Рішення від 06.03.2023 по справі 420/19343/22

Справа № 420/19343/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 березня 2023 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області", третя особа: Головне управління Пенсійного фонду в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовною заявою до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області" (далі - відповідач), третя особа: Головне управління Пенсійного фонду в Одеській області, в якому просить:

- визнати протиправними дії Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області" щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 р., у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з урахуванням постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 р. у справі № 826/6453/18 про визнання протиправним та скасування п.6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (процентна надбавка за вислугу років 50 %, надбавки за специфічні умови проходження служби 60 % та премії 40, 20 %), для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 ;

- зобов'язати Державну установу "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області" підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 р., у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з урахуванням постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 р. у справі № 826/6453/18 про визнання протиправним та скасування п.6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (процентна надбавка за вислугу років 50 %, надбавки за специфічні умови проходження служби 60 % та премії 40, 20 %), для проведення з 01.01.2022 р. перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 .

Позовні вимоги мотивує тим, що перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Одеській області та отримує пенсію відповідно до Закону України № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 р. у справі № 826/6453/18 визнано протиправним та скасовано п.6 постанови КМУ від 21.02.2018 р. № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам", за виключенням змін, що вносяться до пункту 2 частини третьої вказаних змін, а саме: щодо набрання чинності постанови КМУ від 30.08.2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" з 01.03.2018 р., які залишено в силі. Отже, з моменту набрання законної сили постановою Шостого апеляційного адміністративного суду у справі № 826/6453/18, починаючи з 29.01.2020 р. розмір посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу повинні визначатися шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на 1 січня календарного року на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 Постанови № 704. У зв'язку з чим 16.11.2022 р. звернувся із заявою до ДУ "ТМО МВС України по Одеській області", в якій просив здійснити перерахунок там надати до ГУ ПФУ в Одеській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Однак відповідач листом від 23.11.2022 р. відмовив у виготовленні такої довідок, посилаючись на відсутність підстав для надання довідок. Вважає такі дії відповідача протиправними.

Ухвалою від 29.12.2022 р. відкрито спрощене провадження в адміністративній справі, надано відповідачу п'ятнадцятиденний строк для подання до суду відзиву на позовну заяву.

10.01.2023 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Вказує на те, що відповідно до п.3 постанови КМУ від 21.02.2018 р. № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (чинною на момент виникнення правовідносин) та на підставі ПКМ України від 11.11.2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" позивачу вже проводився перерахунок пенсії. Так, перерахунок пенсії відбувся особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) з 1 січня 2016 року за прирівняною посадою (наказ МВС України від 17.02.2017 р. № 138 "Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"), виходячи з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до Постанови № 988. Вказує, що оскільки на момент звільнення позивач обіймав посаду начальника ДАІ Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області, перерахунок його пенсії проводився у відповідності до п.3 Постанови № 103 (чинною на момент виникнення правовідносин) та на підставі Постанови № 988 за прирівняною посадою поліцейського - начальник відділення, що не входить до складу відділу поліції. Звертає увагу на те, що грошове забезпечення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) Постановою № 704 не передбачено. Положення Постанови № 704 застосовуються виключно до посад окремих відомств та підрозділів, цей перелік є вичерпним, а посада, яку займав позивач на день звільнення, не передбачена переліком посад Постанови № 704. У зв'язку з цим, вимоги позивача щодо надання оновленої довідки станом на 01 січня 2022 року згідно з положеннями Постанови № 704 є безпідставними та суперечать нормативно-правовим актам Кабінету Міністрів України.

Згідно ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Оскільки від сторін не надходило клопотання про розгляд справи в судовому засіданні, суд розглядає справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справи України, перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Одеській області та йому призначено пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 р. № 2262-XII (далі - Закон № 2262).

Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області Савченку С.М. видано довідку № 4795 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) про те, що відповідно до постанови КМУ від 15.11.2015 р. № 988, постанови КМУ від 21.02.2018 р. № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб", розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 року за прирівняною поліцейського: начальник відділення, що не входить до складу відділу ВП до посади на день звільнення зі служби - начальник ДАІ Малиновського РВ ОМУ ГУ МВС України в Одеській області.

