Постанова від 08.03.2023 по справі 366/595/23

Справа № 366/595/23

Провадження № 1-в/366/21/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.03.2023 року смт. Іванків

Суддя Іванківського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,

за участю представника органу поліції ОСОБА_2 ,

особи, відносно якої розглядається подання ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Іванків подання начальника відділення поліції №1 Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с. Запрудка Іванківського району Київської області, освіта середня, не працює, не одружений, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимий,

ВСТАНОВИЛА:

Начальник відділення поліції №1 Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_4 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 терміном 1 рік та запропонував встановити йому наступні обмеження:

Заборонити виходити за межі місця постійного проживання з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв.;

Заборонити виїжджати за межі району без дозволу відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області;

Зобов'язати з'являтись до відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області щочетверга кожного місяця для реєстрації з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.;

Заборонити з'являтись в місцях громадського харчування, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив.

Подання мотивоване наступним.

ОСОБА_3 , 09.12.2022 року звільнився з Коростенської виправної колонії № 71 та прибув на постійне місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 .

З метою контролю за поведінкою ОСОБА_3 як за особою, звільненою з місць позбавлення волі, його постановлено в категорію «формальний нагляд».

За час проживання на території, яка обслуговується ВП № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області, ОСОБА_3 зарекомендував себе як особа, яка зловживає спиртними напоями та у зв'язку з чим вчиняє правопорушення, на шлях виправлення не стає, постійного місця роботи немає та не приймає участь у громадському житті села.

ОСОБА_3 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень та письмово попереджався 10.12.2022 року, 22.12.2022 року, 11.01.2023 року та 09.02.2023 року про те, що у разі подальшого ведення антигромадського способу життя та вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень, за ним буде встановлено адміністративний нагляд.

За наведених обставин, начальник відділення поліції просить встановити ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком 1 рік.

Представник органу поліції підтримав подання та просив його задовольнити з наведених у ньому підстав.

ОСОБА_3 у судовому засіданні проти задоволення подання не заперечував.

Розглянувши подання, дослідивши додані до нього документи та вислухавши пояснення присутніх у судовому засіданні, суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон) адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст. 2 Закону).

Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно положень п. «в» ч.1 ст.4 Закону, підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.

Відповідно до ст. 5 Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. (ст. 6 Закону).

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.

Суддею встановлено, що ОСОБА_3 , 02.10.2018 року засуджений Дарницьким районним судом м. Києва за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України до покарання у виді 4 років та 4 місяців позбавлення волі. Строк покарання ОСОБА_3 рахувався з 10.10.2018 року.

11.12.2018 року ухвалою Київського апеляційного суду апеляційну скаргу ОСОБА_3 на вирок Дарницького районного суду м. Києва від 02.10.2018 року залишено без задоволення, а вирок суду без змін.

09.12.2022 року ОСОБА_3 звільнився з державної установи «Коростенська виправна колонія (№ 71)» по відбуттю покарання за вироком Дарницького районного суду м. Києва від 02.10.2018 року та прибув на постійне місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 .

На теперішній час ОСОБА_3 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Після звільнення з місць відбування покарань ОСОБА_3 притягався до адміністративної відповідальності:

10.12.2022 року за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП до адміністративного стягнення у виді попередження;

11.01.2023 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП до адміністративного стягнення у виді попередження;

09.02.2023 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП до адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 51 грн.

Разом з цим, суддя не приймає до уваги подання начальника відділення поліції в частині того, що ОСОБА_3 притягався до адміністративної відповідальності 22.12.2022 року за ч. 1 ст. 51 КУпАП, оскільки в матеріалах подання є лише сам протокол про адміністративні правопорушення, при цьому відсутня постанова суду про визнання ОСОБА_3 винним у вчиненні цього правопорушення, а розгляд справ та прийняття у них рішень про визнання винуватості особи за ч. 1 ст. 51 КУпАП у відповідності до ст. 221 КУпАП належить до компетенції суду. Без наявності постанови суду в матеріалах подання, суддя не може розцінювати ОСОБА_3 як такого, що 22.12.2022 року був притягнутий до адміністративної відповідальності.

ОСОБА_3 неодноразово письмово попереджався поліцейськими про те, що уразі, якщо він не припинить вести антигромадський спосіб життя, вчиняти адміністративні та кримінальні правопорушення, за ним буде встановлено адміністративний нагляд. Це підтверджується долученими до клопотання копіями письмового попередження від 10.12.2022 року та офіційних застережень про неприпустимість протиправної поведінки від 10.12.2022 року, 22.12.2022 року, 11.01.2023 року та 09.02.2023 року.

Згідно характеристики Іванківської селищної ради Вишгородського району Київської області від 14.02.2023 року, ОСОБА_3 за місцем проживання в с. Запрудка зарекомендував себе з негативної сторони. Схильний до крадіжок, зловживає спиртними напоями, веде аморальний спосіб життя, не працює.

Викладене свідчить про те, що ОСОБА_3 , незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями та вчиняє адміністративні правопорушення.

Таким чином, ОСОБА_3 є особою, відносно якої необхідно встановити адміністративний нагляд. Встановлення відносно нього адміністративного нагляду терміном 1 рік не перевищуватиме термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

У відповідності ст. 9, 11 Закону, ОСОБА_3 слід роз'яснити його обов'язки як особи, щодо якої застосовано адміністративний нагляд та попередити про відповідальність у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду.

Враховуючи вищезазначене, суддя приходить до висновку, що подання начальника відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Подання задовольнити.

Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с. Запрудка Іванківського району Київської області, освіта середня, не працює, не одружений, раніше судимий, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

адміністративний нагляд терміном 1 (один) рік, та застосувати відносно нього такі обмеження:

1.Заборонити виходити за межі місця постійного проживання з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв.;

2.Заборонити виїжджати за межі району без дозволу відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області;

3.Зобов'язати з'являтись до відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області щочетверга кожного місяця для реєстрації з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.;

4.Заборонити з'являтись в місцях громадського харчування, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив.

Роз'яснити ОСОБА_3 , що він, як особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, зобов'язаний вести законопослушний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і додержувати таких правил:

-з'являтися за викликом відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області поліції і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;

-повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, проживання чи перебування;

-у разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліцейського відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.

Попередити ОСОБА_3 про відповідальність у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду.

Копію цієї постанови для виконання та здійснення контролю за адміністративним наглядом направити начальнику відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Іванківський районний суд Київської області протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_1