Ухвала від 06.03.2023 по справі 380/1484/22

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/1484/22

УХВАЛА

з питань судового контролю за виконанням судового рішення

в адміністративній справі

06 березня 2023 року місто Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої - судді Мричко Н.І.,

за участі секретаря судового засідання Максимович А.Я.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача Болюби О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, -

встановив:

рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 12.04.2022 у справі №380/1484/22, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23.06.2022, позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії задоволено повністю. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо застосування обмеження максимального розміру пенсії при здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 без обмеження максимальним розміром.

21.02.2023 до суду надійшла заява позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання відповідача у встановлений судом строк подати звіт про виконання рішення суду від 12.04.2022 у справі №380/1484/22. Така заява мотивована тим, що відповідач здійснив перерахунок пенсії на виконання цього рішення суду, проте виплати нарахованих доплат до пенсійного забезпечення не здійснив.

01.03.2023 представник відповідача подала до суду заперечення на заяву позивача про встановлення судового контролю за судовим рішенням. Така заява обґрунтована тим, що виплата сум, донарахованих на виконання судового рішення, може бути здійснена за наявності відповідного цільового фінансування з Державного бюджету України та не залежить від Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області. Вказала, що відповідач вжив всіх можливих заходів для виконання рішення суду у цій справі.

У судовому засіданні позивач заяву підтримав та просив суд її задовольнити.

У судовому засіданні представник відповідача проти встановлення судового контролю заперечила з підстав викладених у запереченнях.

Суд розглянувши заяву про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду, дійшов таких висновків.

Судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах передбачений статтею 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Відповідно до частини першої статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (частина друга статті 382 КАС України).

Суд зазначає, що зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, а не його обов'язком.

Перевіряючи виконання відповідачем рішення суду від 12.04.2022 у справі №380/1484/22, суд встановив такі обставини.

Як видно з долученого до заперечень відповідача перерахунку пенсії у пенсійній справі № 1303010358-МВС, 01.07.2022 відповідач провів перерахунок пенсії позивача з 01.12.2019 у розмірі 80% сум грошового забезпечення без обмеження максимальним розміром (десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність).

Згідно з копією розрахунку на доплату (виплату, утримання) пенсії за пенсійною справою № 1303010358-МВС доплата пенсії за період з грудня 2019 року по липень 2022 року становить 101232,32 грн.

Як вказала представник відповідача у запереченнях на заяву, виплата сум, донарахованих на виконання судового рішення, може бути здійснена за наявності відповідного цільового фінансування з Державного бюджету України.

Суд зазначає, що згідно зі статтями 23, 116 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному вказаним Кодексом. Взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених вказаним Кодексом чи законом про Державний бюджет України є порушенням бюджетного законодавства.

Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідач вжив всіх можливих заходів з метою виконання рішення суду від 12.04.2022 у справі №380/1484/22, проте з незалежних від нього причин (відсутність цільового фінансування з Державного бюджету України) рішення суду в повному обсязі не є виконаним.

Таким чином, суд дійшов висновку про відсутність підстав для встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 12.04.2022 у справі №380/1484/22, а тому у задоволенні заяви позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду необхідно відмовити повністю.

Керуючись статтями 243, 248, 256, 295, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

у задоволенні заяви позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, - відмовити повністю.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала суду може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у п'ятнадцятиденний строк з дати складення ухвали.

Повна ухвала суду складена 09 березня 2023 року.

Суддя Мричко Н.І.