підтримував дружні відносити з представниками окупаційних військ, а також іншими матеріалами вказаного кримінального провадження, які у своїй сукупності обґрунтовують підозру, повідомлену ОСОБА_5 .
Враховуючи, що ОСОБА_24 повідомлено про підозру та він умисно та безпідставно ухиляється від органів слідства, тобто переховується від органів слідства з метою ухилення від кримінальної відповідальності на тимчасово окупованій території України, а тому слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про проведення спеціального досудового розслідування, яке просить задовольнити.
В судовому засіданні прокурор подане клопотання підтримав в повному обсязі з підстав, передбачених в ньому. Додатково наголосив на тому, що у зв'язку із обґрунтованістю пред'явленої ОСОБА_5 підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, а також доказового підтвердження перебування підозрюваного на тимчасово окупованій території, та переховування останнього від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, наявні підстави для здійснення спеціального досудового розслідування (inabsentia).
Захисник в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання.
У зв'язку із перебуванням підозрюваного ОСОБА_5 на тимчасово окупованій території, слідчий суддя розглядає клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування за відсутності підозрюваного.
Заслухавши пояснення прокурора та враховуючи думку захисника, дослідивши та перевіривши надані матеріали клопотання, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ч.ч.1-2 ст.297-1 КПК України, спеціальне досудове розслідування (inabsentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цієї глави. Крім того, спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258, 258-1, 258-2, 258-3, 258-4, 258-5, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.
З долучених до матеріалів клопотання письмових документів, судом встановлено, що слідчим відділом УСБУ в Херсонській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22022230000000473 від 17.10.2022.
В межах вказаного кримінального провадження ОСОБА_5 11.03.2023 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, та здійснено виклики, у відповідності до вимог статей 111, 112, ч. 8 ст. 135, 278 КПК України, про що опубліковано в газеті КМУ «Урядовий кур'єр» та на сайті Офісу Генерального прокурора України
На виконання вимог положень ч.2 ст.297-4 КПК України судом встановлено, що надані стороною обвинувачення кримінального провадження докази свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України зокрема, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_7 , старости с. Трифонівка Великоолександрівської територіальної громади Бериславського району Херсонської області, про те, що 03.06.2022 року в присутності мешканців с. Трифонівка Бериславського району Херсонської області ОСОБА_5 добровільно прийняв пропозицію представника окупаційних військ російської федерації зайняти посаду старости с. Трифонівка. В подальшому останній забезпечував життєдіяльність населеного пункту, видавав грошові допомоги місцевим мешканцям у російських рублях, пропонував місцевій мешканці посаду бібліотекаря у створеному окупаційному органі влади; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_8 , про те, що в червні 2022 року в присутності мешканців с. Трифонівка Бериславського району Херсонської області (коли люди зібралися біля місцевого магазину отримати хліб) ОСОБА_5 добровільно прийняв пропозицію представника окупаційних військ російської федерації та зайняв посаду старости с. Трифонівка, за яку була окрім іншого обіцяна винагорода у вигляді заробітної платні. В подальшому останній забезпечував життєдіяльність населеного пункту, видавав грошові допомоги місцевим мешканцям у російських рублях; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_9 , про те, що в червні 2022 року в присутності мешканців с. Трифонівка Бериславського району Херсонської області (коли люди зібралися біля місцевого магазину отримати хліб) ОСОБА_5 добровільно прийняв пропозицію представника окупаційних військ російської федерації та зайняв посаду старости с. Трифонівка. В подальшому останній забезпечував життєдіяльність населеного пункту, видавав грошові допомоги місцевим мешканцям у російських рублях. Крім того, особисто говорив свідку, що він «офіційно» призначений окупаційною владою старостою с. Трифонівка; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_10 , про те, що після окупації с. Трифонівка військами російської федерації комендант останніх, оскільки попередня староста відмовилась співпрацювати з окупаційною владою, під час зібрання людей за хлібом запропонував призначити новим старостою місцевого мешканця ОСОБА_5 і останній добровільно погодився. Після цього ОСОБА_11 займався видачею допомог від окупаційної влади. Збирав паспортні данні односельців та видавав допомогу російськими рублями, які брав у вищестоячого керівництва у м.Бериславі. Крім того, пропонував свідку посаду в штаті окупаційної влади с. Трифонівка та розповідав, що приймав участі у нараді окупаційної адміністрації в м. Бериславі; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_12 , про те, що після окупації с. Трифонівка військами російської федерації старостою було призначено місцевого мешканця ОСОБА_5 . В подальшому останній після отримання свідком поранення запропонував виплату допомоги від окупаційної влади і для цього ОСОБА_12 , написала заяву на ОСОБА_5 , як на старосту с.Трифонівка і у подальшому отримала від нього допомогу. При цьому говорив свідку, що він староста села. Також забезпечував життєдіяльність населеного пункту, ремонт світла, забезпечення газом; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_13 , про те, що після окупації с. Трифонівка військами російської федерації комендант останніх, під час зібрання людей за хлібом запропонував призначити новим старостою місцевого мешканця ОСОБА_5 і останній добровільно погодився. Після цього ОСОБА_5 займався видачею допомог від окупаційної влади. Збирав паспортні данні односельців та видавав допомогу російськими рублями, всіляко підтримував окуапційну владу; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_14 , про те, що місцевий мешканець с.Трифонівка ОСОБА_15 добровільно зайняв посаду «старости» села про що говорив особисто свідку. Також, розповідав, що їздить на наради окупаційної влади до м.Берислав, де розповідали як і що робити; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_16 , про те, що їй відомо, що після окупації старостою було призначено ОСОБА_5 .. Останній приїздив до свідка додому і вона писала заяву на ОСОБА_5 , як голову сільської ради, щоб засвідчити факт народження дитини у сусідів. Крім того, збирав паспортні дані місцевих мешканців та виплачував допомогу від окупаційної влади у рублях, у т.