Рішення від 07.03.2023 по справі 140/8280/22

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 березня 2023 року ЛуцькСправа № 140/8280/22

Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Каленюк Ж.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до 16 Регіональної військово-лікарської комісії, Військово-медичного клінічного центру Західного регіону про визнання протиправною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до 16 Регіональної військово-лікарської комісії (далі - 16 Регіональна ВЛК), Військово-медичного клінічного центру Західного регіону (далі - ВЛК ВМКЦ Західного регіону) про визнання протиправною та скасування постанови ВЛК терапевтичного профілю ВЛК ВМКЦ Західного регіону від 29 листопада 2022 року про придатність до військової служби на підставі статей 61в, 77в, 78в, 23в графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб; додаток 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року №402, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2008 року за №1109/15800) (далі - Положення №402) (а.с.17-19).

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначив, що проходить військову службу у розпорядженні командира Військової часини НОМЕР_1 . 16 травня 2022 року під час виконання обов'язків військової служби у бойовій обстановці позивач отримав вогнепальне осколкове порання грудної клітки зліва, відкритий перелом третього пальця правої руки, осколкове порання лівої кісті. З того ж часу проходив лікування. За результатами медичного огляду постановою ВЛК Військової частини НОМЕР_2 від 07 жовтня 2022 року на підставі статей 62в, 77в, 78в, 23в графи ІІ Розкладу хвороб позивач був визнаний придатним до військової служби. За наслідками задоволення скарги на постанову ВЛК Військової частини НОМЕР_2 від 07 жовтня 2022 року він 16 Регіональною ВЛК був направлений до ВМКЦ Західного регіону для госпіталізації та проходження медичного огляду з метою визначення придатності до військової служби.

За результатами медичного огляду постановою ВЛК ВМКЦ Західного регіону від 29 листопада 2022 року на підставі статей 61в, 77в, 78в, 23в графи ІІ Розкладу хвороб позивач визнаний придатний до військової служби та 16 Регіональна ВЛК листом від 29 листопада 2022 року №2583 повідомила його про законність постанови ВЛК від 29 листопада 2022 року.

Позивач вважає протиправними як постанову ВЛК ВМКЦ Західного регіону від 29 листопада 2022 року про його придатність до військової служби, так і висновок 16 Регіональної ВЛК про законність цієї постанови.

Так позивач зазначив, що на момент медичного огляду відчуває себе нездоровим, що виражається у слабкому диханні та задишці при інтенсивній ходьбі, відсутності рухливості лівої кісті (хватального рефлексу), наростаючих болях у попереку навіть при незначних навантаженнях, що всупереч висновку ВЛК від 29 листопада 2022 року позбавляє його можливості виконувати військові обов'язки. У постанові ВЛК від 29 листопада 2022 року не згадуються будь-які захворювання поперекового відділу хребта відповідно до статті 64 Розкладу хвороб, про які він вказував під час госпіталізації та виписки. Крім того, висновки у постанові ВЛК ВМКЦ Західного регіону від 29 листопада 2022 року та у постанові ВЛК Військової частини НОМЕР_2 від 07 жовтня 2022 року відрізняються за змістом Розкладу хвороб; розбіжності в оцінці діагнозу викликають сумніви щодо об'єктивності оцінки його стану здоров'я та ступені придатності до виконання обов'язків по службі.

Позивач вважає, що станом на момент його медичного огляду він був непридатним до військової служби або обмежено придатним за статтею 23б Розкладу хвороб.

На думку позивача, скасування постанови ВЛК від 29 листопада 2022 року відновить його порушене право бути звільненим з лав Збройних сил України за станом здоров'я, а у випадку визнання його обмежено придатним до військової служби - виконувати обов'язки не пов'язані з бойовими діями.

З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 02 січня 2023 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

У відзиві на позовну заяву відповідач 1 у задоволенні позову просив відмовити і зв'язку із безпідставністю позовних вимог (а.с.33-36). Зазначив, що позивач незгідний з постановою ВЛК ВМКЦ Західного регіону, вважаючи, що йому неправильно встановлений діагноз. Однак позивач не надав до суду доказів (медичних документів), які б підтверджували його доводи про наявність у нього більших порушень функцій органів та/або систем органів, ніж встановлені лікарями ВМКЦ Західного регіону. А тому з огляду на встановлений діагноз на підставі статей 61в, 77в, 78в, 23в графи ІІ Розкладу хвороб позивач був визнаний ВЛК придатним до військової служби, про що вказано у довідці ВЛК від 29 листопада 2022 року №823/2.

