Ухвала від 30.07.2010 по справі 9630/10/2070

Справа № 2а- 9630/10/2070

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про відмову у відкритті провадження

30 липня 2010 р. м.Харків

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Зоркіна Ю.В., розглянувши адміністративний позов Публічного акціонерного товариства акціонерний банк «Укргазбанк»в особі Харківської філії АБ «Укргазбанк»до Жовтневого відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Харківській області третя особа Дочірнє підприємство «Східно-Український центр експертизи»про скасування звіту та зобов'язання здійснити дії,

встановив:

Позивач звернувся до суду з зазначеним адміністративним позовом, в якому просить суд скасувати звіт про незалежну оцінку майна, зобов'язати відповідача здійснити дії по оцінці ринкової вартості майна для примусової реалізації. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, при оцінці вартості майна, яке повинно бути реалізоване у примусовому порядку, відповідачем занижена вартість майна, що може привести до порушення права боржника у примусовому виконавчому провадженні по виконанню виконавчого напису № 413 від 15.03.2010 року, здійсненого приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу.

Згідно зі ст. 104 КАС України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У пункті 1 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення, що є справою адміністративної юрисдикції, а саме, це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України визначено поняття суб'єкту владних повноважень, відповідно до якого це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтями 3, 4, 5 Закону України “Про оцінку майна, майнових прав, та професійну оціночну діяльність в Україні”, визначено, що: оцінка майна, майнових прав (далі - оцінка майна) - це процес визначення їх вартості на дату оцінки за процедурою, встановленою нормативно-правовими актами, зазначеними в статті 9 цього Закону (далі - нормативно-правові акти з оцінки майна), і є результатом практичної діяльності суб'єкта оціночної діяльності; професійна оціночна діяльність (далі - оціночна діяльність) - діяльність оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності, визнаних такими відповідно до положень цього Закону, яка полягає в організаційному, методичному та практичному забезпеченні проведення оцінки майна, розгляді та підготовці висновків щодо вартості майна; суб'єктом оціночної діяльності є: суб'єкти господарювання - зареєстровані в установленому законодавством порядку фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, а також юридичні особи незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які здійснюють господарську діяльність, у складі яких працює хоча б один оцінювач, та які отримали сертифікат суб'єкта оціночної діяльності відповідно до цього Закону.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивачем фактично оскаржується звіт про незалежну оцінку вартості вантажного автомобіля DAF FT 95380X380 (сідловий тягач) номерний знак АХ 9385ВО, складеного ДП «Східно-український центр експертиз», який є суб'єктом господарювання, а не суб'єктом владних повноважень. Крім того, позивач обґрунтовує свій позов тим, що в оскаржуваному висновку неправильно визначена вартість майна, що належить боржникові за виконавчим провадженням ВП № 18889465, що свідчить про наявність майнового спору. Тобто у позові позивачем не охоплюються питання порушення з боку Дзержинського ВДВС вимог Закону України “Про виконавче провадження ” при оцінці майна.

Таким чином, із врахуванням вищевикладеного, відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, оскільки зазначену заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З урахуванням вищенаведеного, керуючись ст. ст. 2, 3, 104, 109, 165, 185, 186 КАС України, ст. ст. 3, 4, 5 Закону України “Про оцінку майна, майнових прав, та професійну оціночну діяльність в Україні, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Публічного акціонерного товариства акціонерного банку "Укргазбанк" в особі Харківської філії АБ "Укргазбанк" до Жовтневого відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Харківської області про скасування звіту та зобов"язати здійснити дії

Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 5 ст. 109 КАС України повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом 5-ти днів з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження, а далі - протягом наступних 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Зоркіна Ю.В.