Постанова від 02.03.2023 по справі 607/129/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.03.2023 Справа №607/129/23

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дуда О.О., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1

за ст.124, ч.1 ст. 130, ч.1 ст.139 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

20 грудня 2022 року о 23 год. 45 хв. в м. Тернополі по вул. Грушевського водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем Volkswagen Tiguan д.н.з. НОМЕР_1 , не був достатньо уважним, не стежив за дорожньою обстановкою та її зміною, не переконався у безпечності маневру, не обрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням унаслідок чого допустив виїзд поза межі проїзної частини дороги з подальшим наїздом на перешкоду, а саме ліхтар вуличного освітлення, внаслідок ДТП автомобіль та ліхтар отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками. Вказаними діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. 2.3 (б), 12.1, 12.3 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ст.124 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №079602 від 21 грудня 2022 року, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП.

Крім того, 20 грудня 2022 року о 23 год. 45 хв. в м. Тернополі по вул. Грушевського водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем Volkswagen Tiguan д.н.з. НОМЕР_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння. На місці зупинки огляд на стан сп'яніння проводився за допомогою технічного приладу газоаналізатора Alcotest 7510 № ARMF - 0286 (повірка дійсна до 01.12.2023) на табло якого висвітило 0,96% (промілле). Вказаними діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 (а) ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №388004 від 21 грудня 2022 року, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП.

Також, 20 грудня 2022 року о 23 год. 45 хв. в м. Тернополі по вул. Грушевського водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем Volkswagen Tiguan д.н.з. НОМЕР_1 , не був уважним, не врахував дорожньої обстановки, не обрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням здійснив наїзд вуличний ліхтар вуличного та пошкодив його. Вказаними діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. 2.3 (є), 2.3 (б), 12.1 ПДР України, за що передбачена відповідальність ч.1 за ст.139 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №388230 від 21 грудня 2022 року, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.139 КУпАП.

У судовому засіданні захисник ОСОБА_1 - адвокат Кметик В.С. просить закрити провадження відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП. Вказав, що висновок №401 щодо результатів медичного огляду ОСОБА_1 складений без відповідного направлення.

Пунктом 2.9 (а) Правил дорожнього руху України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.

Відповідно до п.6 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. N 1103, водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.

Так, на запит суду Тернопільським обласним медичним центром соціально-небезпечних захворювань Тернопільської обласної ради надано копію направлення ОСОБА_1 на проходження медичного огляду від 21.12.2022 року.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні даних правопорушень доведена протоколами про адміністративні правопорушення серії ААД №079602 від 21 грудня 2022 року; ААД №388004 від 21 грудня 2022 року, ААД №388230 від 21 грудня 2022 року; відеозаписами з нагрудних камер інспекторів поліції; схемою місця ДТП від 20.12.2022; актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 21.12.2022; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 від 21.12.2022; висновком щодо результатів медичного огляду КНП "ТОМЦСНЗ" від 21.12.2022 №401, на підставі якого складено протокол про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 перебуває у стані алкогольного сп'яніння; результатом тесту технічного приладу газоаналізатора Alcotest 7510 № ARMF - 0286 (повірка дійсна до 01.12.2023) на табло якого висвітило 0,96% (промілле); актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів; актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу від 21.12.2022; копією постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАБ №713248 від 21.12.2022 про притягнення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 126 КУпАП; рапортом ЄО №7437 від 20.12.2022; рапортом працівника поліції поліцейського взводу №1 роти №3 батальйону УПП в Тернопільській області Середи Р.А. від 21.12.2022.

Як вбачається із довідки виданої УПП в Тернопільській області ДПП від 21.12.2022 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 отримував посвідчення водія серії НОМЕР_2 .

Згідно п.6 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, від 09.11.2015 року за №1452/735, огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Відповідно до п.7 розділу ІІ вказаної вище Інструкції, установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.

П.10. розділу ІІ Інструкції вказує, що результати огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів. У випадку установлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду. Якщо технічними характеристиками спеціального технічного засобу передбачається роздрукування на папері його показників, ці результати долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ст.124 КУпАП, тобто - порушення учасником дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинили пошкодження транспортних засобів чи іншого майна та ч. 1 ст. 130 КУпАП, тобто - тобто керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп'яніння, ч. 1 ст. 139 КУпАП, тобто - пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів, трамвайних колій, технічних засобів регулювання дорожнього руху, самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для дорожнього руху, в тому числі забруднення дорожнього покриття, або невжиття необхідних заходів щодо їх усунення та попередження інших учасників руху про небезпеку, що виникла, або невжиття посадовими особами, відповідальними за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадянами - суб'єктами господарської діяльності заходів щодо заборони руху підвідомчих технологічних транспортних засобів, сільськогосподарської техніки і машин на гусеничному ходу автомобільними дорогами і вулицями, покриття яких може бути пошкоджене, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у відповідності до ст. 36 КУпАП України, в межах санкції статті, встановленої за більш серйозне правопорушення.

При накладенні адміністративного стягнення, приймаючи до уваги характер вчинених правопорушень, грубе порушення Правил дорожнього руху України, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь вини, матеріальне становище, а також з метою виховання ОСОБА_1 та запобігання вчинення нових правопорушень, вважаю, що останнього слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст. ст. 40-1, 124, 130, 139, 283, 284, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ч.1 ст. 130, ч.1 ст.139 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 536,80 грн. в дохід держави.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається Тернопільським апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Апеляційна скарга, подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд.

СуддяО. О. Дуда