06.09.2021 р., враховуючи рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 р. у справі № 826/12704/18 (набрало законної сили 19.11.2019 р.) та постанову Великої Палати Верховного Суду від 17.12.2019 р. у зразковій справі № 160/8324/19, ДУ "ТМО МВС України по Одеській області" виготовлено довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за листопад 2019 року № 33/36-3737 за прирівняною посадою поліцейського - начальник відділення, що не входить до складу ВП.

Згідно даних КП "ДСС" рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 29.11.2021 р. у справі № 420/19176/21, яке набрало законної сили 30.12.2021 р., визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області під час відмови ОСОБА_1 в перерахунку розміру пенсії з 01.12.2019 р. згідно довідки Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Одеській області" № 33/36-3737 від 01.09.2021 р., зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області з 01.12.2019 р. провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за спеціальним званням (підполковник поліції), надбавки за стаж служби в поліції, надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції, премії, а також, усіх щомісячних видів грошового забезпечення в розмірах, визначених у довідці Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Одеській області" № 33/36-3737 від 01.09.2021 р.

14.11.2022 р. позивач звернувся до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області" із заявою щодо складання та надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2022 р. у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з урахуванням постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 р. у справі № 826/6453/18 про визнання протиправним та скасування п.6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (процентна надбавка за вислугу років 50 %, надбавки за специфічні умови проходження служби 60 % та премії 40, 20 %), для проведення з 01.01.2022 р. перерахунку основного розміру пенсії.

Листом від 25.11.2022 р. № 33-36-С-2179 Державна установа "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області" повідомила про відсутність підстав для підготовки та надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області оновленої довідки, оскільки на момент звільнення позивач обіймав посаду начальника ДАІ Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області, а перерахунок його пенсії проводився у відповідності до п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (чинною на момент виникнення правовідносин) та на підставі постанови КМУ від 11.11.2015 р. № 988, за прирівняною посадою поліцейського, а саме начальник відділення, що не входить до складу відділу поліції. На виконання вимог чинного на монет їх видачі, позивачу були видані наступні довідки: Ліквідаційною комісією ГУ МВС України складено довідку № 4795 та скеровано до ГУ ПФУ в Одеській області для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016 р.; ДУ "ТМО МВС України по Одеській області" виготовлена та направлена до ГУ ПФУ в Одеській області довідка від 01.09.2021 р. № 33/36-3737 станом на листопад 2019 року для перерахунку пенсії з 01.12.2019 р. У зв'язку з чим, вимога щодо надання оновленої довідки станом на 01 січня 2022 року згідно з положеннями ПКМУ від 30.08.2017 р. № 704 є безпідставними та суперечать нормативно-правовим актам Кабінету Міністрів України.

Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступних приписів законодавства.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ від 01.01.1992 р. (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Вказана норма ст.43 Закону № 2262-ХІІ міститься в розділі V "Обчислення пенсії", тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано ст.63 Закону № 2262-ХІІ, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Кабінет Міністрів України постановою "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. № 393" від 13.02.2008 р. № 45 затвердив Порядок № 45.

Пунктом 1 Порядку № 45 визначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 в редакції Постанови № 103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Аналіз наведених вище норм дає підстави для висновку, що підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону № 2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведеного на підставі рішення Кабінету Міністрів України, позаяк саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри грошового забезпечення для такого перерахунку. Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу, з якого пенсіонер звільнився зі служби, відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.

У цій справі спір стосується наявності підстав для складення відповідачем довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2022 р. з визначенням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, обчислених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України від 02.12.2021 р. № 1928-IX "Про Державний бюджет України на 2022 рік" на 01.01.2022 на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

30.08.2017 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова №704), якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років.

Так, пунктом 1 Постанови № 704 затверджено:

тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1;

схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту згідно з додатком 2;

схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Управління державної охорони згідно з додатком 3;

схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Служби безпеки згідно з додатком 4;

схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту згідно з додатком 6;

схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації згідно з додатком 7;

схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби згідно з додатком 8;

схему тарифних розрядів за посадами осіб начальницького складу податкової міліції апарату Державної фіскальної служби згідно з додатком 9;

схему тарифних розрядів за посадами осіб начальницького складу податкової міліції головних управлінь в областях, м.Києві та органу з обслуговування великих платників податків Державної фіскальної служби згідно з додатком 10;

