Справа № 932/6827/22
Провадження № 2а/932/21/23
05 січня 2023 року суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Кудрявцева Т.О., ознайомившись з адміністративною справою за позовом ОСОБА_1 до інспектора роти №2 батальйону №1 Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області лейтенанта поліції Крат Іллі Олександровича, про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
10.11.2022 року до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора роти №2 батальйону №1 Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області лейтенанта поліції Крат Іллі Олександровича, про скасування постанови про адміністративне правопорушення.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.11.2022 року адміністративна справа передана для розгляду судді Кудрявцевої Т.О.
Ухвалою судді від 10.11.2022 року по справі відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
03.01.2023 року від представника Департаменту патрульної поліції надійшло клопотання про залучення їх у якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача. В обґрунтування зазначеного клопотання посилається на те, що рішення суду по вказаній справі може вплинути на права та обов'язки вказаного органу, так як у Департаменті патрульної поліції Національної поліції проходить службу службова особа, дії якої оскаржуються.
Розглянувши клопотання представника Департаменту патрульної поліції, ознайомившись з матеріалами справи, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
При вирішенні заявленого клопотання суд виходить із завдань адміністративного судочинства, якими відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки.
Згідно з ч. 5 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України, про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
З системного аналізу ст. 49 КАС України вбачається, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, підлягають залученню до участі у справі, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки.
Судом встановлено, що предметом даного спору є скасування постанови суб'єкта владних повноважень.
Приписами ч.1 ст.1 ЗУ "Про Національну поліцію" визначено, що національна поліція України (поліція) - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Згідно ч.1 ст.13 ЗУ "Про Національну поліцію" систему поліції складають:
1) центральний орган управління поліцією;
2) територіальні органи поліції.
Згідно до п.7 ч.1 ст.4 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Згідно з вимогами п.4 розділу 1 Положення про Департамент патрульної поліції, затвердженого наказом Національної поліції України від 06.07.2015 року №73, Департамент патрульної поліції організовує діяльність своїх підрозділів, здійснює контроль за їх діяльністю, надає їм організаційно-методичну і практичну допомогу та здійснює їх інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне та фінансове забезпечення.
Департамент патрульної поліції Національної поліції України є органом державної влади, в якому проходить службу відповідач, дії якого оскаржуються в судовому порядку.
Таким чином, зважаючи на те, що рішення суду у даній справі може вплинути на права, свободи, інтереси та обов'язки Департаменту патрульної поліції щодо можливого розгляду питання про відшкодування шкоди, завданої неправомірними діями посадових осіб, проведення службового розслідування за фактами можливого вчинення порушень службової дисципліни окремими поліцейськими та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, суд вважає за необхідне, залучити до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Департамент патрульної поліції.
Керуючись ст.ст. 2, 49, 241,248 КАС України, суд,-
Клопотання представника Департаменту патрульної поліції щодо залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - задовольнити.
Залучити Департамент патрульної поліції (ЄДРПОУ 40108646, м. Київ, вул. Федора Ернста, 3) в якості третьої особи у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора роти №2 батальйону №1 Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області лейтенанта поліції Крат Іллі Олександровича, про скасування постанови про адміністративне правопорушення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кудрявцева Т.О.