Відповідач 1 вважає, що постанова ВЛК ВМКЦ Західного регіону щодо придатності позивача до військової служби позивача, оформлена довідкою від 29 листопада 2022 року №823/2, є правомірною. При цьому надання оцінки діагнозу на предмет визначення ступеня придатності до військової служби до повноважень суду не належить, а у разі наявності у позивача сумніву щодо правильності висновку стосовно ступеня його придатності до військової служби, він мав право звернутися до Центральної ВЛК для перегляду відповідної постанови.

У відзиві на позовну заяву відповідач 2 позовні вимоги також не визнав та просив відмовити у їх задоволенні (а.с.40-42). В обґрунтування цієї позиції зазначив, що ВЛК ВМКЦ Західного регіону є позаштатною комісією, яка створена на підставі вимог Положення №402 для проведення медичного огляду осіб та з метою визначення ступеня придатності їх до військової служби. У позивача є право оскаржити до суду постанову ВЛК регіону, а не постанову позаштатної ВЛК.

При цьому позивач щодо перевірки постанови ВЛК ВМКЦ Західного регіону, оформленої довідкою від 29 листопада 2022 року №832/2, звертався до штатної ВЛК, тобто до 16 Регіональної ВЛК. За результати розгляду скарги 16 Регіональною ВЛК підтверджено, ВЛК ВМКЦ Західного регіону обґрунтовано визнано позивача придатним до військової служби. Тобто, обидві ВЛК дійшли одностайного висновку щодо придатності позивача до військової служби.

Інших заяв по суті справи чи клопотань про розгляд справи в судовому засіданні на адресу суду від учасників справи не надходило.

Суд, перевіривши доводи сторін, викладені у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази, встановив такі обставини.

ОСОБА_1 з 26 лютого 2022 року проходить військову службу (перебуває у розпорядженні командира) у Військовій частині НОМЕР_1 , що підтверджується військовим квитком серії НОМЕР_3 (а.с.21).

ВЛК при Військовій частині НОМЕР_2 було проведено медичний огляд ОСОБА_1 за наслідками мінно-вибухового поранення (16 травня 2022 року) та постановою від 07 жовтня 2022 року №1287, оформленою довідкою від 07 жовтня 2022 року №1287, на підставі статей 61в, 77в, 78в, 23 в графи ІІ Розкладу хвороб позивач визнаний придатним до військової служби (а.с.5).

Як вбачається з листа 16 Регіональної ВЛК від 31 жовтня 2022 року №2136, у зв'язку із скаргою командиру Військової частини НОМЕР_1 вказано на необхідність направити ОСОБА_1 у ВМКЦ Західного регіону із службою та медичною характеристиками, усіма наявними медичними документами для визначення ступеня придатності до військової служби (а.с.23).

З епікризу виписного з медичної карти стаціонарного хворого №15970 (а.с.7) слідує, що ОСОБА_1 був госпіталізований (з 22 по 29 листопада 2022 року). За результатами медичного обстеження та лікування (пункт 57) виписаний з поліпшенням здоров'я.

Відповідно до постанови ВЛК терапевтичного профілю ВМКЦ Західного регіону, оформленої довідкою ВЛК від 29 листопада 2022 року №823/2, за результатами медичного огляду та на підставі статей 61в, 77в, 78в, 23 в графи ІІ Розкладу хвороб ОСОБА_1 визнано придатним до військової служби (а.с.6).

Листом від 29 дистопада 2022 року №2583 (а.с.22) 16 Регіональна ВЛК інформувала представника позивача про відповідність рішення ВЛК ВМКЦ Західного регіону Положенню №402.

Постанова ВЛК ВМКЦ Західного регіону від 29 листопада 2022 року №823/2 є предметом оскарження у цьому спорі.

При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Нормами статті 65 Конституції України передбачено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів визнано обов'язком громадянина України. Громадяни відбувають на військову службу відповідно до закону.

