Постанова від 10.01.2023 по справі 390/1515/22

Справа № 390/1515/22

Провадження № 3/390/40/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.01.2023 року. Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Терещенко Д.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

25.10.2022 о 17.00 год. ОСОБА_2 керував автомобілем BMW 730D, реєстраційний номер НОМЕР_1 , по автомобільній дорозі М-30 Стрий-Знам'янка, 714 км, з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: розширені зіниці ока не реагують на світло, підвищена рухливість, поведінка не відповідає ситуації, від проходження медичного огляду в закладі охорони здоров'я на стан наркотичного сп'яніння відмовився, чим порушено пункт 2.5 Правил дорожнього руху України та вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду за адресою, яку вказано у протоколі в установленому законом порядку.

Дослідивши матеріали справи вважаю, що вину правопорушника доведено та дії кваліфіковано правильно, виходячи з таких підстав.

Пунктом 2.5 Правил дорожнього руху України передбачено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно ч.1 ст.130 КУпАП відповідальність настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Вину ОСОБА_1 доведено: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №157614 від 25.10.2022; довідкою про притягнення ОСОБА_1 протягом 2022 року до адміністративної відповідності; копією посвідчення водія; відеозаписом із нагрудного відео-реєстратора працівника поліції.

Таким чином, дослідивши та проаналізувавши матеріали, вважаю, що вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, доведено.

При призначенні стягнення, виходячи з положень ст.33 КУпАП, враховується, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, протягом року притягувався до адміністративної відповідальності, а тому необхідним і достатнім є адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами.

Відповідно ст.40-1 КУпАП у разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється Законом України "Про судовий збір", сплачується особою, на яку накладено адміністративне стягнення.

Керуючись ст.ст.33, 40-1, 130, 279, 280, 283 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, і призначити стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 грн, із позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 536 грн 80 коп.

Строк пред'явлення постанови про накладення адміністративного стягнення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду через Кіровоградський районний суд Кіровоградської області.

Суддя Кіровоградського районного суду

Кіровоградської області Д.В. Терещенко

Попередній документ
109761027
Наступний документ
109761029
Інформація про рішення:
№ рішення: 109761028
№ справи: 390/1515/22
Дата рішення: 10.01.2023
Дата публікації: 27.03.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Кропивницький районний суд Кіровоградської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Розклад засідань:
22.11.2022 15:00 Кіровоградський районний суд Кіровоградської області
12.12.2022 14:00 Кіровоградський районний суд Кіровоградської області
10.01.2023 10:00 Кіровоградський районний суд Кіровоградської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ТЕРЕЩЕНКО Д В
суддя-доповідач:
ТЕРЕЩЕНКО Д В
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Воронецький Алехандро-Даріо