Справа № 560/12747/22
іменем України
09 березня 2023 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Блонського В.К. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кам'янець-Подільської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення від 19.04.2022 року № 66/18, Кам'янець-Подільської міської ради VШ скликання "Про відмову в надані дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 , (навпроти будинку АДРЕСА_2 ) ОСОБА_1 ";
- зобов'язати Кам'янець-Подільську міську раду (майдан Відродження,1, м. Кам'янець - Подільський, індекс 32302, код ЄДРПОУ 04060542) надати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, для будівництва індивідуального гаража, орієнтовною площею 0,01 гектара, за адресою АДРЕСА_1 ) і яка була позначена на графічних матеріалах, що додані до зазначеного клопотання.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач на виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.11.2021 по справі №560/12523/21, 03.06.2022, врахувавши зауваження Департаменту містобудування та архітектури Кам'янець-Подільської міської ради, керуючись ст.ст. 12, 118 Земельного кодексу України, п.34 ч.1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" вирішив відмовити ОСОБА_1 в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 100 кв м (0,01 га) за адресою АДРЕСА_1 ), в зв'язку з невідповідністю місця розташування об'єкта вимогам проекту червоних ліній вулиць та доріг м. Кам'янця-Подільського (забороняється розміщення та будівництво наземних об'єктів житлово-цивільного, комунального, промислового призначення та інших капітальних споруд, крім об'єктів транспорту та тимчасових торгових павільйонів, кіосків, наметів, рекламоносіїв тощо).
З зазначеним рішенням Кам'янець-Подільської міської ради позивач не згоден, так як відмова відповідача у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою є незаконною, оскільки не грунтується на нормах ЗК України, де встановлено вичерпний перелік підстав, що можуть бути підставою для відмови у наданні такого дозволу.
Позивач вважає таке рішення сесії протиправним, тому звернувся в суд з даним позовом.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 06.12.2022 року суд відкрив провадження в адміністративній справі та призначив до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
На адресу суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого останній просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
В обгрунтування відзиву відповідач зазначив, що на виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.11.2021 року №560/12523/21, 19.04.2022 року на вісімнадцяту сесію Кам'янець-Подільської міської ради було винесено проект рішення "Про відмову в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 ) ОСОБА_1 ".
За результатами розгляду вказаного проекту, відповідачем прийнято рішення від 19.04.2022 №66/18, яким позивачу відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність в зв'язку з невідповідністю місця розташування об'єкта вимогам проекту червоних ліній вулиць та доріг м. Кам'янця- Подільського (забороняється розміщення та будівництво наземних об'єктів житлово-цивільного, комунального, промислового призначення та інших капітальних споруд, крім об'єктів транспорту та тимчасових (з легко розбірних конструкцій, без влаштування фундаментів) торгових павільйонів, кіосків, наметів, рекламоносіїв тощо).
Відповідач вважає, що рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.11.2021 року по справі №560/12523/21 виконано в повному об'ємі, а саме: прийнято рішення з мотивованою відмовою відповідно до частини 7 статті 118 Земельного кодексу України, яка містить імперативні вимоги щодо відмови у наданні такого дозволу з наступних підстав: невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обгрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
В описовій частині рішення вісімнадцятої сесії Кам'янець-Подільської міської ради № 66/18 від 19 квітня 2022 року вказано, що позивачу відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, оскільки є невідповідність місця розташування об'єкта вимогам проекту червоних ліній та доріг м. Кам'янця Подільського.
Позивач подав до суду відповідь на відзив, в якій зазначив, що відповідачем не обгрунтовані обставини, на які він посилається у відзиві, вони є припущеннями та не грунтуються на вимогах закону.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, з'ясувавши всі обставини справи, перевіривши їх дослідженими доказами, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що 09 лютого 2021 року ОСОБА_1 , подав до Кам'янець-Подільської міської ради Хмельницької області клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража - не більше 0,01 гектара. Земельна ділянка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ) з доданими графічними матеріалами, що додавались до клопотання.