Вказане кореспондується також з положеннями частини першої статті 1 Закону України від 25 березня 1992 року №2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон №2232-XII).

Військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності (частина перша статті 2 Закону №2232-XII).

Відповідно до частини десятої статті 2 Закону №2232-XII та з метою якісного проведення призову громадян на строкову військову службу за станом здоров'я, прийняття громадян на військову службу за контрактом, проведення медичного огляду військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів для визначення ступеня придатності до військової служби та визначення ступеня придатності льотного складу до льотної роботи, наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року №402, затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (Положення №402).

Як установлено пунктом 1.1 глави 1 розділу І Положення №402, військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі). Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця. Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов'язкові до виконання (пункт 2.1 глави 2 розділу І Положення №402).

Пунктом 2.2 глави 2 розділу І Положення №402 передбачено, що штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом. До штатних ВЛК належать: Центральна військово-лікарська комісія (далі - ЦВЛК); ВЛК регіону; ВЛК евакуаційного пункту; ВЛК пересувної госпітальної бази.

Відповідно до підпункту 2.4.4 пункту 2.4 глави 2 розділу І Положення №402 на ВЛК регіону покладаються обов'язки, зокрема, з організації військово-лікарської експертизи, керівництва підпорядкованими ВЛК, контролю за їхньою роботою та надання їм методичної і практичної допомоги в зоні відповідальності; розгляд заяв, пропозицій, скарг та прийом відвідувачів з питань військово-лікарської експертизи.

Згідно з пунктом 2.4.5 глави 2 розділу І Положення №402 ВЛК регіону має право, зокрема, оглядати військовослужбовців та інших осіб, зазначених у пункті 1.2 розділу I цього Положення; приймати постанови згідно з Положенням, контролювати, розглядати, затверджувати, за наявності підстав не затверджувати, переглядати або скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК; направляти у військові лікувальні заклади на контрольне обстеження та медичний огляд військовослужбовців, членів їх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової служби), військовозобов'язаних, резервістів, працівників.

Постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку (пункту 2.4.10 глави 2 розділу І Положення №402).

До позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛЛК) належать: госпітальні ВЛК; гарнізонні ВЛК; ЛЛК; ВЛК високомобільних десантних військ; ВЛК військових комісаріатів; ВЛК територіального центру комплектування (ВЛК ТЦК); ВЛК цивільного лікувального закладу з правами госпітальної ВЛК (підпункт 2.6.1 пункту 2.6 глави 2 розділу І Положення №402).

На підставі затвердженого переліку начальник ВМКЦ регіону своїм наказом призначає позаштатні постійно діючі ВЛК, їх персональний склад і визначає порядок їх роботи. Позаштатні ВЛК здійснюють службове листування через діловодство військових лікувальних, цивільних лікувально-профілактичних закладів, військових частин, при яких ці комісії утворені. Документи позаштатних ВЛК скріплюються гербовою печаткою військового лікувального, цивільного лікувально-профілактичного закладу, військової частини, при яких ці комісії утворені. (підпункти 2.6.7, 2.6.9, 2.6.11 пункту 2.6 глави 2 розділу І Положення №402).

ЦВЛК має право розглядати, переглядати, скасовувати, затверджувати, не затверджувати, контролювати згідно з цим Положенням постанови будь-якої ВЛК Збройних Сил України (підпункт 2.3.4 пункту 2.3 глави 2 розділу I Положення № 402).

Відповідно до пункту 1.1 глави 1 розділу ІІ Положення №402 медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови). Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров'я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов'язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України та інших військових формуваннях у мирний та воєнний час.

Постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб) (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я (далі - ТДВ) (додаток 3) (підпункт 1.2 пункту 1 глави 1 розділу ІІ Положення №402).

Проведення медичного огляду військовослужбовців регламентується положеннями глави 6 розділу ІI Положення №402.

Так відповідно до підпункту «б» пункту 6.1 глави 6 розділу ІІ Положення №402 направлення на медичний огляд військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) проводиться прямими начальниками від командира окремої частини, йому рівних та вище, органами управління та підрозділів Військової служби правопорядку Збройних Сил України, прокуратурою, судом, начальниками гарнізонів, штатних ВЛК, військових лікувальних закладів за місцем лікування, військовими комендантами гарнізонів та військовими комісарами.

