Рішення від 16.03.2023 по справі 620/5258/22

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня 2023 року Чернігів Справа № 620/5258/22

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Непочатих В.О., розглянувши в спрощеному позовному провадженні без повідомлення сторін в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СІВЕР ОІЛ» до Головного управління ДПС у Чернігівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «СІВЕР ОІЛ» звернулося до суду з позовом до Головного управління ДПС у Чернігівській області, в якому просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 16.11.2021 № 7606/25010708; від 16.11.2021 № 7607/25010705; від 16.11.2021 № 7608/25010705; від 16.11.2021 № 7609/25010705; від 16.11.2021 № 7610/25010705.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що висновки, викладені в актах перевірки, не відповідають дійсності, оскільки акцизні склади, які розташовані на орендованих ТОВ «СІВЕР ОІЛ» автозаправних станціях (далі - АЗС), на яких проводилися фактичні перевірки відповідачем, почали працювати тільки після отримання позивачем ліцензій на роздрібну торгівлю пальним окремо по кожній АЗС. Діяльність з оприбуткування палива та його подальшої реалізації кінцевому споживачу, через вищевказані АЗС, почала здійснюватися позивачем на : АЗС № 33 - 23.06.2021; АЗС № 21 - 07.07.2021; АЗС № 7 - 23.06.2021; АЗС № 39 - 26.06.2021; АЗС № 16 - 26.06.2021. Тобто, акцизні склади, розташовані на вказаних АЗС не працювали у періоди зазначені в абзаці 4 пункту 2.2.11 описової частини Актів перевірок. Тому позивач вважає оскаржувані податкові повідомлення-рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню.

Відповідач подав відзив на позов, в якому просить відмовити позивачу у задоволенні позову посилаючись на те, що в ході проведення перевірки встановлено порушення ТОВ «СІВЕР ОІЛ» вимог підпункту 230.4.3 пункту 230.1 статті 230, пункту 21 підрозділу 5 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України та пунктів 5, 6, 7 Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівномірів-лічильників рівня пального в резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 № 891, оскільки позивачем несвоєчасно передані до реєстру щоденні дані обігу пального за 9 днів (24.04.2020, 16.05.2020, 18.12.2020, 31.12.2020, 01.01.2021, 02.01.2021, 03.01.2021, 24.01.2021, 11.05.2021) з витратомірів-лічильників на місці відпуску пального наливом з акцизних складів (уніфіковані номери - 1007220, 1007222, 1007223, 1007211, 1007224, 1007204). Зазначає, що згідно пункту 128-1.3 статті 128 Податкового кодексу України незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000,00 грн. за кожний неподаний електронний документ. Тому за результатами розгляду матеріалів перевірок відповідачем до позивача були застосовані фінансові санкції на загальну суму 119000,00 грн. за несвоєчасне подання (з порушенням термінів) даних про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального.

Позивачем подано до суду відповідь на відзив, в якій підтримав свою позицію викладену в позовній заяві.

Всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «СІВЕР ОІЛ» зареєстровано в якості юридичної особи 15.02.2021 та перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Чернігівській області, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 16.02.2021 (а.с. 8-9).

Відповідно до даних, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, видами економічної діяльності ТОВ ««СІВЕР ОІЛ» є: роздрібна торгівля пальним (основний), оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами, роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки, надання в оренду інших машин, устаткування та товарів, н. в. і. у.

20.10.2021 згідно наказу № 1806-п від 20.10.2021 та направлень на перевірку № 3350, № 3351 від 20.10.2021 посадовими особами Головного управління ДПС у Чернігівській області проведена фактична перевірка АЗС № 33 стосовно дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, ліцензій, яка знаходиться за адресою: Чернігівська область, м. Прилуки, вул. Пирятинська, 96.

За результатами перевірки складено акт фактичної перевірки № 7358/09-01/43972860 від 29.10.2021, яким встановлено, що ТОВ «СІВЕР ОІЛ», за період з 03.06.2021 по 22.06.2021 включно (20 календарних днів), не сформовано дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального по акцизному складу за адресою: м. Прилуки, вул. Пирятинська, 96 та не подано Довідку № 2, - яка затверджена наказом Міністерства фінансів України № 944 від 27.11.2018 «Про затвердження формату даних, структури та форм електронних документів для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі», чим порушено вимоги підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (а.с. 23-24).

