Справа № 240/24051/22
16 березня 2023 року м. Київ
Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Коротких А.Ю. та суддів Сорочка Є.О., Чаку Є.В., розглядаючи в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 24 січня 2023 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними та скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії, -
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 24 січня 2023 року позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та прийняти нову, якою у задоволенні позову відмовити повністю.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративний суд - суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
Отже, належним та компетентним судом у розумінні процесуального закону є суд, який розглядає та вирішує справу за позовною заявою, поданою із дотриманням правил територіальної, інстанційної та предметної підсудності.
Згідно до ст.ст. 25, 26 Розділу 3 КАС України визначена територіальна юрисдикція (підсудність справ).
Як вбачається з резолютивної частини рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 24 січня 2023 року воно може бути оскаржене безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду.
Проте, 06 лютого 2023 року на поштову адресу Шостого апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 24 січня 2023 року.
Оскільки оскаржуване рішення постановлено у порядку, визначеному ст. 25 КАС України, то питання про відкриття апеляційного провадження повинен вирішувати суд тієї територіальною юрисдикції, за правилами якої вирішено справу.
Тобто, з урахуванням вимог ч. 1 ст. 25 КАС України, дана справа підлягає розгляду Сьомим апеляційним адміністративним судом.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду
На підставі вищезазначеного, колегія суддів приходить до висновку, що оскільки апеляційна скарга подана з порушенням правил територіальної підсудності, остання підлягає передачі до Сьомого апеляційного адміністративного суду для розгляду.
Керуючись ст.ст. 4, 20, 25, 26, 29, 241, 242, 243, 248, 311, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративну справу № 240/24051/22 за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 24 січня 2023 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними та скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії - передати на розгляд до Сьомого апеляційного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Коротких А.Ю.
Судді Сорочко Є.О.
Чаку Є.В.