Рішення від 07.03.2023 по справі 380/17368/22

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/17368/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 березня 2023 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Крутько О.В.,

розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «НОРБІЛК АГРІ»

до Старосамбірської міської ради Самбірського району Львівської області

про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання до вчинення дій

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Старосамбірської міської ради Самбірського району Львівської області, у якому просить суд: визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неприйняття рішення за наслідками розгляду клопотання про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва невитребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) на території Старосамбірської міської ради за вих. №8 від 11.05.2022 (вх. №1004/02-22 від 18.05.2022); зобов'язати Старосамбірську міську раду Самбірського району Львівської області прийняти рішення, яким надати Товариству з обмеженою відповідальністю «НОРБІЛК АГРІ» дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва невитребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) на території Старосамбірської міської ради.

Позовні вимоги обґрунтовуються наступним: ТзОВ «НОРБІЛК-АГРІ» 11.05.2022 року звернулось до Старосамбірської міської ради Самбірського району Львівської області із клопотанням про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва невитребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) на території Старосамбірської міської ради за вих. №8 від 11 травня 2022 року. 06.09.2022 Старосамбірською міською радою Самбірського району Львівської області питання про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва не витребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) на території Старосамбірської міської ради, за клопотанням позивача, розглянуто, проте рішення за результатами розгляду не прийнято.

Позивач вважає протиправною бездіяльність щодо не розгляду його клопотання у встановлені законодавством строки, зазначає, що згідно ч. 1 та ч. 5 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.

Відповідач не прийняв жодного із двох, передбачених законом, рішень: ані надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою, ні відмови у його наданні, чим порушив ст. 123 Земельного кодексу України.

Просить задовольнити позовні вимоги.

Відповідач не погодився з заявленими позовними вимогами, подав відзив на позовну заяву, у якому повідомляє, що на розгляд 17-ї сесії 8-го скликання Старосамбірської міської ради клопотання про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва невитребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) на території Старосамбірської міської ради «НОРБІЛК АГРІ» не було включено, так як дане питання не було вивчено спеціалістами земельного відділу та не було розглянуте на постійній комісії Старосамбірської міської ради з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам'яток, історичного середовища та благоустрою.

Відповідач зазначає, що спеціалістами відділу земельних відносин апарату Старосамбірської міської ради розглядалося клопотання позивача. Для уникнення конфлікту проведено моніторинг які землі були включені для розроблення технічної документації Фермерським господарством «БІБ», за клопотанням якого відповідачем прийнято рішення №895 від 21 грудня 2021 року «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва не витребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) на території Старосамбірської міської ради». Крім цього спеціалістами земельного відділу був здійснений виїзд в смт. Стара Сіль, Самбірського району Львівської області та було з'ясовано, що Товариством з обмеженою відповідальністю «НОРБІЛК АГРІ» згідно договору від 24.11.2015 року оброблялися невитребувані (нерозподілені) земельні частки (паї) та неналежно використовувались, частина земельних ділянок не розчищені та залісненні. Враховуючи дані обставини постійна комісія Старосамбірської міської ради з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам'яток, історичного середовища та благоустрою не дійшла згоди по даному питанню та таке питання передано на чергову 18 сесію восьмого скликання.

Відповідач повідомляє, що з 31.05.2022 року по 06.09.2022 року не проводилися пленарні засідання Старосамбірської міської ради через військову агресію російської федерації та в зв'язку з відсутністю кворуму серед депутатського корпусу Старосамбірської міської ради. 06.09.2022 Старосамбірською міською радою Самбірського району Львівської області питання про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва не витребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) на території Старосамбірської міської ради, за клопотанням позивача, розглянуто, проте рішення за результатами розгляду не прийнято.

Відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Дослідивши докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд виходив з наступного.

Товариство з обмеженою відповідальністю «НОРБІЛК АГРІ» 03.11.2014 уклало з Старосолянською селищною радою Договір оренди землі №9 щодо невитребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) площею 300 га.

В подальшому позивачем 24.11.2015 було укладено Договір оренди невитребуваних земельних часток (паїв) із Старосамбірською районною державною адміністрацією. Предметом договору є нерозподілені (невитребувані) земельні частки (паї) на підставі розпорядження районної державної адміністрації від «24» листопада 2015 року №400/01-04 загальною площею 177,7751 га, які розміщені за межами населених пунктів Старосолянської селищної ради. Термін дії договору становить 10 років (п. 1.1 та п. 4.1 Договору).

Окрім цього між Товариством з обмеженою відповідальністю «НОРБІЛК АГРІ» та Старосамбірською районною державною адміністрацією укладено Договір оренди невитребуваних земельних часток (паїв) від 22.04.2016. Предметом цього Договору є нерозподілені (невитребувані) земельні частки (паї) на підставі розпорядження районної державної адміністрації від « 21» квітня 2016 року №115/01-04 загальною площею 183,76995 га, які розміщені за межами населених пунктів Слохинівської сільської ради.

