вул. В'ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25022,
тел. (0522) 32 05 11, факс 24 09 91, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
06 березня 2023 рокуСправа № 925/1429/21
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Глушкова М.С. розглянувши матеріали заяви від 03.03.2023 Товариства з обмеженою відповідальністю "Гельмязівське ремонтно-транспортне підприємство" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Гельмязівське ремонтно-транспортне підприємство" (вул. Корольова, 66, с. Гельмязів, Золотонінський район, Черкаська область, 19715)
до Фізичної особи-підприємця Мартищенка Богдана Леонідовича ( АДРЕСА_1 )
про стягнення 92 665,61 грн,
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Гельмязівське ремонтно-транспортне підприємство" до Фізичної особи-підприємця Мартищенка Богдана Леонідовича з вимогами про:
- розірвання Договору купівлі-продажу від 22.04.2021 №2204, укладеного між фізичною особою-підприємцем Мартищенком Богданом Леонідовичем та Товариством з обмеженою відповідальністю "Гельмязівське ремонтно-транспортне підприємство";
- стягнення 92 665,51 грн з яких: 69 000,00 грн кошти сплачені за обладнання, 4 000,00 грн кошти за доставку обладнання, 19 044,00 грн збитки від простою підприємства, 3 % річних у сумі 529,57 грн, інфляційні втрати в розмірі 92,04 грн.
- з покладанням на відповідача судових витрат.
Ухвалою від 15.02.2023 господарський суд (у складі судді Глушкова М.С.) постановив прийняти справу № 925/1429/21 до свого провадження. Справу № 925/1429/21 розглядати за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначити на 07.03.2023 о 10:30.
03.03.2023 на електронну пошту суду надійшла заява позивача про участь у засіданні суду в режимі відеоконференції у справі, в якій просить забезпечити участь його представника в режимі відеоконференції в приміщенні на вибір одного із судів м. Києва, згідно з переліком.
Розглядаючи подане клопотання, господарський суд враховує таке.
Відповідно до ч. 1-2 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України - учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Враховуючи надходження заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Гельмязівське ремонтно-транспортне підприємство" до суду менш ніж за 5 днів до судового засідання, у господарського суду відсутні підстави для задоволення даної заяви.
Керуючись ст. 197, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
Відмовити в задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Гельмязівське ремонтно-транспортне підприємство" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Копію ухвали надіслати позивачу (prat.rtp@gmail.com).
Суддя М.С. Глушков