Справа № 569/12126/19
про виправлення описки
17 березня 2023 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівнеснької області Кучина Н.Г., розглянувши з власної ініціативи питання про виправлення описки у резолютивній частині вступної та резолютивної частинах рішення Рівненського міського суду від 17 березня 2023 року в цивільній справі №569/12126/19 за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Рівнегаз» про визнання дій неправомірними,
17 березня 2023 року було складено та проголошено вступну та резолютивну частини рішення суду у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Рівнегаз» про визнання дій неправомірними. Позов задоволено.
Під час складення повного рішення суду було встановлено, що у резолютивній частині вступної та резолютивної частинах рішення суду було допущено описку, в частині зазначення суми судового збору, зокрема вказано: Стягнути з Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Рівнегаз» на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 1073 грн. 60 коп., замість правильного: «Стягнути з Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Рівнегаз» на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 768 грн. 40 коп.».
Відповідно до квитанції № 19 від 09.07.2019 року ОСОБА_1 за подачу позову до суду було сплачено судовий збір у розмірі 768 грн. 40 коп.
Згідно з ч.1 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Відповідно до п.19 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судове рішення у цивільній справі»: вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Оскільки, в даному випадку мала місце описка, то її слід виправити шляхом постановлення відповідної ухвали.
Керуючись ст. ст. 260 - 261, 269 ЦПК України, суд
Виправити описку, допущену у резолютивній частині вступної та резолютивної частинах рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 17 березня 2023 року в цивільній справі №569/12126/19 за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Рівнегаз» про визнання дій неправомірними та вважати вірним і викласти четвертий абзац резолютивної частини у вступній та резолютивній частинах рішення в такій редакції: Стягнути з Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Рівнегаз» на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 768 грн. 40 коп.
Копії ухвали направити учасникам справи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Рівненського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Н.Г. Кучина