Постанова від 14.03.2023 по справі 452/776/23

Справа №: 452/776/23

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 березня 2023 року м.Самбір

Суддя Самбірського міськрайонного суду Львівської області Галин В.П., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого в АДРЕСА_1

за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

24.02.2023 року до Самбірського міськрайонного суду Львівської області із Самбірського РВП ГУНП у Львівській області надійшов адміністративний матеріал відносно громадянина ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП.

У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 137902 від 21.02.2023 року зазначено, що 14.02.2023 року біля 09.30 год. в м. Самборі по вул.Валова, ОСОБА_1 безпричинно вчинив конфлікт із ОСОБА_2 , інвалідом І групи, під час якого ображав його нецензурними словами, намагався побити, погрожував фізичною розправою, пошкодив його автомобіль, чим порушив громадський порядок та спокій громадян.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП не визнав та пояснив, що події мали місце 14.02.2023 року. Він підійшов до автомобіля, в салоні якого на передньому пасажирському сидінні була його знайома. В цей час водій жестом покликав його до себе. Коли він підійшов до нього, водій бризнув йому в лице аерозолем із балончика. Враховуючи дії водія, він просив викликати поліцію щоб в усьому розібратись. Намагався зупинити автомобіль, щоб той не поїхав. В день конфлікту поліція на місце не прибувала. Протокол був складений через п'ять днів після події. Із протоколом його ніхто не ознайомлював і він його не підписував. Він категорично не згідний із викладеним у протоколі, хуліганства він не вчиняв. Із водієм він знайомий. Йому не подобається його дружба із пасажирами автомобіля. Протягом двох років ОСОБА_2 висловлює йому погрози.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне порушення, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , оцінивши докази по справі відповідно до ст. 252 КУпАП, суд дійшов такого висновку.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статею 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Диспозиція статті 173 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Об'єктом цього правопорушення є суспільні відносини у сфері охорони громадського порядку.

Об'єктивна сторона правопорушення полягає у нецензурній лайці в громадських місцях, образливому чіплянні до громадян, та інших подібних діях, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Враховуючи наведене та беручи до уваги матеріали справи слід зазначити таке.

Щодо кваліфікації дій особи в протоколі серії ВАВ № 137902 від 21.02.2023 року, то в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення за ст. 173 КУпАП. У день події, 14.02.2023 року, працівники поліції на місце не виїжджали і обставин справи не з'ясовували. Протокол про адміністративне правопорушення складений лише 21.02.2023 року, у відсутності ОСОБА_1 . До протоколу долучені пояснення громадян, які між собою знайомі, а тому можлива зацікавленість у дачі ними показань. Пояснення осіб, які б були очевидцями події та не мали особистої зацікавленості по справі, до протоколу не долучено.

Беручи до уваги наведене, факт викладеного в протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не знайшов підтвердження під час розгляду справи в суді. В ході судового розгляду також не здобуто доказів щодо винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.

За таких обставин вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.

Відповідно до п. 1ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Аналізуючи докази у справі, суд дійшов висновку, що провадження у справі відносно ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП - у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.247, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП закрити за відсутності події і складу адміністративного правопорушення

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через місцевий суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя