Категорія 3.4
Ухвала
Про закриття провадження у справi
07 липня 2010 року Справа № 2а-2706/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Чернявської Т.І.,
суддів Солоніченко О.В., Чиркіна С.М.,
за участю
секретаря судового засідання Ігнатович О.А.
та
представників сторін:
від позивача - адвокат Ковтун Л.Я.
(довіреність від 15.05.2010 реєстр. № 1747)
від I відповідача - провідний спеціаліст сектору ресурсного забезпечення
Крупка І.В. (довіреність від 01.07.2010 № 13419)
від II відповідача - начальник відділу юридичного забезпечення
Чиков В.М. (довіреність від 30.12.2009 № УДЗР/3062)
від III відповідача - юрисконсульт відділу юридичного забезпечення
ГУ МВС України в Луганській області
Ур Є.В. (довіреність від 14.04.2009 № 43/2009)
від третьої особи - головний спеціаліст - юрисконсульт юридичного відділу
Шердець Я.С. (довіреність від 31.12.2009 № 14-12/1-4)
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську
клопотання Міністерства внутрішніх справ України про закриття провадження
у справі за адміністративним позовом
ОСОБА_6
до
I відповідача: Лисичанського міського відділу Головного управління
Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області
II відповідача: Головного управління Міністерства внутрішніх справ України
в Луганській області
III відповідача: Міністерства внутрішніх справ України
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Головне управління Державного казначейства України у Луганській області
про визнання неправомірною бездіяльності та зобов'язання призначити і сплатити одноразову грошову допомогу,
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом ОСОБА_6 до Лисичанського міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області, Міністерства внутрішніх справ України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Головне управління Державного казначейства України у Луганській області про визнання неправомірною бездіяльності щодо призначення і сплати одноразової грошової допомоги в розмірі десятирічного грошового забезпечення та зобов'язання призначити і сплатити одноразову грошову допомогу в розмірі десятирічного грошового забезпечення.
02 липня 2010 року через канцелярію суду від Міністерства внутрішніх справ України надійшло клопотання від 29.06.2010 № 12/6-1234 про закриття провадження у адміністративній справі, оскільки заявлені позовні вимоги відповідно до вимог Закону України від 18 лютого 2010 року № 1691-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами» належить розглядати в порядку цивільного судочинства.
Розглянувши у судовому засіданні клопотання Міністерства внутрішніх справ України, вислухавши думку представника позивача, який заперечував проти задоволення клопотання, представників відповідачів, які підтримали заявлене клопотання, та представника третьої особи, який залишив вирішення заявленого клопотання на розсуд суду, суд прийшов до висновку, що клопотання про закриття провадження у справі є обґрунтованими та таким, що підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Згідно із статтею 23 Закону України від 20 грудня 1990 року № 565-XII «Про міліцію» у разі загибелі (смерті) працівника міліції, який перебував на службі в органах внутрішніх справ, під час виконання ним службових обов'язків по охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю сім'ї загиблого (померлого), а в разі її відсутності його батькам та утриманцям виплачується одноразова грошова допомога в розмірі десятирічного грошового забезпечення загиблого (померлого) за останньою посадою в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Законом України від 18 лютого 2010 року № 1691-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами», який набрав чинності 10 березня 2010 року, частину першу статті 15 Цивільного процесуального кодексу України викладено в такій редакції:
«1. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо:
1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин;
2) спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них;
3) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства».
З огляду на викладене, вимоги ОСОБА_6 - дружини загиблого працівника міліції, щодо зобов'язання призначити та виплатити їй одноразову грошову допомогу, передбачену статтею 23 Закону України від 20 грудня 1990 року № 565-XII «Про міліцію», відповідно до вимог частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України підлягають розгляду у порядку цивільного судочинства.
Враховуючи, що в позовній заяві заявлені вимоги, які не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, суд прийшов до висновку, що відповідно до вимог пункту 1 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справі слід закрити.
Керуючись пунктом 1 частини 1 статті 157, статтями 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Закрити провадження у справі № 2а-2706/10/1270 за адміністративним позовом ОСОБА_6 до Лисичанського міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області, Міністерства внутрішніх справ України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Головне управління Державного казначейства України у Луганській області, про визнання неправомірною бездіяльності та зобов'язання призначити і сплатити одноразову грошову допомогу в розмірі десятирічного грошового забезпечення, у зв'язку з тим, що дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Роз'яснити позивачу право на звернення до місцевого загального суду в порядку цивільного судочинства.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддяЧернявська Т.І.
суддя
суддяСолоніченко О.В.
Чиркін С.М.