Рішення від 28.02.2023 по справі 340/1147/22

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2023 року м. Кропивницький Справа №340/1147/22

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Момонт Г.М., розглянув у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного провадження (письмове провадження) в м. Кропивницькому адміністративну справу

за позовом: Заступника керівника Олександрійської окружної прокуратури

до відповідача: Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області

про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.

Заступник керівника Олександрійської окружної прокуратури звернувся з позовом до Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області про:

- визнання протиправною бездіяльності Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області щодо не вжиття заходів щодо затвердження планів інвентаризації та паспортизації дитячого майданчика в с. Федірки, ігрового комплексу «Тімбо» в с. Григорівка та ігрового комплексу «Тусик» в с. Григорівка;

- зобов'язання Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області вчинити певні дії, а саме: розробити та затвердити плани технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частин), а саме дитячого майданчика в с. Федірки, ігрового комплексу «Тімбо» в с. Григорівка та ігрового комплексу «Тусик» в с. Григорівка, що розташовані на території Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області.

Відповідач правом на подачу відзиву на позовну заяву не скористався.

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 15.02.2022 р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а.с.45).

17.03.2022 р. проведено перше судове засідання та розпочато розгляд справи по суті (а.с.48).

Заяв, клопотань від учасників процесу до суду не надходило. Інші процесуальні дії у справі не вчинялися.

Дослідивши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

Заступник керівника Олександрійської окружної прокуратури звернувся до Великоандрусівської об'єднаної територіальної громади із запитом №12.55-60-4942вих-21 від 22.12.2021 р. про надання паспортів та документів технічної інвентаризації (інвентаризаційні справи) на дитячі ігрові майданчики (а.с.14).

Листом від 01.02.2022 р. №155/02-39 Великоандрусівська сільська рада Світловодського району Кіровоградської області повідомила заступнику керівника Олександрійської окружної прокуратури, що на балансі Великоандрусівської сільської ради знаходяться: дитячий майданчик с. Федірки; ігровий комплекс «Тімбо» с. Григорівка; ігровий комплекс «Тусик» с. Григорівка» (а.с.40). З огляду на лист від 28.12.2021 р. №1496/02-39 паспортів та документів технічної інвентаризації на майданчик немає (а.с.15).

Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 р. №2807-IV (далі за текстом - Закон №2807) до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить: 1) затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів; 2) затвердження правил благоустрою територій населених пунктів; 3) створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб'єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб); 4) визначення на конкурсних засадах підприємств, установ та організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання об'єктів благоустрою.

З огляду на ч.1 ст.13 Закону №2807, до об'єктів благоустрою населених пунктів належать: території загального користування, зокрема парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; прибудинкові території; території будівель та споруд інженерного захисту територій; території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.

Відповідно до п.8 ч.1 ст.21 Закону №2807 елементами (частинами) об'єктів благоустрою є: обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків.

Пунктом 5 частини 2 статті 18 Закону №2807 передбачено, що підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані: проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою (їх частин), що здійснюються у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації парків (гідропарків, лугопарків, лісопарків, парків культури та відпочинку, парків - пам'яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, історичних, національних, меморіальних та інших), рекреаційних зон, садів, скверів та майданчиків, пам'яток культурної та історичної спадщини, майданів, площ, бульварів, проспектів, вулиць, доріг, провулків, узвозів, проїздів, пішохідних та велосипедних доріжок, пляжів, кладовищ, інших територій загального користування; прибудинкових територій; територій будівель та споруд інженерного захисту територій; територій підприємств, установ, організацій та закріплених за ними територій на умовах договору, а також інших об'єктів благоустрою в межах населеного пункту (крім земельних ділянок, на яких розташовано вказані об'єкти) визначений Інструкцією з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів, затвердженою наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 29.10.2012 р. №550 (далі за текстом - Інструкція №550).

У розумінні п.1.3 розділу І Інструкції №550 паспортизація об'єктів благоустрою - складання технічних паспортів об'єктів благоустрою за результатами їх інвентаризації; технічна інвентаризація об'єктів благоустрою - сукупність заходів з обстеження, спрямованих на підтвердження наявності об'єктів нерухомого майна, елементів благоустрою та оцінку їх технічного стану, а також наявності інженерних мереж на об'єкті благоустрою.

