Ухвала від 19.08.2010 по справі 2а-10889/10/16/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

УХВАЛА

про залишення адміністративного позову без розгляду

19.08.10Справа № 2а-10889/10/16/0170

Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим

Александров О.Ю., перевіривши виконання вимог статей 99,105-107 КАС України за позовом

ОСОБА_2

до Сімферопольського слідчого ізолятора Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань в АР Крим

про скасування наказу,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до відповідача про скасування наказу Сімферопольського слідчого ізолятора Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань в АР Крим №18 від 28.03.10р. про скасування встановленої премії за січень, лютий, березень 2008р. в розмірі 100% старшому прапорщику внутрішньої служби ОСОБА_2, молодшому інспектору 1 категорії відділу режиму та охорони, та встановлення їй премії в розмірі 33,3% за січень, лютий, березень 2008р.

Згідно ч.1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно зі ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Розглянувши матеріали позовної заяви судом з'ясовано, що предметом позову є скасування наказу Сімферопольського слідчого ізолятора Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань в АР Крим №18 від 28.03.10р. про скасування встановленої позивачу премії за січень, лютий, березень 2008р. в розмірі 100%.

Відповідно до ч.1, 3 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Враховуючи викладене суд прийшов до висновку про пропуск позивачем строку для звернення до суду з цим позовом.

Судом з'ясовано, що до позову долучено клопотання позивача про поновлення строку для звернення до суду. Наведене клопотання обґрунтовано тим, що позивач дізнався про порушення його прав тільки 29.01.10р. Позивач зазначає, що зі спірним наказом №18 від 28.03.08р. позивача не було ознайомлено та копію цього наказу позивач отримав в судовому засіданні, що відбулося 29.01.10р. під час слухання справи №2а-7330/09/10/0170.

Розглянувши вищенаведене клопотання про поновлення строку для звернення до суду суд вважає його таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

На час складання вищенаведеного наказу статтею 99 КАС України було встановлено річний строк для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи.

При цьому суд зазначає, що відповідно до частини 5 статті 23 Закону України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" на осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби поширюються дія статей 22 і 23 Закону України "Про міліцію", а також порядок і умови проходження служби та грошового забезпечення, передбачені для працівників органів внутрішніх справ. На працівників кримінально-виконавчої служби поширюються умови оплати праці, передбачені для працівників органів внутрішніх справ, які не мають спеціальних звань.

У свою чергу порядок та умови проходження служби в міліції регламентуються Положенням про проходження служби особовим складом органів внутрішніх справ, затверджуваним Кабінетом Міністрів України. Особи, прийняті на службу до міліції, в тому числі слухачі й курсанти шкіл міліції, які перебувають на військовому обліку військовозобов'язаних, на час служби знімаються з нього і перебувають у кадрах Міністерства внутрішніх справ України. Порядок проходження служби особами рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, їх права та обов'язки визначаються Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 року № 114. Однак, в тій частині, що неурегульована зазначеними спеціальними законодавчими актами, трудові правовідносини між сторонами визначаються Кодексом законів про працю України.

Зазначене правило також встановлено статтею 3 КЗпП України, відповідно до якої законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.

Відповідно до змісту положень статті 233 КЗпП України вбачається, що працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмежень будь-яким строком.

Згідно ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Враховуючи вищевикладене, з урахуванням ст. 58 Конституції України необхідно застосувати до спірних правовідносин саме тримісячний строк для звернення до адміністративного суду з цим позовом. Позивач у клопотанні про поновлення строку для звернення до суду зазначає, що дізнався про порушення його прав 29.01.10р., тоді як позивач звернувся до суду 17.08.10р., що підтверджується відтиском штампу поштового відділення на конверті. З наведеного випливає, що строк для звернення до суду сплинув до 29.04.10р.

При цьому суд зазначає, що під час розгляду судом справи №2а-7330/09/10/0170 за позовом ОСОБА_2 до Сімферопольського слідчого ізолятора Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань в АР Крим, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в АР Крим, про визнання незаконними дій та стягнення, судом встановлено наступне:

"Наказом Сімферопольського слідчого ізолятору Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань в АР Крим № 18 о/с "По особовому складу" скасовано встановлену премію за січень-березень 2008 року у розмірі 100% та встановлено премію ОСОБА_2 у розмірі 33,3% яка і була нарахована і виплачена позивачці під час проходження нею служби, у той же час ОСОБА_2 при отримані 11.04.2008 року грошового атестату № 5 вказала, що не згідна з зниженням відсотка щомісячної премії з 100% до 33,3%, про що зазначила власноруч на грошовому атестаті (а.с. 57). Тобто судом встановлено, що про зниження відсотка премії позивачу стало достовірно відомо - 11.04.2008 року.

При цьому, суд не може погодиться із доводами позивача стосовно того, що про порушене право йому стало відомо лише після отримання першої пенсійної виплати 19.06.2008 року, оскільки, під час судового розгляду позивач пояснив, що під час проходження служби йому було відомо про встановлення наказом № 14 о/с від 12.03.2008 року премії у розмірі 100%, у той же час про прийняття наказу № 18 від 28.03.2008 року про зменшення розміру премії до 33,3% її повідомлено не було, адже при отримані грошового атестату № 5 у графі 10 "премія" - "33,3%", при цьому позивачем 11 квітня 2008 року у грошовому атестаті зазначив, що не згідна з зниженням відсотків премії, про що розписалась власноруч (а.с. 57).

Таким чином, суд вважає, що про зменшення відсотків щомісячної премії з 100% до 33,3%, встановленої наказом № 14 о/с від 12.03.2008 року, позивачу достовірно було відомо з моменту отримання грошового атестату - з 11.04.2008 року.", тобто тримісячний строк звернення до суду закінчився 12.07.2008 року, навіть річний строк звернення до суду закінчився 12.07.2009 року.

Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги те, що поважності причин пропуску строку позивач суду не надав, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без розгляду.

Керуючись ст. ст. 99, 100, п.5.ч.1, ч.8 ст.107, ч.3.ст.155, КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_2 до Сімферопольського слідчого ізолятора Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань в АР Крим про скасування наказу №18 від 28.03.10р. про скасування встановленої премії за січень, лютий, березень 2008р. в розмірі 100% старшому прапорщику внутрішньої служби ОСОБА_2, молодшому інспектору 1 категорії відділу режиму та охорони, та встановлення їй премії в розмірі 33,3% за січень, лютий, березень 2008р. залишити без розгляду.

Копію цієї ухвали разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати ОСОБА_2 .

Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує,, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, особа має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Суддя Александров О.Ю.