На підставі вказаного акту Головним управлінням ДПС у Чернігівській області було винесене податкове повідомлення-рішення № 7606/25010705 від 16.11.2021 на суму 20000,00 грн. (а.с. 25-27).

20.10.2021 згідно наказу № 1805-п від 20.10.2021 та направлень на перевірку № 3348, № 3349 від 20.10.2021 посадовими особами Головного управління ДПС у Чернігівській області була проведена фактична перевірка АЗС № 21 стосовно дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, ліцензій, яка знаходиться за адресою: Чернігівська область, с. Шептаки, 169 км. автошляху Чернігів-Грем'яч.

За результатами перевірки складено акт фактичної перевірки № 7359/09-01/43972860 від 29.10.2021, яким встановлено, що ТОВ «СІВЕР ОІЛ», за період з 04.06.2021 по 06.07.2021 включно (33 календарних дні), не сформовано дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального по акцизному складу за адресою: Чернігівська область, с. Шептаки, 169 км. автошляху Чернігів-Грем'яч, АЗС № 21 та не подано Довідку № 2, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України № 944 від 27.11.2018 «Про затвердження формату даних, структури та форм електронних документів для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі», чим порушено вимоги підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (а.с. 28-29).

На підставі вказаного акту Головним управлінням ДПС у Чернігівській області було винесене податкове повідомлення-рішення № 7607/25010705 від 16.11.2021 на суму 33000,00 грн. (а.с. 30-32).

20.10.2021 згідно наказу № 1803-п від 20.10.2021 та направлень на проведення перевірки № 3344, № 3345 від 20.10.2021 посадовими особами Головного управління ДПС у Чернігівській області була проведена фактична перевірка АЗС № 7 стосовно дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, ліцензій, яка знаходиться за адресою: Чернігівська область, Чернігівський район, с. Гарбузин, вул. Київська, буд 22.

За результатами перевірки складено акт фактичної перевірки № 7360/09-01/43972860 від 29.10.2021, яким встановлено, що ТОВ «СІВЕР ОІЛ» за період з 02.06.2021 по 22.06.2021 включно (21 календарний день), не сформовано дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального по акцизному складу за адресою: Чернігівська область, Чернігівський район, с. Гарбузин, вул. Київська, буд 22 та не подано Довідку № 2, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України № 944 від 27.11.2018 «Про затвердження формату даних, структури та форм електронних документів для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі», чим порушено вимоги підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (а.с. 33-34).

На підставі вказаного акту Головним управлінням ДПС у Чернігівській області було винесене податкове повідомлення-рішення № 7608/25010705 від 16.11.2021 на суму 21000,00 грн. (а.с. 35-37).

20.10.2021 згідно наказу № 1807-п від 20.10.2021 та направлення на перевірку № 3352, № 3353 від 20.10.2021 посадовими особами Головного управління ДПС у Чернігівській області була проведена фактична перевірка АЗС № 39 стосовно дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, ліцензій, яка знаходиться за адресою: Чернігівська область, Чернігівський район, смт. Ріпки, вул. Шевченка, буд. 1/Б.

За результатами перевірки складено акт фактичної перевірки № 7361/09-01/43972860 від 29.10.2021 та встановлено, що ТОВ «СІВЕР ОІЛ» за період з 04.06.2021 по 25.06.2021 включно (22 календарних дні), не сформовано дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального по акцизному складу за адресою: Чернігівська область, Чернігівський район, смт. Ріпки, вул. Шевченка, буд. 1/Б та не подано Довідку № 2, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України № 944 від 27.11.2018 «Про затвердження формату даних, структури та форм електронних документів для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі», чим порушено вимоги підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (а.с. 38-39).

На підставі вказаного акту Головним управлінням ДПС у Чернігівській області було винесене податкове повідомлення-рішення № 7609/25010705 від 16.11.2021 на суму 22000,00 грн. (а.с. 40-42).