ч. і свідку; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_17 , про те, що вона мешкає в с. Борозенське Бериславського району Херсонської області і працює у Борозенській сільській раді. В один з днів червня до неї приїхали два чоловіки і один з них представився старостою с. Трифонівка Бериславського району Херсонської області. У подальшому свідок впізнала його як ОСОБА_5 . ОСОБА_5 приїздив щодо питання водозабезпечення с. Трифонівка. У ході спілкування говорив свідку, що збирає паспортні дані мешканців села щоб поїхати до м. Берислав і оформити грошову допомогу від окупаційної влади; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_18 , про те, що в червні місяці 2022 року в присутності мешканців с. Трифонівка Бериславського району Херсонської області (коли люди зібралися біля місцевого магазину отримати хліб) ОСОБА_5 добровільно прийняв пропозицію представника окупаційних військ російської федерації та зайняв посаду старости с. Трифонівка. В подальшому останній забезпечував життєдіяльність населеного пункту, зокрема, забезпечував заправку газових балонів, видавав грошові допомоги місцевим мешканцям у російських рублях; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_19 , про те, що зі слів дружини йому відомо, що від окупаційної влади старостою було обрано ОСОБА_5 , який добровільно погодився. У подальшому перебуваючи в гостях у свідка ОСОБА_5 пропонував посаду водія, однак свідок відмовився. Також, забезпечував життєдіяльність населеного пункту; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_20 , про те, що після окупації с. Трифонівка військами російської федерації останні «старостою» села призначили місцевого мешканця ОСОБА_5 . Мешканці с. Трифонівка у подальшому звертались до ОСОБА_5 , як до старости. Він, зокрема, займався забезпечуванням життєдіяльності населеного пункту, видавав грошові допомоги місцевим мешканцям у російських рублях. З будь-яких питань односельці звертались до ОСОБА_21 , як до голови села; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_22 , про те, що в присутності мешканців с. Трифонівка Бериславського району Херсонської області (коли люди зібралися біля місцевого магазину отримати хліб) старший від окупаційної влади оголосив, що головою села буде ОСОБА_15 , який добровільно погодився з цим. В подальшому останній займався життєдіяльністю села, видавав допомогу від окупаційної влади у російських рублях. Одну з таких допомог отримав і свідок. При цьому при виплаті допомоги збирав паспортні дані. Крім того, пропонував свідку взяти участь в проведенні референдуму за гроші в сумі 50 тис. рублів; протоколом допиту в якості свідка ОСОБА_23 , про те, що те, влітку 2022 року в присутності мешканців с. Трифонівка Бериславського району Херсонської області (коли люди зібралися біля місцевого магазину отримати хліб) ОСОБА_5 добровільно прийняв пропозицію представника окупаційних військ російської федерації та зайняв посаду старости с. Трифонівка. В подальшому перебуваючи в гостях у свідка в ході розмови сказав, що йому як старості потрібен буде водій і запропонував посаду водія, однак той відмовився. Також, забезпечував життєдіяльність населеного пункту, зокрема, забезпечував заправку газових балонів. Крім того, підтримував дружні відносити з представниками окупаційних військ, а також іншими матеріалами вказаного кримінального провадження, які у своїй сукупності обґрунтовують підозру, повідомлену ОСОБА_5 .
У відповідності до положень ч.1 ст.297-4 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування, якщо прокурор, слідчий не доведе, що підозрюваний переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук, та/або уповноваженим органом прийнято рішення про передачу підозрюваного для обміну як військовополоненого та такий обмін відбувся.
Аналізуючи на предмет доказового підтвердження та оцінюючи посилання слідчого щодо переховування підозрюваного ОСОБА_5 від органу досудового розслідування з метою ухилення від кримінальної відповідальності, як однієї із обов'язкових підстав для прийняття судом рішення про спеціальне досудове розслідування, то суд з урахуванням представлених стороною обвинувачення доказів, які долучені до матеріалів клопотання, та наданих слідчим в судовому засіданні пояснень, вважає обґрунтовано доведеними та доказово підтвердженими наявність зазначених обставин. Зокрема, факт переховування підозрюваного ОСОБА_5 від органу досудового розслідування з метою ухилення від кримінальної відповідальності підтверджується наступним.
Так, будучи викликаним для вручення підозри, допиту в якості підозрюваного, ОСОБА_5 у призначений час та місце без поважних причин не з'явився і про причини своєї неявки не повідомив. За місцем проживання відсутній. Повістки про виклик опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр», на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора та надіслані захиснику підозрюваного.
Оскільки підозрюваний ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України, а також переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, останньому в порядку ч.6 ст.193 КПК України ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва від 23.03.2023 року обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Зважаючи на те, що представлені прокурором матеріали досудового розслідування дають достатні та безсумнівні підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_5 умисно переховується від слідства та суду на території країни-агресора та тимчасово окупованій території України з метою ухилення від кримінальної відповідальності за вчинення ним кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України, так як притягнути його до кримінальної відповідальності у загальному порядку, передбаченому чинним кримінальним процесуальним законодавством, неможливо, а тому суд приходить до висновку про наявність правових підстав для здійснення спеціального досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, -
Клопотання прокурора - задовольнити.
Здійснювати спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні №22022230000000473 від 17.10.2022, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
У відповідності до положень ч.6 ст.297-4 КПК України, відомості щодо підозрюваного, стосовно якого слідчим суддею постановлено ухвалу про здійснення спеціального досудового розслідування, невідкладно, але не пізніше 24 годин після постановлення ухвали, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань і опублікувати в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Копію ухвали вручити учасникам провадження.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення
Слідчий суддя: ОСОБА_1