Справа № 159/1099/23
Провадження № 3/159/547/23
15 березня 2023 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Денисюк Т.В, розглянувши матеріали справи, які надійшли від відділу організації несення служби в м.Ковелі Управління патрульної поліції у Волинській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працевлаштованого,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.3 ст.178 КУпАП,
За протоколом про адміністративне правопорушення від 26.02.2023 серії ВАВ №369083, ОСОБА_1 ставиться у провину те, що він будучи двічі підданим адміністративному стягненню за дії передбачені ч.1 ст.178 КУпАП,23.02.2023 приблизно о 21.54 годині в м.Ковелі на вул.Ветеранів, 1 перебував на території залізничного вокзалу з ознаками алкогольного сп'яніння, мав брудний одяг з неприємним запахом, чим ображав людську гідність та громадську мораль.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.3 ст.178 КУпАП.
Дослідивши письмові докази у справі, переглянувши долучений до матеріалів справи відеозапис з нагрудної камери поліцейського, суддя дійшов такого висновку.
Відповідно до вимог статей 245,280 КУпАП завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов'язковому порядку має бути з'ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
Згідно вимог ч. 2 ст. 254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
В силу ч.2, ч.4 ст.256 КУпАП протокол підписується зокрема особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Аналогічний порядок складання протоколів про адміністративне правопорушення викладений в Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №1376 від 06.11.2015.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ст.251 КУпАП).
Так, з долученого до матеріалів справи відеозапису з місця події встановлено, що 23.02.2023 приблизно о 21.54 годині працівниками поліції на залізничному вокзалі в м.Ковелі виявлено ОСОБА_1 , який перебував з ознаками алкогольного сп'яніння. Поліцейським Вознюку Ф.В. роз'яснено про недопустимість знаходження в такому стані в громадському місці та оголошено про винесення постанови про накладення штрафу за вчинення правопорушення.
Доказів оформлення протоколу у присутності особи відеозапис не містить.
За матеріалами справи протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складений поліцейським 26.02.2023, в протоколі зроблено відмітку, що особа від підпису відмовилась.
Проаналізувавши викладене суддя дійшов висновку про те, що протокол про адміністративне правопорушення складений у відсутності ОСОБА_1 , його копія останньому не вручена, що є грубим порушенням норм процесуального права.
В силу ч. 1, ч. 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права, який визначає людину, її права та свободи найвищою цінністю в державі, що обумовлює можливість обмеження її прав та свобод лише при неухильному дотриманні законодавства України та лише за наявності вини.
Тобто, особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише у тому разі, якщо її вину у вчиненні правопорушення буде доведено поза розумним сумнівом, на підставі належних та допустимих доказів із дотриманням встановленої законом процедури.
З огляду на викладене суддя вважає за небхідне провадження в справі закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
На підставі вище викладеного та керуючись п.1 ч.1 ст.247, статтями 283, 284 КУпАП, суддя
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.3 ст.178 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
СуддяТ. В. Денисюк