схему тарифних розрядів за посадами осіб начальницького складу податкової міліції державних податкових інспекцій Державної фіскальної служби згідно з додатком 11;

тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців строкової військової служби згідно з додатком 12;

схему тарифних коефіцієнтів за посадами курсантів вищих військових навчальних закладів (закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання) та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, закладів фахової передвищої військової освіти, закладів вищої освіти Міністерства фінансів, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної кримінально-виконавчої служби, ліцеїстів військових ліцеїв, військово-морських ліцеїв, ліцеїв-інтернатів, ліцеїв цивільного захисту, ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою та ліцеїв з військово-спортивною підготовкою з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, згідно з додатком 13;

схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14;

додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу в розмірах згідно з додатком 15;

розміри надбавки за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу згідно з додатком 16.

Отже, у вказаній постанові та додатках до неї Кабінет Міністрів України вказав чіткий перелік військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу, яких стосується зміна розміру грошового забезпечення, а саме: військовослужбовців, з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу; осіб офіцерського складу Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту; осіб офіцерського складу Управління державної охорони; офіцерського складу Служби безпеки; осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту; осіб офіцерського складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації; осіб начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби; осіб начальницького складу податкової міліції апарату Державної фіскальної служби; осіб начальницького складу податкової міліції головних управлінь в областях, м.Києві та органу з обслуговування великих платників податків Державної фіскальної служби; осіб начальницького складу податкової міліції державних податкових інспекцій Державної фіскальної служби; військовослужбовців строкової військової служби; курсантів вищих військових навчальних закладів (закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання) та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, закладів фахової передвищої військової освіти, закладів вищої освіти Міністерства фінансів, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної кримінально-виконавчої служби, ліцеїстів військових ліцеїв, військово-морських ліцеїв, ліцеїв-інтернатів, ліцеїв цивільного захисту, ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою та ліцеїв з військово-спортивною підготовкою з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Судом встановлено, а позивачем не заперечується, що на момент звільнення з органів внутрішніх справ України ОСОБА_1 обіймав посаду начальника ДАІ Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області.

Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області та ДУ "ТМО МВС України по Одеській області" двічі видавалися оновлені довідки для проведення перерахунку пенсії позивача відповідно до норм, чинних для колишніх працівників поліції за прирівняною посадою - начальник відділення, що не входить до складу ВП.

Крім того, у рішенні Одеського окружного адміністративного суду від 29.11.2021 р. у справі № 420/19176/21 суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Одеській області в частині визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії позивача з 01.12.2019 р. та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 р. на підставі оновленої довідки, у зв'язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення поліцейських.

Таким чином, ОСОБА_2 має право на перерахунок пенсії, зокрема, у зв'язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення поліцейських, оскільки звільнений з органів внутрішніх справ з посади начальника ДАІ Малиновського РВ ОМУ ГУ МВС України в Одеській області, яка наразі прирівняна до посади поліцейського - начальник відділення, що не входить до складу ВП.

Водночас, Постанова № 704 не містить норм щодо зміни розміру грошового забезпечення за посадою поліцейського, до якої прирівняно посаду ОСОБА_1 , яку він займав перед звільненням - начальник відділення, що не входить до складу ВП, а тому позивач не має права на перерахунок пенсії з урахуванням вказаної постанови.

На підставі вищевикладеного суд приходить до висновку про відсутність у ДУ "ТМО МВС України по Одеській області" підстав для видачі позивачу оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 р. у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ з урахуванням Постанови № 704 з урахуванням постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 р. у справі № 826/6453/18 про визнання протиправним та скасування п.6 Постанови № 103 із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (процентна надбавка за вислугу років 50 %, надбавки за специфічні умови проходження служби 60 % та премії 40, 20 %) для проведення з 01.01.2022 р. перерахунку основного розміру пенсії.

Згідно ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Приписами ч.1 ст.77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

З огляду на вказане, позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд -

вирішив:

Відмовити в задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області" (65044, м.Одеса, пров.Каркашадзе, буд.3, код ЄДРПОУ 08734546), третя особа: Головне управління Пенсійного фонду в Одеській області (65107, м.Одеса, вул.Канатна, буд.83, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.І. Бездрабко

.