Пунктами 1.4, 1.5 розділу І Інструкції №550 встановлено, що технічна інвентаризація та паспортизація об'єктів благоустрою проводяться власником, балансоутримувачем або виконавцем на підставі договору із замовником або самостійно.

Технічна інвентаризація об'єктів благоустрою може бути плановою або позаплановою.

Планова технічна інвентаризація повинна проводитись згідно з планами, затвердженими органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Позапланова технічна інвентаризація проводиться у разі: введення в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта благоустрою; закінчення ремонту об'єкта благоустрою; зміни власника (балансоутримувача) об'єкта благоустрою; протиправного знищення чи пошкодження об'єкта благоустрою; надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру на об'єкті благоустрою; прийняття рішення про її проведення власником (балансоутримувачем) об'єкта благоустрою.

Згідно з п.п.3.1, 3.2 розділу ІІІ Інструкції №550 на основі проведеної інвентаризації об'єкта благоустрою складається його технічний паспорт за зразком, наведеним у додатку 5 до цієї Інструкції (далі - технічний паспорт), який затверджується власником (балансоутримувачем) цього об'єкта благоустрою та підписується представником виконавця.

Показники технічного паспорта заповнюються після виконання всіх графічних і обчислювальних робіт.

Технічний паспорт долучається до матеріалів інвентаризаційної справи.

Суд враховує, що відповідно до розпорядження Великоандрусівського сільського голови Світловодського району Кіровоградської області від 02.11.2021 р. №29 «Про створення тимчасової комісії по інвентаризації, списанню та дооцінці матеріальних цінностей та про проведення інвентаризації» створено тимчасову комісію по інвентаризації, списанню та дооцінці матеріальних цінностей, що знаходяться на балансі Великоандрусівської сільської ради (а.с.18). Однак, доказів розроблення та затвердження планів технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частин), а саме: дитячого майданчика в с. Федірки, ігрового комплексу «Тімбо» в с. Григорівка та ігрового комплексу «Тусик» в с. Григорівка, що розташовані на території Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області, суду не надано.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області щодо не вжиття заходів щодо затвердження планів інвентаризації та паспортизації дитячого майданчика в с. Федірки, ігрового комплексу «Тімбо» в с. Григорівка та ігрового комплексу «Тусик» в с. Григорівка та зобов'язання Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області вчинити певні дії, а саме: розробити та затвердити плани технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частин), а саме дитячого майданчика в с. Федірки, ігрового комплексу «Тімбо» в с. Григорівка та ігрового комплексу «Тусик» в с. Григорівка, що розташовані на території Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області, підлягають задоволенню.

Згідно з ч.2 ст.139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

У даній справі прокурор є суб'єктом владних повноважень та виконує функції з представництва інтересів держави у суді відповідно до ч.3 ст.23 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 р. №1697-VII та ч.3 ст.53 КАС України, а тому враховуючи, що витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз не понесено, суд дійшов висновку, що відсутні витрати, які б підлягали стягненню з відповідача в порядку розподілу судових витрат.

Керуючись ст.ст.132, 142, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов заступника керівника Олександрійської окружної прокуратури (м. Олександрія, Кіровоградська область, вул. Чижевського, 1а) до Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області (с. Велика Андрусівка, Світловодський район, Кіровоградська область, вул. Центральна, 43, код ЄДРПОУ 04364294) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправною бездіяльність Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області щодо не вжиття заходів із затвердження планів інвентаризації та паспортизації дитячого майданчика в с. Федірки, ігрового комплексу «Тімбо» в с. Григорівка та ігрового комплексу «Тусик» в с. Григорівка.

3. Зобов'язати Великоандрусівську сільську раду Світловодського району Кіровоградської області (с. Велика Андрусівка, Світловодський район, Кіровоградська область, вул. Центральна, 43, код ЄДРПОУ 04364294) вжити заходів щодо розробки та затвердження планів технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частин), а саме дитячого майданчика в с. Федірки, ігрового комплексу «Тімбо» в с. Григорівка та ігрового комплексу «Тусик» в с. Григорівка, що розташовані на території Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Дата складання повного рішення суду - 28 лютого 2023 року.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Г.М. Момонт