Рішення від 23.03.2023 по справі 500/191/23

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/191/23

23 березня 2023 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючої судді Дерех Н.В.

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про визнання протиправною відмови, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі, позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області (надалі, відповідач), в якому просив визнати протиправною відмову Головного Управління Національної поліції в Тернопільській області щодо перерахунку вислуги років та підготовки пакету документів відносно ОСОБА_1 для подачі в Управління Пенсійного фонду в Тернопільській області для призначення йому пенсії по вислузі років (від 19.12.2022 №0/1/2/05/2022), зобов'язати Головне Управління Національної поліції в Тернопільській області перерахувати вислугу років, зарахувавши пільгову вислугу в календарну для виходу на пенсію та підготовити пакет документів відносно ОСОБА_1 для подачі в Управління Пенсійного фонду в Тернопільській області для призначення йому пенсії по вислузі років.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 11.11.2022 позивачем було подано заяву про перерахунок вислуги років, зарахувавши пільгову вислугу в календарну для виходу на пенсію та підготовку пакету документів для подачі в Управління Пенсійного фонду в Тернопільській області для призначення йому пенсії по вислузі років. Вказав, що у своїй відповіді на заяву від 19.12.2022 року ГУ НП в Тернопільській області позивачу відмовило в підготовці такого пакету документів, оскільки вважає, що позивач ще не набув права на пенсію по вислузі. Одночасно у даній відповіді було вказано, що в пільговому обрахунку вислуга становить 28 років 09 місяців 23 дні. Просить врахувати, що відповідно до ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” право на пенсію за вислугу років мають військовослужбовці за наявності у них необхідної вислуги, зокрема, на день звільнення у позивача необхідна вислуга 22 роки і шість місяців та більше. Враховуючи всю вислугу - і календарну і в пільговому підрахунку, то кількість років буде більше ніж потрібно для пенсії. Відтак, позивач вважає, що позивач уже набув права на пенсію по вислузі років.

Ухвалою суду від 23.01.2023 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи. Даною ухвалою відповідачу встановлено 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.

Представник відповідача подав до суду відзив на позов, в якому заперечив проти позовних вимог, просив відмовити у задоволенні даного позову повністю. Вказав, що пільгова вислуга років позивача становить 28 років 09 місяців 23 дні, однак вислуга років на пільгових умовах зараховується для визначення розміру пенсії і не є підставою для її призначення, відповідно до пункту 3 постанови КМУ від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб. Просить врахувати, що норми підпункту «а» статті 12 Закону №2262-ХІІ» чітко визначають, що право на пенсію за вислугу років визначається виключно за календарною вислугою років. В свою чергу, стаття 17 вказаного Закону України №2262-ХІІ та пункти 1 - 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 не визначають пільгові умови для призначення пенсії за вислугу років, а лише затверджують перелік видів служби та періодів часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії, в тому числі і на пільгових умовах. При цьому, вважає, що вислуга років в пільговому обчисленні враховується саме при обрахунку розміру пенсії. Враховуючи вищезазначене, на думку відповідача, позивач був звільнений зі служби в органах поліції з календарною вислугою 23 роки 7 місяців 18 днів, а тому права на призначення пенсії за вислугу років відповідно до статті 12 Закону України №2262-ХІІ він не має. Відтак, і підстави для підготовки та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області документів для призначення йому пенсії відсутні. Також вважає, що позивач не набув права на призначення пенсії за вислугу років згідно умов, визначених пунктом «а» ст.12 Закону №2262-ХІІ та позов до задоволення не підлягає. Крім цього, представник відповідача звернув увагу на те, що позивачем не додано до матеріалів позовної заяви жодного документу, котрий підтверджував би витрату ним суми в 10000 грн. на отримання правової допомоги. Відсутність акту виконаних робіт/наданих послуг, розрахунку годин надання правової допомоги та інших документів унеможливлює задоволення вимог позивача в частині розподілу судових витрат.

