Справа № 202/589/23
Провадження № 3/202/681/2023
10 березня 2023 року м. Дніпро
Суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Маринін О.В. розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Департаменту патрульної поліції УПП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН в матеріалах справи відсутній,
за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 14.12.2022 року о 23-00 годині в м. Дніпро по вул.. Березинській біля будинку 28 водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2103 д/н НОМЕР_1 не маючи права керування вказаним транспортним засобом. Правопорушення вчинено повторно протягом року від 21.06.2022 протокол ААО 93688, чим порушив вимоги п.2.1А ПДР, за що відповідальність передбачена ст. 126 ч.5 КУпАП.
Повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, не повідомивши про причини неявки.
Враховуючи що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності належним чином повідомлена про місце і час розгляду справи, до суду не з'явилась, не повідомивши про причини свого неприбуття, з огляду на кількість разів відкладення розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 .
Суд, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному та повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності дійшов до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є в тому числі своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення, зобов'язаний, зокрема, з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність особи, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_1 поставлено в провину вчинення правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 126 КУпАП, а саме керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, вчинене повторно протягом року.
Разом із тим, посадова особа поліції, яка складала протокол, в супереч вимог ст.. 251 КУпАП, не вжила заходів щодо збирання доказів, наявність яких сприяла б всебічному, повному і об'єктивному розгляду даного адміністративного матеріалу, оскільки до матеріалів справи не долучено доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 дійсно не має права керування таким транспортним засобом, а також того, що він притягувався до відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч.2- ч.4 ст. 126 КУпАП протягом року.
Так, матеріали справи містять лише сам протокол, рапорт поліцейського та картку обліку адміністративного правопорушення.
При цьому, пояснень самого ОСОБА_1 чи зазначення про відмову від них, пояснень свідків чи відеозапису порушення матеріали справи також не містять.
Згідно картки обліку адміністративного правопорушення 27.07.2022 ОСОБА_1 був притягнутий до відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП, що не створює повторності для ст. 126 КУпАП. Доказів що він притягувався до відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч.2- ч.4 ст. 126 КУпАП протягом року картка не містить.
Відповідно до статті 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи повинні тлумачитися на її користь.
Суд зазначає, що відповідно практики ЄСПЛ суд не вправі самостійно вносити доповнення, зміни у протоколи про адміністративні правопорушення, витребувати додаткові докази у справі, оскільки це є недопустимим, що буде свідчити про необ'єктивність, упередженість судді при розгляді справи, порушенням права на захист, рівності сторін процесу.
Згідно зі ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до переконання, що у справі відсутні докази на підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 126 ч.5 КУпАП, в зв'язку з чим провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 126 ч.5, 213, 221, 247, 251, 283, 284, 294 КУпАП, суд -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду у десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська.
Постанова про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя О. В. Маринін