Ухвала від 09.03.2023 по справі 463/1634/23

Справа №463/1634/23

Провадження №1-в/463/84/23

УХВАЛА

про продовження адміністративного нагляду

09 березня 2023 року Личаківський районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові справу за поданням начальника Львівського РУП №1 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українцю, громадянину України, безробітному, неодноразово засудженому: вироком Апеляційного суду Львівської області від 17 липня 2009 року за п. 4 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 185, 304, 70 КК України до 10 років позбавлення волі; вироком Шевченківського районного суду м. Львова від 30 жовтня 2017 року за ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 15 КК України до 1 року позбавлення волі та на підставі ст. 75 КК України звільненому від відбування покарання з іспитовим строком терміном 1 рік; проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

Личаківський РУП №1 ГУ НП у Львівській області звернувся до суду з поданням про продовження ОСОБА_4 адміністративного нагляду терміном на 1 рік у відповідності до п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місць позбавлення волі» із застосуванням наступних обмежень: заборони відлучатися з місця проживання - помешкання в АДРЕСА_2 , з 22:00 год. до 06:00 год.; заборони без дозволу ОВС виїжджати за межі м. Львова; заборони перебувати в місцях, де продають спиртні напої на розлив; реєструватися в Львівському районному управлінні поліції №1 ГУНП у Львівській області 4 рази на місяць.

Подання мотивує тим, що ОСОБА_4 звільнився з ДУ «Дрогобицька виправна колонія №40», після звільнення прибув до обраного місця проживання та працівниками органів внутрішніх справ був взятий на профілактичний облік. Ухвалою Личаківського районного суду м. Львова від 28 жовтня 2021 року у справі №463/11936/21 ОСОБА_4 було встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік із застосуванням ряду обмежень. Про правила перебування на обліку а також про дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» і про неприпустимість антигромадської поведінки, вчинення адміністративних правопорушень і злочинів ОСОБА_4 було належним чином доведено та із вказаною вище ухвалою останнього ознайомлено. Водночас за період перебування під адміністративним наглядом ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, допускав систематичні адміністративні правопорушення, у зв'язку з чим в березні 2022 року ухвалою Личаківського районного суду м. Львова було продовжено адміністративний нагляд, проте ОСОБА_4 вперто не бажає ставати на шлях виправлення та продовжує вчиняти адміністративні правопорушення, зокрема: 13 травня 2022 року відносно нього було складено постанову про адміністративне правопорушення за ст. 178 КУпАП; 21 липня 2022 року - складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 51 КУпАП; 9 серпня 2022 року - складено постанови про адміністративне правопорушення згідно з ст. 182 КУпАП, ст. 175-1 КУпАП, а також протокол про адміністративне правопорушення за ст. 173 КУпАП; 17 жовтня 2022 року - ще один протокол про адміністративне правопорушення за ст. 173 КУпАП. Також відносно ОСОБА_4 чотири рази було складено протоколи про адміністративне правопорушення згідно з ст. 187 КУпАП щодо порушення правил адміністративного нагляду. Враховуючи вищенаведене, а також з метою недопущення вчинення злочинів, якісної профілактики адміністративних правопорушень та здійснення виховного впливу, просить дане подання задовольнити.

У судове засідання представник Львівського РУП №1 ГУНП у Львівській області не з'явився, СДОП ВП ЛРУП №1 ГУНП у Львівській обл. старший лейтенант поліції ОСОБА_5 , яка діє на підставі доручення №5920/37-23 від 8 березня 2023 року, подала на електронну адресу суду заяву про розгляд подання без її участі, покладається на розгляд суду.

ОСОБА_4 в судове засідання також не з'явився, матеріали подання містять заяву останнього згідно з якою він не заперечує щодо продовження йому адміністративного нагляду, справу просить розглядати без його участі, зауважень та доповнень не має.

Відтак з врахуванням наведеного вище суд вважає за можливе розглянути подання за відсутності представника органу Національної поліції та особи, щодо якої внесено подання про продовження адміністративного нагляду.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (надалі - Закон), адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

При цьому відповідно до пункту в) ст. 3 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до ст. 6 Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не

може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або

зняття судимості.

У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Згідно з ст. 10 Закону до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд», за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному

обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час,

який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих

справах за межі району (міста); г) реєстрація в поліції від одного до чотирьох разів на

місяць.