Ухвалою суду від 15.03.2023 відмовлено у задоволенні клопотання Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про залишення позову без розгляду.

Частиною п'ятою ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, КАС України) передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Оскільки клопотань у розумінні вказаної статті не надходило, розгляд даної справи здійснюється за наявними матеріалами в порядку письмового провадження.

Судом встановлено, що позивач є учасником бойових дій, та має пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 , виданого 11.10.2016.

У відповідності до Наказу Головного управління Національної поліції в Тернопільській області №117 о/с від 14.04.2022 "По особовому складу", ОСОБА_1 , начальника сектору реагування патрульної поліції Чортківського районного відділу поліції управління Національної поліції в Тернопільській області звільнено зі служби в поліції за п.6 ч.1 ст.77 (у зв'язку із реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, накладеного відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України) Закону України "Про Національної поліції", з 14.04.2022. З даного Наказу вбачається, що календарна вислуга позивача на день звільнення складає 23 років 07 місяців 18 днів.

11.11.2022 позивач звернувся із заявою до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, в якій просив провести перерахунок вислуги років, зарахувавши пільгову вислугу в календарну для виходу на пенсію; підготувати пакет документів для подачі в Управління Пенсійного фонду в Тернопільській області для призначення пенсії по вислузі років.

Листом Управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Тернопільській області №0/1/2/05/2022 від 19.12.2022 позивача повідомлено про те, що станом на день звільнення вислуга років позивача в календарному обчисленні становить 23 роки 07 місяців 18 днів. Також, повідомлено про те, що пільгова вислуга років позивача становить 28 років 09 місяців 23 дні, однак вислуга років на пільгових умовах зараховується для визначення розміру пенсії і не є підставою для її призначення, відповідно до пункту 3 постанови КМУ від 17.07.1992 №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб". Відтак, на думку відповідача, підстав для розрахунку вислуги років для призначення пенсії за вислугу років немає.

Не погоджуючись з такою відмовою відповідача, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та фактичним обставинам справи, суд враховує наступне.

У відповідності до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до абзацу 2 пункту 1 ст. 8 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Відповідно до абзацу 1 статті 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення ociб, звільнених з військової служби, та деяких інших ociб" від 09.04.1992 № 2262 (далі-Закон № 2262), особи з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національної поліції та на службі на посадах начальницького складу в Національному антикорупційному бюро України, Служби судової охорони i в державній пожежній oxopoнi, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах i підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Так, пунктом а) ст. 12 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсія за вислугу років призначається: особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж", "з" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби: з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше.

Види та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії, передбачені ст. 17 Закону №2262-ХІІ.

Відповідно до ст. 17-1 Закону № 2262-ХІІ порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Аналіз зазначених норм дає підстави суду вважати, що призначення пенсії за вислугу років за нормами Закону №2262 законодавець пов'язує з моментом звільнення особи зі служби у разі наявності необхідної вислуги років. Так, зокрема у разі звільнення зі служби з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати особа набуває права на пенсію за Законом № 2262 у разі наявності вислуги 25 календарних років i більше.

17.07.1992 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей" (далі Постанова №393, у редакції, чинній на час виникнення спірних правовіносин).

Абзацом 3 пункту 1 Порядку № 393 встановлено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до вислуги років зараховуються служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.

Відповідно до пп. "в" п. 3 Постанови № 393 до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах, крім іншого, один місяць служби за півтора місяці: у військових частинах і підрозділах внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії з охорони дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні, у підрозділах Управління державної охорони, Служби судової охорони, що визначаються в установленому порядку, а також у підрозділах спеціального призначення Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, установ виконання покарань органів внутрішніх справ, воєнізованих формуваннях Державної кримінально-виконавчої служби, у частинах і підрозділах (загонах) спеціального призначення внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та у підрозділах міліції особливого призначення за Переліком посад і умовами (в порядку), що визначаються керівниками відповідних міністерств і відомств.