Військовослужбовці оглядаються ВЛК у військових лікувальних закладах за територіальним принципом. Військовослужбовці, крім того, оглядаються ВЛК за місцем лікування, навчання, перебування у відрядженні, за місцем проведення відпустки (пункт 6.6 глави 6 розділу ІІ Положення №402).

При медичному огляді військовослужбовців метод індивідуальної оцінки придатності їх до військової служби повинен застосовуватись у кожному випадку. ВЛК враховує їх вік, освіту, військовий фах, підготовку, досвід, фактичну працездатність, спрямованість до подальшого проходження військової служби, думку командування і начальника медичної служби військової частини, викладені у службовій та медичній характеристиках, та можливість подальшого проходження військовослужбовцем військової служби на посаді, яка найбільше відповідає стану його здоров'я (пункт 6.9 глави 6 розділу ІІ Положення №402).

Відповідно до пункту 6.10 глави 6 розділу ІІ Положення №402 медичний огляд військовослужбовців, які отримали захворювання, травми (поранення, каліцтва, контузії), з метою визначення ступеня придатності до військової служби проводиться при визначеному лікарсько-експертному наслідку (результаті) захворювання, травми (поранення, каліцтва, контузії). Визначений наслідок (результат) захворювання, поранення, травми, контузії, каліцтва - це такий стан здоров'я, коли результати обстеження та лікування дають підстави ВЛК (ЛЛК) винести постанову про ступінь придатності до військової служби (служби за військовою спеціальністю), а подальше лікування не призведе до відновлення придатності до військової служби.

За змістом пунктів 20.1-20.2 глави 20 розділу ІІ Положення №402 постанови ВЛК приймаються колегіально, більшістю голосів. У прийнятті постанови голова та члени ВЛК не залежні і у своїй роботі керуються цим Положенням. У разі незгоди голови або членів комісії з думкою інших членів їх окрема думка заноситься до протоколу засідання ВЛК. Члени ВЛК зобов'язані дотримуватися вимог Положення. Постанови ВЛК згідно з цим Положенням розглядаються, затверджуються, контролюються, а за необхідності переглядаються відповідною штатною ВЛК.

Таким чином, із наведених вище норм Положення №402 слідує, що для проведення військово-лікарської експертизи створюються штатні та позаштатні військово-лікарські комісії, які проводять медичний огляд осіб, передбачених пунктом 1.1 розділу І Положення №402, зокрема, з метою визначення ступеня придатності до військової служби, за результатами якого приймають постанови, що оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання ВЛК. До штатних ВЛК належать, зокрема, ВЛК регіону, до повноважень яких належить розгляд скарг та прийом відвідувачів з питань військово-лікарської експертизи. ВЛК регіону також мають право оглядати військовослужбовців, скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК та направляти військових на контрольний медичний огляд, а також за їх рішенням може бути проведений повторний або контрольний медичний огляд. Постанови регіональних ВЛК можуть бути оскаржені до ЦВЛК або до суду.

За обставин цієї справи установлено, що 16 ВЛК регіону, яка є штатною ВЛК, розглядала скаргу на постанову ВЛК Військової частини НОМЕР_2 від 07 жовтня 2022 року №1287 (на підставі статей 62в, 77в, 78в, 23в графи ІІ Розкладу хвороб позивач визнаний придатним до військової служби) та скерувала позивача у військовий у ВМКЦ Західного регіону лікувальний заклад на контрольне обстеження та медичний огляд з метою визначення ступеня придатності до військової служби. Позаштатною ВЛК терапевтичного профілю ВМКЦ Західного регіону проведено медичний огляд позивача та прийнято постанову від 29 листопада 2022 року №823/2 (на підставі статей 61в, 77в, 78в, 23в графи ІІ Розкладу хвороб позивач визнаний придатним до військової служби).

Тобто, в обох випадках ВЛК з урахуванням наявних захворювань, травм та визначення стану здоров'я за результатами медичного огляду, якому передувало обстеження у стаціонарі, дійшла висновку про придатність позивача до військової служби.