30 березня 2021 року листом Кам'янець-Подільської міської ради № 5/02-14-1515 від 25 березня 2021 року позивача повідомлено що за його заявою від 09 лютого 2021 року на розгляд пленарного засідання сесії Кам'янець-Подільської міської ради був винесений проект рішення "Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 (згідно графічних матеріалів), м. Кам'янець-Подільський ОСОБА_1 ", однак до даного проекту були зауваження, а саме: вказана ділянка розташована за межами червоних ліній. На пленарному засіданні 7 сесії Кам'янець-Подільської міської ради VIII скликання, депутати міської ради розглянули зазначений проект рішення та при голосуванні не набрали необхідної кількості голосів для його прийняття.
Не погоджуючись з такою бездіяльністю відповідача, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.06.2021 по справі №560/4158/21 зобов'язано Кам'янець-Подільську міську раду повторно внести на розгляд чергової сесії ради заяву ОСОБА_1 від 09 лютого 2021 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність, для будівництва індивідуального гаража - не більше 0,01 гектара, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ) і в строки, в порядку та у спосіб, передбачений Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Земельним кодексом України, прийняти належне, у відповідності до чинного законодавства України, рішення.
На виконання вказаного рішення суду, відповідач розглянув вказану заяву та прийняв рішення від 17.08.2021 №91/14, яким відмовив позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 100 кв м (0,01 га) за адресою АДРЕСА_1 ) за рахунок земель житлової та громадської забудови для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Не погодившись із вказаним рішенням позивач оскаржив його в судовому порядку до Хмельницького окружного адміністративного суду.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.11.2021 по справі №560/12523/21 визнано протиправним та скасовано рішення 14 сесії VIII скликання Кам'янець-Подільської міської ради №91/14 від 17.08.2021 "Про відмову в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 ) ОСОБА_1 "; зобов'язано Кам'янець-Подільської міську раду повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 100 кв м (0,01 га) за адресою АДРЕСА_1 ) за рахунок земель житлової та громадської забудови для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, та прийняти рішення відповідно до статті 118 ЗК України, з урахуванням висновків суду у даному судовому рішенні.
На виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.11.2021 по справі №560/12523/21, 03.06.2022, врахувавши зауваження Департаменту містобудування та архітектури Кам'янець-Подільської міської ради, керуючись ст.ст. 12, 118 Земельного кодексу України, п.34 ч.1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" Кам'янець-Подільська міська рада вирішила відмовити ОСОБА_1 в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 100 кв м (0,01 га) за адресою АДРЕСА_1 ), в зв'язку з невідповідністю місця розташування об'єкта вимогам проекту червоних ліній вулиць та доріг м. Кам'янця-Подільського (забороняється розміщення та будівництво наземних об'єктів житлово-цивільного, комунального, промислового призначення та інших капітальних споруд, крім об'єктів транспорту та тимчасових торгових павільйонів, кіосків, наметів, рекламоносіїв тощо).
Позивач вважає таке рішення сесії протиправним, тому звернувся в суд з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 2 Земельного кодексу України (далі ЗК України), земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею.
Суб'єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади. Об'єктами земельних відносин є землі в межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї).
До повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин належить: а) розпорядження землями комунальної власності територіальних громад; б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу (пункти а, б частини 1 статті 12 ЗК України).
Згідно із пунктом б) частини 1, частини 3 статті 19 ЗК України, землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: землі житлової та громадської забудови.
Земельна ділянка, яка за основним цільовим призначенням належить до відповідної категорії земель, відноситься в порядку, визначеному цим Кодексом, до певного виду цільового призначення, що характеризує конкретний напрям її використання та її правовий режим.
Статтями 38, 39 ЗК України передбачено, що до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування.
Використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм.
Відповідно до статті 40 ЗК України, громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом. Понад норму безоплатної передачі громадяни можуть набувати у власність земельні ділянки для зазначених потреб за цивільно-правовими угодами.
