Справа № 444/623/23
Провадження № 3/444/395/2023
м. Жовква Львівської області, Україна
15 березня 2023 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., розглянув справу про адміністративне правопорушення за протоколом серії ВАВ № 779210 від 01.03.2023 у відношенні ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає в АДРЕСА_1 , не працює, ІПН НОМЕР_1 , паспорт громадянина України серія НОМЕР_2 ) за частиною 1 статті 173-2 КУпАП.
Справа про адміністративне правопорушення розглядалась без особи у відношенні якої складено протокол.
ОСОБА_1 , 26.02.2023 року близько 20 години 00 хвилин, за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно малолітньої дочки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме в її присутності нецензурно лаявся до дружини ОСОБА_3 та погрожував фізичною розправою, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, не повідомивши причину неявки, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що стверджується матеріалами справи, зокрема, його підписом у протоколі про адміністративне правопорушення, яким ствердив, що про час та місце розгляду справи повідомлений (а.с. 2), а також довідкою про доставку повідомлення у додаток Viber (а.с. 11). Про причини неявки суд не повідомив. Клопотань про відкладення розгляду справи чи будь-яких інших не подав.
Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою.
Враховуючи наведене, а також строки розгляду справи, передбачені ст. 277 КУпАП, приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
Дослідивши протокол та додані до нього матеріали, суддя вважає, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 173-2 КУпАП, з наступних підстав.
Обставини правопорушення й вина правопорушника підтверджуються зібраними в порядку статті 251 КпАП України доказами, а саме протоколом про адміністративне правопорушення від 01.03.2023; заявою та письмовими поясненнями в матеріалах справи ОСОБА_3 ; рапортом працівників поліції від 27.02.2023; довідкою за результатами проведення перевірки від 01.03.2023; письмовими поясненнями ОСОБА_1 в протоколі, в яких зазначив: "більше таке не повториться".
Під час судового розгляду справи обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність не встановлено.
Відповідно до санкції частини 1 статті 173-2 КУпАП, за вказане правопорушення передбачено накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб.
Статтею 23 КУпАП передбачається, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Частиною 2 статті 33 КУпАП встановлено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи обставини справи про адміністративне правопорушення, суддя вважає, що необхідною і достатньою мірою стягнення для останньго буде накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в межах санкції частини 1 статті 173-2 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 536 /п'ятсот тридцять шість/ гривень 80 копійок.
При винесені постанови суддя керується ст. ст. 9-11, 23, 33, 173-2, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 /сто сімдесят/ грн. 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 536 /п'ятсот тридцять шість/ гривень 80 копійок(Отримувач коштів : ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106 Код отримувача /код за ЄДРПОУ/ : 37993783 Банк отримувача : Казначейство України /ЕАП/ Рахунок отримувача : UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Строк пред'явлення виконавчого документу до виконання 3 місяці.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови,
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя Ясиновський Р. Б.