Суд вважає, що визначальною підставою у питанні можливості пільгового обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу роботи, який дає право на пенсію за вислугу років, є наявність законодавчого регулювання, яке передбачає включення зазначеного періоду (строку) до стажу роботи працівників певної категорії для реалізації цими особами права на призначення різних видів пенсій, чи інших соціальних виплат.

Основним актом, на підставі якого здійснюється таке регулювання є, зокрема, Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Можливість пільгового обчислення періоду проходження військової служби є похідною від визначальної підстави і має пов'язуватися не з категорією працівників, що реалізують право на пенсію за вислугу років, а зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті проходження служби в певний, визначений у законодавчому порядку період часу. Така можливість передбачена Постановою №393.

Висновки аналогічного характеру викладено Верховним Судом у постанові від 27 червня 2018 року у справі №750/9775/16-а та у постанові від 03 березня 2021 року у справі №805/3923/18-а, які в силу вимог ч.5 ст.242 КАС України враховуються судом при прийняті даного рішення.

Таке правове регулювання та наведені вище висновки Верховного Суду у справі №805/3923/18-а дозволяють зробити висновок про те, що передбачена Постановою №393 можливість пільгового зарахування окремих видів служби спрямована на реалізацію Закону і положенням цього Закону не суперечить.

Указана позиція була також підтримана у постанові Верховного Суду від 14.04.2021 у справі №480/4241/18.

У вищезазначеній постанові Верховний Суд у складі Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду сформував наступні правові висновки: «В цілях Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарна вислуга - це вислуга, яка складається з повної кількості календарних днів відповідного періоду (календарний рік - 365 календарних днів, календарний місяць - 30 календарних днів). Для призначення пенсій за вислугу років за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарна вислуга років може бути зарахована на пільгових умовах відповідно до Порядку №393».

Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом і у постанові від 28.09.2022 у справі № 813/1263/18.

Відповідно до частини першої статті 78 КАС України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.

Як встановлено судом і визнається учасниками справи календарна вислуга років позивача становить 23 роки 07 місяців 18 днів, пільгова вислуга років становить 28 років 09 місяців 23 дні.

З огляду на викладене суд вважає, що посилання відповідача на відсутність підстав для проведення розрахунку вислуги років для проведення розрахунку вислуги років для призначення пенсії за вислугу років, є таким, що не ґрунтується на вимогах закону.

Крім цього, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-XII регулюються Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", який затверджений Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1 (далі - Порядок №3-1).

Відповідно до пункту 1 Порядку №3-1 заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із зазначеним вище Законом, подаються цими особами до головних управлінь ПФУ в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).

Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).

Згідно пункту 12 вказаного Порядку №3-1 повноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи. Уповноважений структурний підрозділ надає допомогу особі в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів для призначення пенсії. У разі, якщо підготовлені не всі необхідні для призначення пенсії документи, подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково в строки, визначені п. 6 цього Порядку.

При цьому, Велика Палата Верховного Суду в постанові від 28.11.2018 року у справі № 537/1980/16-а зробила висновок про те, що саме уповноважені структурні підрозділи здійснюють перевірку поданих звільненими зі служби особами заяв про призначення пенсії, здійснюють обчислення вислуги років для призначення пенсії і встановлюють наявність підстав для її призначення. Після цього такий орган законодавчо наділений компетенцією направити подання про призначення пенсії за вислугу років до територіального органу ПФУ або відмовити у такому поданні.

Суд також зазначає, що наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2018 року №760 затверджено Інструкцію про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб та з інших соціальних питань" (далі - Інструкція N 760).

Вказана інструкція визначає процедуру організації в Міністерстві внутрішніх справ України, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (Національна поліція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Адміністрація Державної прикордонної служби України (далі - ЦОВВ)), та Національній гвардії України роботи, зокрема, з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом N 2262-XII.