20.10.2021 згідно наказу № 1804-п від 20.10.2021 та направлень на перевірку № 3346, № 3347 від 20.10.2021 посадовими особами Головного управління ДПС у Чернігівській області була проведена фактична перевірка АЗС № 16 стосовно дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, ліцензій, яка знаходиться за адресою: Чернігівська область, с. Хрипівка, вул. 1 Травня, буд. 2/А.

За результатами перевірки складено акт фактичної перевірки № 7362/09-01/43972860 від 29.10.2021 та встановлено, що ТОВ «СІВЕР ОІЛ», за період з 03.06.2021 по 25.06.2021 включно (23 календарних дні), не сформовано дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального по акцизному складу за адресою: Чернігівська область, с. Хрипівка, вул. 1 Травня, буд. 2/А та не подано Довідку № 2, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України № 944 від 27.11.2018 «Про затвердження формату даних, структури та форм електронних документів для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі», чим порушено вимоги п.п.230.1.3 п.230.1 ст. 230 Податкового кодексу України (а.с. 43-44).

На підставі вказаного акту Головним управлінням ДПС у Чернігівській області було винесене податкове повідомлення-рішення № 7610/25010705 від 16.11.2021 на суму 23000,00 грн. (а.с. 45-47).

Не погодившись з вказаними податковими повідомленнями-рішеннями, ТОВ «СІВЕР ОІЛ» було подано скаргу до Державної податкової служби України від 01.12.2021 № 181 (а.с. 48-50).

Рішенням про результати розгляду скарги від 08.07.2022 № 6872/6/99-00-06-03-01-06 скарга ТОВ «СІВЕР ОІЛ» була залишена без задоволення, а оскаржувані податкові повідомлення-рішення залишені без змін (а.с. 51-53).

Даючи правову оцінку обставинам справи, суд зважає на таке.

Згідно статті 6 Податкового кодексу України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Підпунктом 14.1.4 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що акцизний податок непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених цим Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).

В силу вимог статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.

У відповідності до пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.

Акцизний склад це спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, а також приміщення, розташовані на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), за винятком приміщень для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу (підпункт 14.1.6 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).

У відповідності до підпункту 14.1.224 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України розпорядник акцизного складу це суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), крім суб'єктів господарювання, які використовують приміщення, розташовані на митній території України, для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального.

Підпунктом 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, зокрема, встановлено, що розпорядники акцизних складів зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С.

Розпорядники акцизних складів, на акцизних складах яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з очищення коксового газу, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно формувати дані лише про добовий фактичний обсяг реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С.

Розпорядники акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, зобов'язані на кожному акцизному складі формувати дані про обсяги обігу пального за звітний календарний місяць та фактичні залишки пального станом на перший та останній дні такого місяця у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15°С.

Дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.

Дані про фактичні залишки пального на перший та останній дні календарного місяця та про обсяг обігу пального за звітний календарний місяць формуються розпорядниками акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, після проведення останньої операції з обігу пального у звітному календарному місяці, але не пізніше 23 години 59 хвилин останнього дня звітного календарного місяця, до початку здійснення операцій з обігу пального у день, що настає за таким останнім днем звітного календарного місяця, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 15 календарних днів, що настають за останнім днем звітного календарного місяця.

На кожному акцизному складі за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД формуються показники про: обсяги залишків пального на початок та кінець звітної доби, що визначаються шляхом підсумовування обсягів залишків пального в кожному резервуарі на підставі показників рівнемірів-лічильників, встановлених на таких резервуарах, розташованих на такому акцизному складі; добовий обсяг реалізованого пального, що визначається шляхом підсумовування обсягів реалізованого за звітну добу пального через кожне місце відпуску пального наливом з акцизного складу на підставі показників витратомірів-лічильників, встановлених на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на такому акцизному складі; добовий обсяг отриманого пального, що визначається шляхом віднімання від обсягу залишків пального на кінець звітної доби обсягу залишків пального на початок звітної доби та додавання добового обсягу реалізованого пального з такого акцизного складу з додаванням обсягу втраченого пального, зазначеного в акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та з відніманням додаткового обсягу пального, зазначеного в заявках на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового, зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Фактичні показники витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників щодо обсягів залишків пального та добового обсягу реалізованого пального перераховуються у літри, приведені до температури 15° С, крім показників паливороздавальних колонок та/або оливороздавальних колонок, які виконують функції витратомірів-лічильників.

