Постанова від 23.02.2023 по справі 392/120/23

Справа № 392/120/23

Провадження № 3/392/129/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2023 року м. Мала Виска

Суддя Маловисківського районного суду Кіровоградської області Кавун Т.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 , проживаючої в АДРЕСА_1 , працюючої санітаркою в Хмелівській амбулаторії Новоукраїнського району Кіровоградської області,

за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 654857 від 19.01.2023 року встановлено, що 19.01.2023 року о 00 год. 30 хв. гр. ОСОБА_1 перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, вчинила відносно свого співмешканця гр. ОСОБА_2 домашнє насильство фізичного та психологічного характеру, а саме ображала нецензурною лайкою, намагалась затіяти бійку в присутності малолітніх дітей.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП не визнала та просила закрити провадження в справі у зв'язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення посилаючись на те, що близько 23 години до неї додому прийшов ОСОБА_2 , щоб поспілкуватися з їх спільною донькою, враховуючи пізню годину вона його не впустила, оскільки дитина вже відпочивала. Крім того, пояснила, вона з ОСОБА_2 разом не проживає однією сім'єю, він не є її співмешканцем.

Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і на яку законом передбачено адміністративна відповідальність.

Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно з вимогами ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Статтею 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

До протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 654857 від 19.01.2023 року додано: протокол прийняття заяви про вчинене правопорушення від 19.01.2023 року; письмові пояснення ОСОБА_2 від 19.01.2023 року; письмові пояснення ОСОБА_1 від 19.01.2023 року.

Відповідно до протоколу прийняття заяви про вчинення правопорушення від 19.01.2023 року, вбачається, що ОСОБА_2 просить притягнути до відповідальності гр. ОСОБА_1 , яка в ніч з 18 на 19 січня 2023 року здійснила відносно нього домашнє насильство, а саме намагалась затіяти бійку та виражалась нецензурною лайкою.

Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_2 від 19.01.2023 року вбачається, що 18.01.2023 року о 23 год. 30 хв. він пішов до своєї співмешканки щоб поспілкуватися та побачитися зі своєю донькою якій 5 років. Коли він прийшов до співмешканки додому то вона вживала алкоголь зі своїми знайомими, після чого він зробив їй зауваження, що вона вживає спиртне в присутності діток, на що остання затіяла з ним сварку, висловлюючись нецензурною лайкою на очах у неповнолітньої дитини. Після чого, він пішов до своєї матері, щоб уникнути сварки. В подальшому він вирішив звернутися до поліції.

Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_1 від 19.01.2023 року вбачається, що 18.01.2023 року о 23 год. 15 хв. гр. ОСОБА_2 прийшов до неї додому де вона святкувала із знайомими Водохреще. У неї з ОСОБА_2 є спільна дитина. В подальшому у них виникла сварка, після якої ОСОБА_2 пішов у своїх справах, а вона продовжила святкувати. Від підпису в письмових поясненнях остання відмовилась.

Відповідно до ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі винесення такого припису, - тягне за собою накладення адміністративного стягнення.

Відповідно до ч. 2 ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не грунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, згідно ст. 62 Конституції України.

У протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 654857 від 19.01.2023 року не зазначено адресу де було скоєно адміністративне правопорушенн та взагалі не зазначені свідки даної події.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали адміністративної справи, суддя дійшла висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбачений ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, адже працівниками поліції до протоколу про адміністративне правопорушення, окрім заяви ОСОБА_2 , та письмових пояснень, не долучено жодного доказу на підтвердження вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, натомість поверхнево зібрано докази та встановлено обставини.

Отже, провадження в справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю, оскільки обставини, які викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, не знайшли свого підтвердження та були спростовані в судовому засіданні поясненнями ОСОБА_1 ..

На підставі наведеного, провадження в справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 ..

Керуючись п. 1 ст. 247, ч.3 ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, на підставі пункту 1 частини 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

На постанову може бути подана апеляція протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Т.В.Кавун