Позивач звернувся до Старосамбірської міської ради Самбірського району Львівської області із клопотанням про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва невитребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) на території Старосамбірської міської ради за вих. №8 від 11 травня 2022 року, яке отримано Старосамбірською міською радою 18.05.2022, вхідний номер №1004/02-22.

Рішенням Старосамбірської міської ради Самбірського району Львівської області №1070 від 06.09.2022 затверджено порядок денний 18-ої сесії депутатів восьмого скликання, згідно якого на розгляд міської ради винесено питання про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, не витребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) на території Старосамбірської міської ради ТзОВ «НОРБІЛК АГРІ» (п.27).

06.09.2022 відбулась 18 сесія депутатів восьмого скликання Старосамбірської міської

ради Самбірського району Львівської області. Під час розгляду питання про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, не витребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) на території Старосамбірської міської ради ТзОВ «НОРБІЛК АГРІ» на сесії ради, заслухавши доповідь головного спеціаліста відділу земельних відносин В. Блюсовича, за результатами проведеного голосування рішення про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва не витребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) на території Старосамбірської міської ради ТзОВ «НОРБІЛК АГРІ» - не було прийняте.

Не погодившись з бездіяльністю відповідача щодо розгляду його клопотання позивач звернувся до суду.

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України (далі ЗК України), Законом України "Про землеустрій".

Відповідно до ст. 18 ЗК України до земель України належать усі землі в межах її території, в тому числі острови та землі, зайняті водними об'єктами, які за основним цільовим призначенням поділяються на категорії. Категорії земель України мають особливий правовий режим.

Конкретні категорії земель визначені у частині першій статті 19 ЗК України, до яких зокрема належать землі сільськогосподарського призначення.

Згідно з ч. 1 ст. 22 ЗК України землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.

В силу положень п. "а" ч. 3 ст. 22 ЗК України землі сільськогосподарського призначення передаються громадянам у власність та надаються у користування для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Відповідно до ч. 1 ст. 35 ЗК України земельні ділянки, призначені для ведення особистого селянського господарства, можуть передаватися громадянами у користування юридичним особам України і використовуватися ними для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства без зміни цільового призначення цих земельних ділянок.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування (ч. 1 та ч. 2 ст. 116 ЗК України).

Організаційні та правові засади виділення власникам земельних часток (паїв) земельних ділянок у натурі (на місцевості) із земель, що належали колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам сільськогосподарським акціонерним товариствам на праві колективної власності, а також порядок обміну цими земельними ділянками, особливості розпорядження землями та використання земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) врегульовані нормами Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)».

Відповідно до ст. 13 цитованого Закону нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участі у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення або шляхом вручення відповідного повідомлення особисто, якщо відоме їх місцезнаходження.

Законом України №2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» (надалі Закон №2498-VIII) п. 21 Розділу Х «Перехідні положення» ЗК України доповнено п. 21.

Відповідно до згаданого пункту установлено, що з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні" землі колективних сільськогосподарських підприємств, що припинені (крім земельних ділянок, які на день набрання чинності зазначеним Законом перебували у приватній власності), вважаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані. Зазначений Закон є підставою для державної реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки, сформовані за рахунок земель, які в силу зазначеного Закону переходять до комунальної власності".

Вказаний закон набрав чинності з 1 січня 2019 року (п. 1 Розділу ІІ Закону №2498-VIII).

Відповідно до ч. 3 ст. 78 ЗК України земля в Україні може перебувати у приватній, комунальній та державній власності.

Землі, які належать на праві власності територіальним громадам є комунальною власністю (ч. 1 ст. 83 ЗК України)

Відповідно до пункту «в» частини першої статті 57 Закону України «Про землеустрій» технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель включає рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про інвентаризацію земель (у разі якщо інвентаризація земель проводиться щодо земель державної чи комунальної власності).

Згідно до вимог статті 35 Закону України "Про землеустрій" інвентаризація земель проводиться з метою встановлення місця розташування об'єктів землеустрою, їхніх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, виявлення і консервації деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення державного земельного кадастру, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і прийняття на їх основі відповідних рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

У разі виявлення при проведенні інвентаризації земель державної та комунальної власності земель, не віднесених до тієї чи іншої категорії, віднесення таких земель до відповідної категорії здійснюється органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування на підставі відповідної документації із землеустрою, погодженої та затвердженої в установленому законом порядку.

Порядок проведення інвентаризації земель затверджується Кабінетом Міністрів України.

Інвентаризація масиву земель сільськогосподарського призначення проводиться з такими особливостями:

а) підставою для проведення інвентаризації масиву земель сільськогосподарського призначення є: для земель державної власності - рішення органу виконавчої влади, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою;

в інших випадках - рішення сільської, селищної, міської ради, на території якої знаходиться масив;

б) при проведенні інвентаризації масиву земель сільськогосподарського призначення здійснюються заходи щодо:

внесення до Державного земельного кадастру відомостей про сформовані земельні ділянки, відомості про які не внесені до Державного земельного кадастру;

формування невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок;

формування земельних ділянок сільськогосподарського призначення під польовими дорогами;

формування земельних ділянок сільськогосподарського призначення під полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями, які обмежують масив та земельні ділянки, розташовані уздовж масиву.

