707/729/23
1-в/707/25/23
16.03.2023 року Черкаський районний суд Черкаської області
у складі головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріал за поданням начальника Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області полковника ОСОБА_3 щодо громадянина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Черкаси, який проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , раніше засудженого за ч. 2 ст. 307, ч.2 ст. 186, ч.2 ст. 190, ч.2 ст. 185, ч.3 ст. 185, ч.2 ст. 185 КК України, звільненого з місць позбавлення волі 05.08.2021 року, -
До суду надійшло вищевказане подання, в обґрунтування якого заявник вказує, що ОСОБА_4 після відбуття покарання за вироком Придніпровського районного суду м.Черкаси від 28.04.2016 року за ч. 2 ст. 307, ч.2 ст. 186, ч.2 ст. 190, ч.2 ст. 185, ч.3 ст. 185, ч.2 ст. 185 КК України у вигляді 6 років і 6 місяців позбавлення волі, звільнений 05.08.2021 року, проживаючи за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив ряд правопорушень. За місцем проживання характеризується негативно. При складанні адміністративних матеріалів попереджався про недопущення в подальшому правопорушень, так як відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд, але належних висновків ОСОБА_4 не зробив.
З моменту звільнення з місць позбавлення волі - 05.08.2021 року, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності з накладенням адміністративних стягнень 11.04.2022 року за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, 1.04.2022 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП, 28.10.2022 року за ч. 1 ст. 175 КУпАП, 08.02.2023 року за ст. 44 КУпАП.
За вказані правопорушення ОСОБА_4 були винесені попередження про недопущення ведення антигромадської поведінки та щодо нього може бути встановлений адміністративний нагляд. Просить суд встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд із встановленням відповідних обмежень.
Представник Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 в судовому засіданні подання підтримав.
Особа, відносно якої розглядається подання ОСОБА_4 не заперечував проти встановлення щодо нього адміністративного нагляду, обмеження зрозумілі, згоден на їх встановлення.
Вислухавши учасників та дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого.
Статтею 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено коло осіб, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється за поданням, у якому мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу внутрішніх справ щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
Згідно з пунктом «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
В ході розгляду справи судом встановлено, що ОСОБА_4 05.08.2022 року звільнений з місць позбавлення волі, за період з квітня 2022 року неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, за що йому були винесені письмові попередження, проведено бесіди щодо недопущення вчинення правопорушень в подальшому і що відносно нього може бути встановлено адміністративний нагляд у разі продовження вчинення повторних порушень.
Таким чином, враховуючи, що ОСОБА_4 після відбування покарання не став на шлях виправлення, систематично порушує громадський порядок, тому суд вважає за доцільне встановити відносно нього адміністративний нагляд з відповідними обмеженнями строком на один рік.
На підставі викладеного та керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Подання начальника Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області полковника ОСОБА_3 щодо громадянина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Черкаси, який проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , раніше засудженого за ч. 2 ст. 307, ч.2 ст. 186, ч.2 ст. 190, ч.2 ст. 185, ч.3 ст. 185, ч.2 ст. 185 КК України, звільненого з місць позбавлення волі 05.08.2021 року- задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд над ОСОБА_4 строком на 1 рік з такими обмеженнями:
- заборонити вихід з будинку за місцем проживання ( АДРЕСА_1 ) з 22:00 до 06:00 год. наступного дня;
- заборонити відвідувати вокзали, кафе, ресторани, бари, де продаються виногорілчані вироби на розлив;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі району без дозволу начальника ВПД №1 м.Черкаси ЧРУП ГУНП в Черкаській області.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Черкаський районний суд Черкаської області протягом 7 діб з моменту проголошення.
Суддя: ОСОБА_1