ОСОБА_1 не погоджується з висновками постанови ВЛК ВМКЦ Західного регіону та вважає, що зазначений діагноз не відповідає фактичному стану його здоров'я і наявні розбіжності в оцінці діагнозу (стаття 62в у першій постанові та стаття 61в у другій постанові); не були враховані його скарги на болі у поперековому відділі хребта (не вказано захворювання поперекового відділу хребта відповідно до статті 64 Розкладу хвороб) та що він на підставі статті 23б графи ІІ Розкладу хвороб має бути визнаний непридатним до військової служби або обмежено придатним до військової служби.

Тобто, позивач не погоджується із встановленими ВЛК діагнозами хвороб та статтями Розкладу хвороб.

Оцінюючи доводи сторін, суд виходить із того, що діагноз у довідці ВЛК встановлений на підставі проведених лікарями ВМКЦ Західного регіону спеціальних досліджень (рентгенологічних, лабораторних, інструменатальних та ін.), про що видно з епікризу виписного з медичної карти стаціонарного хворого №15970 (а.с.7). Позивач, стверджуючи про погіршення стану здоров'я. не надав доказів (медичних документів), які б це засвідчували.

Поряд з тим в межах адміністративного процесу суд не вправі надавати оцінку професійним діям конкретних лікарів-членів ВЛК при застосуванні ними відповідних методів огляду позивача, дослідженні медичної документації, визначенні діагнозів та відповідності їх конкретній статті Розкладу хвороб, оскільки це потребує спеціальних знань у медичній галузі.

При вирішенні спору суд враховує висновки Верховного Суду у такій категорії справ.

Верховний Суд у постанові від 12 червня 2020 року у справі №810/5009/18 зазначив, що до повноважень суду не належить надання оцінки діагнозу на предмет того, чи підпадає він під дію статей розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби.

Розглядаючи по суті спори у справах щодо оскарження рішень ВЛК, суд вправі перевірити законність висновку ВЛК лише в межах дотримання процедури прийняття цього висновку. Однак суд не може здійснювати власну оцінку підставності прийняття певного висновку, оскільки суди не є спеціалізованими установами в медичній сфері і тому оцінка підставності висновку ВЛК виходить за межі необхідного дослідження в контексті застосування норм матеріального права.

У спірних питаннях та складних випадках остаточне рішення про придатність чи непридатність військовослужбовця до військової служби може бути прийнято Центральною ВЛК, яка відповідно до абзацу п'ятнадцятого підпункту 2.3.4 пункту 2.3 глави 2 розділу I Положення №402 вправі розглядати, переглядати, скасовувати, затверджувати, не затверджувати, контролювати згідно з цим Положенням постанови будь-якої ВЛК Збройних Сил України.

Постанови Центральної ВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку (підпункт 2.3.5 пункту 2.3 глави 2 розділу І Положення №402).

Отже, у разі наявності сумніву щодо правильності висновку щодо його придатності, позивач мав право звернутись до Центральної ВЛК для перегляду відповідного висновку.

Досліджуючи матеріали справи, суд встановив, що позивач таким правом не скористався та він не звертався до Центральної ВЛК для перегляду висновку відповідача.

При прийнятті рішення суд також ураховує наведені позивачем підстави позову та виходить із того, що спірне рішення відповідача з процедурних питань не оскаржується.

Підстав вважати, що таке рішення ВЛК є протиправним чи за суттю, чи за процедурою його прийняття, суд не вбачає.

Згідно з частинами першою, другою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За наслідками розгляду справи судом не встановлено протиправності дій ВЛК ВМКЦ Західного регіону під час медичного огляду та прийняття спірної постанови. Також позов не містить позовних вимог до 16 Регіональної ВЛК.

Таким чином, у задоволенні позову належить відмовити повністю.

Керуючись статтями 2, 72-77, 244-246, 255, 262, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 ) до 16 Регіональної військово-лікарської комісії (79045, Львівська область, місто Львів, вулиця Стрийська, 73А, ідентифікаційний код юридичної особи 08380628), Військово-медичного клінічного центру Західного регіону (79010, Львівська область, місто Львів, вулиця Личаківська, 26, ідентифікаційний код юридичної особи 08160677) про визнання протиправною та скасування постанови відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Ж.В. Каленюк