За результатами проведення інвентаризації масиву земель сільськогосподарського призначення відомості про такий масив та про земельні ділянки, розташовані в ньому (у разі їх формування або за відсутності відомостей про них у Державному земельному кадастрі), вносяться до Державного земельного кадастру, про що замовник документації із землеустрою письмово повідомляє власників та користувачів земельних ділянок.

Відповідно до пункту 8 Порядку проведення інвентаризації земель, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 476 від 05.06.2019 року підставою для проведення інвентаризації земель є рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим чи органу місцевого самоврядування щодо виконання відповідних робіт, договори, укладені між юридичними чи фізичними особами (землевласниками і землекористувачами) та розробниками технічної документації (далі - виконавці), судові рішення.

Підставою для проведення інвентаризації масиву земель сільськогосподарського призначення є: для земель державної власності - рішення органу виконавчої влади, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою; в інших випадках - рішення сільської, селищної, міської ради, на території якої розташований масив.

Як свідчать матеріали справи, ТзОВ «НОРБІЛК АГРІ» звернулось до Старосамбірської міської ради Самбірського району Львівської області із клопотанням про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва невитребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) на території Старосамбірської міської ради за вих. №8 від 11 травня 2022 року.

Статтею 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР (далі - Закон № 280/97-ВР) визначено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Пунктом 34 частини 1 статті 26 Закону №280/97 передбачено, що вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин здійснюється виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.

Нормами ч. 5 ст. 46 Закону №280/97 визначено, що сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.

За правилами ч. 1, 2 ст. 59 Закону №280/97-ВР рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.

Таким чином, вирішення будь-яких, відповідно до закону, питань регулювання земельних відносин здійснюється виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.

Відповідач на сесії ради 06.09.2022 за клопотанням позивача розглянув питання про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва не витребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) на території Старосамбірської міської ради.

Однак, всупереч вимог чинного законодавства жодного рішення за результатами розгляду його заяви не прийнято.

Згідно частини четвертої 245 КАС України, у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Оскільки клопотання позивача про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель не розглянуто відповідачем, то вимоги позивача про прийняття рішення про надання такого дозволу є передчасними.

Відповідач не встановлював наявності чи відсутності підстав для видачі відповідного дозволу, тому права позивача належить захистити зобов'язавши Старосамбірську міську раду Самбірського району Львівської області розглянути клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «НОРБІЛК АГРІ» вих. № 8 від 11.05.2022 (реєстр. № 1004/02-22 від 18.05.2022) про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва невитребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) на території Старосамбірської міської ради та прийняти мотивоване рішення за результатами розгляду.

При цьому суд застосовує практику Європейського суду з прав людини як джерело права та звертає увагу відповідача на те, що у справі "Рисовський проти України" ЄСПЛ зазначив про особливу важливість принципу "належного урядування", який передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб (див. рішення у справах "Беєлер проти Італії" [ВП], заява № 33202/96, п. 120, ECHR 2000-I, "Онер'їлдіз проти Туреччини" [ВП], заява N 48939/99, п. 128, ECHR 2004-XII, "Megadat.comS.r.l. проти Молдови", заява № 21151/04, п. 72, від 8 квітня 2008 року, і "Москаль проти Польщі", заява № 10373/05, п. 51, від 15 вересня 2009 року).

На державні органи покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок (див., наприклад, рішення у справах "Лелас проти Хорватії", заява № 55555/08, п. 74, від 20 травня 2010 року, і "Тошкуце та інші проти Румунії", заява № 36900/03, п. 37, від 25 листопада 2008 року) і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси (див. зазначені вище рішення у справах "Онер'їлдіз проти Туреччини", п. 128, та "Беєлер проти Італії", п. 119).

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку (ч. 2 ст. 2 КАС України).

В силу приписів ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити частково.

Судові витрати покласти на відповідача пропорційно до задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 2, 6 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Старосамбірської міської ради Самбірського району Львівської області щодо неприйняття рішення за наслідками розгляду клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «НОРБІЛК АГРІ» вих. № 8 від 11.05.2022 (реєстр. № 1004/02-22 від 18.05.2022) про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва невитребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) на території Старосамбірської міської ради.

Зобов'язати Старосамбірську міську раду Самбірського району Львівської області розглянути клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «НОРБІЛК АГРІ» вих. № 8 від 11.05.2022 (реєстр. № 1004/02-22 від 18.05.2022) про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва невитребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) на території Старосамбірської міської ради та прийняти мотивоване рішення за результатами розгляду.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Старосамбірської міської ради Самбірського району Львівської області вул. Галицького Л., буд. 40, м. Старий Самбір, Самбірський р-н., Львівська обл., 82000; ЄДРПОУ 04055995) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «НОРБІЛК АГРІ» (вул. М. Вербицького, буд. 11, кв. 1, м. Новояворівськ, Яворівський р-н., Львівська обл., 81053; ЄДРПОУ 38565110) сплачений судовий збір у сумі 1240,5 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У випадку розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Крутько О.В.