Згідно пункту 1 розділу III Організація роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій Інструкції N 760 саме на уповноважені структурні підрозділи (це визначені МВС, ЦОВВ та Національною гвардією України структурні підрозділи, на які покладено функції з оформлення та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів), покладено функції з організації роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсію відповідно до чинного законодавства, зокрема, вони приймають від особи, яка набула право на пенсію відповідно до Закону №2262-XII, заяву про призначення пенсії, документи згідно з Порядком №3-1 та у 10-денний строк, з дня одержання заяви про призначення пенсії та всіх необхідних документів оформлюють особі, якій оформлюється пенсія, подання про призначення пенсії за формою, установленою Порядком №3-1, та направляють до органу, що призначає пенсії, за місцем проживання особи.

Як вже було зазначено вище, 11.11.2022 позивач звертався із заявою до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області із заявою, в якій, серед іншого, просив підготувати пакет документів для подачі в Управління Пенсійного фонду в Тернопільській області для призначення пенсії по вислузі років.

Відтак, з урахуванням наявності у позивача права на призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону №2262-XII, саме на відповідача, як уповноваженого органу, в структурі якого позивач проходив службу та з якого його звільнено, покладено обов'язок у відповідний строк з дня одержання заяви про призначення пенсії від позивача оформити всі необхідні документи і подання до органу Пенсійного фонду про призначення йому пенсії.

У сукупності наведених обставин та перевіряючи відмову відповідача, на відповідність вимогам частини другої ст. 2 КАС України, суд вважає, що оскаржувана в даній справі відмова відповідача, оформлена листом №0/1/2/05/22 від 19.12.2022 є протиправною та такою, що підлягає скасуванню.

У відповідності до частини другої ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відтак, суд вважає, що з метою належного захисту порушеного права позивача слід зобов'язати відповідача перерахувати та зарахувати до календарної вислуги років ОСОБА_1 вислугу у пільговому обчисленні, яке дає право на призначення пенсії згідно з п. "а" ч. 1 ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

Також, відповідача слід зобов'язати відповідача підготувати та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області документи, необхідні для вирішення питання про призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 відповідно до вимог пункту "а" статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII.

Відповідно до частини першої статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною першої статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, у публічно-правових відносинах презюмується правомірність поведінки суб'єкта приватного права, якщо це не буде спростовано в порядку визначеному законом. У даному разі будь-яких порушень вимог чинного законодавства, які б унеможливлювали позивачем реалізувати свої права та гарантії визначені Законом N 2262-XII відповідачем не наведено.

Відповідачем не доведено правомірність власних дій, натомість з матеріалів справи вбачається порушення прав позивача. При цьому суд зазначає, що інші доводи відповідача, наведені ним у відзиві на позовну заяву, вищезазначених висновків суду не спростовують.

Таким чином, враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що даний позов підлягає до задоволення у повному обсязі.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною відмову Головного Управління Національної поліції в Тернопільській області, оформлену листом від 19.12.2022 №0/1/2/05/2022 щодо перерахунку вислуги років та підготовки пакету документів відносно ОСОБА_1 для подачі в Управління Пенсійного фонду в Тернопільській області для призначення йому пенсії по вислузі років.

Зобов'язати Головне Управління Національної поліції в Тернопільській області перерахувати та зарахувати до календарної вислуги років ОСОБА_1 вислугу у пільговому обчисленні, яке дає право на призначення пенсії згідно з п. "а" ч. 1 ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

Зобов'язати Головне Управління Національної поліції в Тернопільській області підготувати та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області документи, необхідні для вирішення питання про призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 відповідно до вимог пункту "а" статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.92 № 2262-XII.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повне судове рішення складено та підписано 23 березня 2023 року.

Копію рішення надіслати учасникам справи.

Реквізити учасників справи: позивач - ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_2 ); відповідач - Головне управління Національної поліції в Тернопільській області (місцезнаходження: вул. Валова, 11, м. Тернопіль,46001 код ЄДРПОУ:40108720).

Головуюча суддя Дерех Н.В.