Судом встановлено, що вироком Апеляційного суду Львівської області від 17 липня 2009 року ОСОБА_4 засуджено за п. 4 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 185, ст. 304 КК України та відповідно до ст. 70 КК України за сукупністю злочинів призначено йому остаточне покарання 10 років позбавлення волі.

З довідки про звільнення серії ЛЬВ №16452, виданої ОСОБА_4 вбачається, що останній відбував покарання в установах Державної кримінально-виконавчої служби з 15 вересня 2008 року по 22 червня 2017 року, був звільнений з Державної установи «Дрогобицька виправна колонія №40» і прямував до місця проживання: АДРЕСА_2 .

Окрім того вироком Шевченківського районного суду м. Львова від 30 жовтня 2017 року ОСОБА_4 засуджено за ч. 2 ст. 15 - ч. 2 ст. 185 КК України до 1 року позбавлення волі та на підставі ст. 75 КК України звільнено його від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік.

Ухвалою Личаківського районного суду м. Львова від 28 жовтня 2021 року у справі №463/11936/21, провадження №1-в/463/206/21, встановлено ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на 1 рік із застосуванням наступних обмежень: заборони виходу з помешкання в АДРЕСА_2 з 22:00 год. до 06:00 год.; заборони виїзду за межі м. Львова в особистих справах; заборони відвідування торгових закладів, де продають на розлив спиртні напої; зобов'язання прибувати на реєстрацію в Львівське районне управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області два рази на місяць з 09:00 до 12:00 год. (https://reyestr.court.gov.ua/Review/100694610).

Ухвалою Личаківського районного суду м. Львова від 14 жовтня 2022 року у справі № 463/7330/22, провадження №1-в/463/183/22, ОСОБА_4 продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців із застосуванням наступних обмежень: заборони виходу з помешкання в АДРЕСА_2 з 22:00 год. до 06:00 год.; заборони виїзду за межі м. Львова без дозволу органів внутрішніх справ; заборони відвідування торгових закладів, де продають на розлив спиртні напої; зобов'язання прибувати на реєстрацію в Львівське районне управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області два рази на місяць. Адміністративний нагляд останньому було продовжено оскільки судом було встановлено, що ОСОБА_4 під час перебування на профілактичному обліку в органах внутрішніх справ на вжиті до нього профілактичні заходи з боку дільничного інспектора не реагує, періодично вчиняє адміністративні правопорушення, стосовно нього було складено адміністративні протоколи та було притягнуто до адміністративної відповідальності, у тому числі за ст.ст. 178, 175-1, 182 КУпАП (https://reyestr.court.gov.ua/Review/106775717).

Водночас з долучених до подання матеріалів вбачається, що ОСОБА_4 перебуваючи на даний час на профілактичному обліку в органах внутрішніх справ продовжує порушувати застосовані до нього обмеження та вчиняти адміністративні правопорушення. Зокрема протягом строку дії попередньої ухвали щодо останнього було складено протоколи про адміністративні правопорушення та постанови за ч. 1 ст. 51, ст. 173, ч. 1 ст. 175-1, ч. 3 ст. 178, ч. 1 ст. 182, ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Відтак надані Львівським РУП №1 ГУНП у Львівській області докази свідчать про необхідність продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 з метою запобігання вчиненню ним нових кримінальних та адміністративних правопорушень і здійснення виховного впливу на нього, а тому приходжу до висновку, що дане подання підлягає до часткового задоволення. Зокрема з врахуванням вказаних вище положень ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд може бути продовжено судом на шість місяців.

Керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -

ПОСТАНОВИВ:

подання начальника Львівського РУП №1 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду - задовольнити частково.

Продовжити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на шість місяців.

Застосувати відносно ОСОБА_4 такі обмеження:

заборонити вихід з помешкання в АДРЕСА_2 , з 22:00 год. до 06:00 год.;

заборонити виїзд за межі м. Львова без дозволу органів внутрішніх справ;

заборонити відвідування торгових закладів, де продають спиртні напої на розлив;

зобов'язати прибувати на реєстрацію в Львівське районне управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області чотири рази на місяць.

В задоволенні решти вимог - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти діб з моменту її постановлення.

Суддя: ОСОБА_1