Згідно із частиною 2 статті 78 ЗК України, право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, цього Кодексу, а також інших законів, що видаються відповідно до них.
Громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності (пункт б частини 1 статті 81 ЗК України).
Відповідно до частин 1-4 статті 116 ЗК України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду цільового призначення.
Згідно із частиною 7 статті 118 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.
Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність особи, якій належить право власності на об'єкт нерухомості (жилий будинок, іншу будівлю, споруду), розташований на такій земельній ділянці, або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Дослідження змісту наведених правових норм ЗК України та співставлення і застосування їх при оцінці обставин, встановлених під час розгляду адміністративної справи, підтверджених наданими сторонами доказами, дає суду підстави прийти до таких висновків:
- позивач як громадянин України є суб'єктом земельних відносин, та має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель комунальної власності для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених ЗК України, один раз по такому виду цільового призначення, за рішенням органу місцевого самоврядування в межах його повноважень, визначених цим Кодексом, а також інших законів, що видаються відповідно до них;
- відповідач як орган місцевого самоврядування є суб'єктом земельних відносин, та має повноваження щодо розпорядження землями комунальної власності територіальної громади;
- використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм;
- право власності громадянина на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, цього Кодексу, а також інших законів, що видаються відповідно до них;
- порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами встановлений статтею 118 ЗК України, а саме: громадянин звертається до органу місцевого самоврядування із відповідним клопотанням, а орган місцевого самоврядування в місячний строк зобов'язаний розглянути таке клопотання та прийняти рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивованої відмови у його наданні;
- підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності спрямовані на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів, встановлені Законом України від 17.02.2011 №3038-VI "Про регулювання містобудівної діяльності" (далі Закон № 3038-VI).
Відповідно до статті 1 Закону №3038-VI, у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
- генеральний план населеного пункту - одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та землевпорядна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту;
- детальний план території - одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та землевпорядна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території;
- містобудівна документація - затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій;
- лінії регулювання забудови - визначені в містобудівній документації межі розташування будинків і споруд відносно червоних ліній, меж окремих земельних ділянок, природних меж та інших територій;
- містобудівна документація - затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій;
- червоні лінії - визначені в містобудівній документації щодо пунктів геодезичної мережі межі існуючих та запроектованих вулиць, доріг, майданів, які розділяють території забудови та території іншого призначення.
Стаття 16 Закону №3038-VI визначає, що планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад, генеральних планів населених пунктів і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.
Містобудівна документація на місцевому рівні розробляється з урахуванням відомостей Державного земельного кадастру на актуалізованій картографічній основі у цифровій формі в державній системі координат у формі електронних документів, що містять базові і тематичні геопросторові дані.
Згідно із статтею 17 Закону №3038-VI, генеральний план населеного пункту є одночасно видом містобудівної документації на місцевому рівні та документацією із землеустрою і призначений для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.
Генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Генеральні плани населених пунктів можуть поєднуватися з детальними планами всієї території населених пунктів або її частин.
До складу генерального плану населеного пункту обов'язково включаються планувальні рішення детальних планів територій (у тому числі формування земельних ділянок), на яких планується розміщення:
- за рахунок державного або місцевого бюджету: об'єктів соціальної інфраструктури (освіти, охорони здоров'я, культури, житлово-комунального господарства); об'єктів, передбачених Генеральною схемою планування території України та схемою планування області; об'єктів, для розташування яких відповідно до закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності (якщо розташування таких об'єктів передбачено генеральним планом населеного пункту);
- інших об'єктів, визначених замовником у завданні на проектування.
Після затвердження генерального плану населеного пункту відомості про такі земельні ділянки підлягають внесенню до Державного земельного кадастру.
Із змісту наведених правових норм Закону №3038-VI вбачається, що місце розташування земельної ділянки повинно відповідати генеральному плану населеного пункту.