Дані про залишки пального та про обсяг обігу пального подаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників (під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника або витратоміра-лічильника - заповнюються відповідальною особою розпорядника акцизного складу).

В електронних документах також зазначаються відповідальною особою розпорядника акцизного складу дані про обсяги залишків пального, що знаходяться на акцизному складі в тарі, балонах, упаковці, про добовий обсяг реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці, а також інформація про дні, в які акцизний склад не працює.

За встановленими обставинами, відповідачем в актах перевірки зафіксовано факти не надання позивачем Довідок 2 по наступних акцизних складах: АЗС № 33 за період з 03.06.2021 по 22.06.2021; АЗС № 21 за період з 04.06.2021 по 06.07.2021; АЗС № 7 за період з 02.06.2021 по 22.06.2021; АЗС № 39 за період з 04.06.2021 по 25.06.2021; АЗС № 16 за період з 03.06.2021 по 25.06.2021.

Згідно з пункту 1281-1.3 статті 128-1 Податкового кодексу України незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000 гривень за кожний неподаний електронний документ.

Як слідує з матеріалів справи ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним позивачем були отримані: 22.06.2021 на АЗС № 33, що розташована за адресою: вул. Пирятинська, буд. 96 м. Прилуки, Чернігівська область; 07.07.2021 на АЗС № 21, що розташована за адресою: с. ІІІептаки, 169 км автошляху Чернігів-Грем'яч, Чернігівська область; 22.06.2021 на АЗС № 7, що розташована за адресою: вул. Київська, буд. 22, с. Гарбузин, Чернігівська область; 25.06.2021 на АЗС № 39, що розташована за адресою: вул. Шевченка, буд. 1/Б, смт. Ріпки. Чернігівська область; 25.06.2021 на АЗС № 16, що розташована за адресою: вул. 1 Травня буд. 2/А, с. Хрипівка. Чернігівська область.

Отже, діяльність з оприбуткування палива та його подальшої реалізації кінцевому споживачу, через вищевказані АЗС, почала здійснюватися ТОВ «СІВЕР ОІЛ» з дати отримання ліцензій.

Вказане також підтверджується Z-звітами по кожній з АЗС та не спростоване відповідачем у відзиві на позов (а.с. 55-63).

При цьому, суд зауважує, що норма підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України не зобов'язує розпорядника акцизного складу формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С, за період часу в який акцизний склад не працює та не здійснюється відпуск пального наливом.

Таким чином, суд приходить до висновку про відсутність підстав для притягнення позивача до відповідальності за порушення підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, а тому податкові повідомлення-рішення від 16.11.2021 № 7606/25010708; від 16.11.2021 № 7607/25010705; від 16.11.2021 № 7608/25010705; від 16.11.2021 № 7609/25010705; від 16.11.2021 № 7610/25010705, винесені Головним управлінням ДПС у Чернігівській області є протиправними та підлягаю скасуванню.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, приходить до висновку, що позов Товариства з обмеженою відповідальністю «СІВЕР ОІЛ» підлягає задоволенню повністю.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тому, за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Чернігівській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «СІВЕР ОІЛ» підлягає стягненню сплачений ним при поданні позовної заяви судовий збір в розмірі 2481,00 грн.

Керуючись статтями 72-74, 77, 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «СІВЕР ОІЛ» (просп. Перемоги, буд. 62, кім. 208, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 43972860) до Головного управління ДПС у Чернігівській області (вул. Реміснича, буд. 11, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ ВП 44094124) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 16.11.2021 № 7606/25010708; від 16.11.2021 № 7607/25010705; від 16.11.2021 № 7608/25010705; від 16.11.2021 № 7609/25010705; від 16.11.2021 № 7610/25010705, винесені Головним управлінням ДПС у Чернігівській області.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Чернігівській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «СІВЕР ОІЛ» судовий збір в розмірі 2481,00 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 16.03.2023.

Суддя В.О. Непочатих