21 серпня 2010 р. справа № 2а-6295/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бондаря С.О.
за участю секретаря судового засідання- Бабаніної О.В.
представника позивача - Веклич Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного центру зайнятості до Науково-виробничого приватного підприємства "Сумипроектреконструкція" про стягнення штрафу,-
Сумський обласний центр зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до НВПП "Сумипроектреконструкція" про стягнення штрафу в розмірі 12600 грн. Свої вимоги мотивує тим, що головним спеціалістом інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Сумського обласного центру зайнятості була проведена перевірка НВПП "Сумипроектреконструкція". В результаті перевірки виявлено, що відповідачем порушені норми ст.49-2 КЗпП України та п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення". Всупереч законодавству НВПП "Сумипроектреконструкція" не надало до Сумського міського центру зайнятості статистичні дані за формою 4-ПН про фактичне вивільнення працівника ОСОБА_2 За результатами перевірки відповідачу запропоновано в 10-денний строк сплатити штраф в сумі 12600 грн.
Представник позивача Веклич Л.В. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Відповідач належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи за останнім місцем реєстрації (а.с.8, 15).
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
В судовому засіданні було встановлено, що службовими особами Сумського обласного центру зайнятості була проведена перевірка Науково-виробничого приватного підприємства "Сумипроектреконструкція"за додержанням вимог законодавства про зайнятість населення.
За результатами перевірки був складений акт №2 від 09.03.2010 року (а.с.5).
З акту перевірки вбачається, що НВПП "Сумипроектреконструкція" порушені норми ст.49-2 КЗпП України та п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення".
Відповідно до вимог ст. 49-2 КЗпП України одночасно з попередженням про звільнення у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації. При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації працівник, за своїм розсудом, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно. Водночас власник або уповноважений ним орган доводить до відома державної служби зайнятості про наступне вивільнення працівника із зазначенням його професії, спеціальності, кваліфікації та розміру оплати праці.
Згідно п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів. У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням №1 від 05.01.2010 року НВПП "Сумипроектреконструкція" ОСОБА_2 була звільнена з постійного місця праці з 05.01.2010 року згідно ст. 40 п. 1 КЗпП України (а.с.7).
Всупереч законодавству НВПП "Сумипроектреконструкція" не надало до Сумського міського центру зайнятості статистичні дані за формою 4-ПН про заплановане та фактичне вивільнення працівника ОСОБА_2
З акту перевірки вбачається, що відповідачу запропоновано в 10-денний строк сплатити штраф в розмірі 12 600 грн. (а.с. 5).
На момент розгляду справи відповідачем вказана сума штрафу не сплачена.
Таким чином, з НВПП "Сумипроектреконструкція" необхідно стягнути штраф в розмірі 12 600 грн.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Сумського обласного центру зайнятості до Науково-виробничого приватного підприємства "Сумипроектреконструкція" про стягнення штрафу -задовольнити.
Стягнути з Науково-виробничого приватного підприємства "Сумипроектреконструкція" на користь Сумського обласного центру зайнятості штраф в розмірі 12 600 грн. (дванадцять тисяч шістсот грн.).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено за відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.О. Бондар
Повний текст постанови виготовлений 25 серпня 2010 року.
< Список > < Дата >
З оригіналом згідно
Суддя С.О. Бондар