На підставі генерального плану населеного пункту розробляється детальний план території.
У разі невідповідності місця розташування земельної ділянки генеральному плану, такі обставини свідчать про порушення вимог Закону №3038-VI.
Згідно із статтею 19 Закону №3038-VI детальний план території деталізує положення генерального плану населеного пункту або комплексного плану та визначає планувальну організацію і розвиток частини території населеного пункту або території за його межами без зміни функціонального призначення цієї території. Детальний план території розробляється з урахуванням обмежень у використанні земель, у тому числі обмежень використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України.
Детальний план території визначає зокрема червоні лінії та лінії регулювання забудови.
Відповідно до частин 2, 3 статті 24 Закону №3038-VI, забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого відповідно до законодавства.
Передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним або юридичним особам для містобудівних потреб допускається за умови, що відповідні земельні ділянки розташовані в межах території, щодо якої затверджено принаймні один із таких видів містобудівної документації на місцевому рівні:
- комплексний план, складовою частиною якого є план зонування території;
- генеральний план населеного пункту, складовою якого є план зонування території;
- план зонування території як окремий вид містобудівної документації на місцевому рівні, затверджений до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель";
- детальний план території.
У рішенні Кам'янець-Подільської міської ради від 19.04.2022 №66/18 "Про відмову в надані дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 ) ОСОБА_1 ", зазначено підставу для такої відмови, а саме: відмова здійснена на підставі статей 12, 118 ЗК України, в зв'язку із невідповідністю місця розташування об'єкта вимогам проекту червоних ліній вулиць та доріг м. Кам'янця-Подільського (забороняється розміщення та будівництво наземних об'єктів житлово-цивільного, комунального, промислового призначення та інших капітальних споруд, крім об'єктів транспорту та тимчасових торгових павільйонів, кіосків, наметів, рекламоносіїв тощо).
Суд зазначає, що 58 сесією Кам'янець-Подільської міської ради VI скликання прийнято рішення № 16/58, яким затверджено проект червоних ліній вулиць та доріг м. Кам'янця-Подільського.
Відповідно до зазначеної містобудівної документації в межах червоних ліній забороняється розміщення та будівництво наземних об'єктів житлово-цивільного, комунального, промислового призначення та інших капітальних споруд, крім об'єктів транспорту та тимчасових торгових павільйонів, кіосків, наметів, рекламоносіїв тощо.
На вимогу суду відповідач надав належним чином завірені копії витягу з Генерального плану міста та витягу містобудівної документації, в яких зазначено, що спірна земельна ділянка, на яку претендує ОСОБА_1 , знаходиться за межами функціональних зон та в межах червоних ліній.
Враховуючи встановлене, суд вважає, що при прийнятті оскаржуваного рішення відповідач діяв правомірно, зазначивши в якості підстави для відмови в надані дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 ) ОСОБА_1 , - невідповідність місця розташування об'єкта вимогам генерального плану та іншої містобудівної документації, яка визначена ч. 7 ст. 118 ЗК України, тому відповідно відсутні правові підстави для того, щоб зобов'язати відповідача надати позивачу дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража для безоплатної передачі у власність.
Суд, при вирішенні спору не бере до уваги пояснення позивача в підтвердження позовних вимог, оскільки вони заперечуються обставинами, встановленими в ході розгляду справи.
Позивач не надав суду доказів, які б свідчили про відсутність підстав для відмови йому у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража.
Аналізуючи все в сукупності суд приходить до висновку, що позов необґрунтований і не доведений дослідженими при вирішенні спору доказами, в зв'язку із чим у задоволенні позову необхідно відмовити.
Згідно приписів статті 139 КАС України, удові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Кам'янець-Подільської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )
Відповідач:Кам'янець-Подільська міська рада (майдан Відродження, 1,Кам'янець-Подільський,Хмельницька область,32300 , код ЄДРПОУ - 04060542)
Головуючий суддя В.К. Блонський