Ухвала від 03.03.2023 по справі 756/2268/23

03.03.2023 Справа № 756/2268/23

№ 756/1837/22

№ 1-кс/756/444/22

УХВАЛА

Іменем України

03 березня 2023 року слідчий суддя Оболонського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Оболонського районного суду м.Києва клопотання слідчого СВ Оболонського УП ГУ НП у місті Києві ОСОБА_3 погоджене прокурором Оболонської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей та документів,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Оболонського УП ГУ НП у місті Києві ОСОБА_3 звернулась до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів.

На обґрунтування клопотання слідча посилається на те, що у провадженні СВ Оболонського УП ГУ НП у м. Києві знаходяться матеріали кримінального провадження, внесеного за№ 12023100050000193 від 27.01.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, з посиланням на те, що 07.01.2023 року о 19 годині 10 хвилин за адресою: АДРЕСА_1 , в ТРЦ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » магазин « ІНФОРМАЦІЯ_2 » невідома особа таємно шляхом вільного доступу у період дії воєнного стану здійснила крадіжку мобільного телефону Redmi Note 11 Pro imei: НОМЕР_1 , imei 2: НОМЕР_2 чим спричинила майнової шкоди ФОП ОСОБА_5 на суму 11100 грн.

В подальшому, під час досудового розслідування представник потерпілого ОСОБА_6 долучила до матеріалів кримінального провадження фото IMEI телефону марки Redmi Note 11 Pro imei: НОМЕР_1 , imei 2: НОМЕР_2 .

У зв'язку з тим, що в даний період часу виникла необхідність у встановленні фактичного місця знаходження особи, яка користується мобільним телефоном марки Redmi Note 11 Pro imei: НОМЕР_1 , imei 2: НОМЕР_2 , та встановлення повних анкетних даних особи, яка на даний період часу, користується вказаним мобільним телефоном, а також з метою перевірки причетності зазначеної особи до вчинення даного кримінального правопорушення та інших , які відбувались на території міста Києва і інших регіонів, необхідно провести ряд слідчих та процесуальних дій.

Слідчий суддя розглянув клопотання у відсутність представників осіб, у володінні яких знаходяться документи, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Прокурор та слідча про день та час розгляду клопотання повідомлялись належним чином, слідча надала до суду заяву про розгляд клопотання в її відсутності, в заяві вказала, що клопотання підтримує в повному обсязі, тому, вважаю за можливе проводити розгляд клопотання за їх відсутності.

Дослідивши клопотання, копії матеріалів, якими слідчий, обґрунтовує доводи клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

З витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження вбачається, що 27.01.2023 року внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.

Документи, до яких прокурор просить надати тимчасовий доступ, з метою отримання інформації, можуть бути отримані у ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , у ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », розташованого за адресою: АДРЕСА_4 .

Відповідно до статтями 161, 162 КПК України, документи, до яких прокурор просить надати тимчасовий доступ, не є документами, до яких заборонено доступ, але містять охоронювану законом таємницю.

Враховуючи те, що прокурором, крім обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України, доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться у вказаних у клопотанні документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, вважаю за необхідне надати прокурору тимчасовий доступ до вказаних документів.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.159, 160, 162, 163, 164, 166, п. 10 ч. 1 ст. 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Оболонського УП ГУ НП у місті Києві ОСОБА_3 погоджене прокурором Оболонської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей та документів- задовольнити.

Надати слідчому СВ Оболонського УП ГУНП у місті Києві ОСОБА_3 , тимчасовий доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме:

- ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , та містять дані щодо мобільного терміналу imei: НОМЕР_1 , imei2: НОМЕР_2 , а саме з якими номерами обслуговувався (ється) даний мобільний термінал, яка його форма обслуговування (передплата чи договір), із зазначенням кому належать номера які використовувались (ються), відомості щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з'єднань, з посиланням на ретранслятор та прив'язку до базових станцій та їх адресу, а також адресу місцеперебування абоненту зазначеного телефонного номеру в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з'єднання із зазначенням типу з'єднання, ідентифікатора (ІМЕІ та IMSI) і інформацію про GPRS-трафік, з урахуванням нульових дзвінків вказаного номеру телефону, за період часу з 18:00 год. 07.01.2023 року по теперішній час;

- ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , та містять дані щодо мобільного терміналу imei: НОМЕР_1 , imei 2: НОМЕР_2 ,, а саме з якими номерами обслуговувався (ється) даний мобільний термінал, яка його форма обслуговування (передплата чи договір), із зазначенням кому належать номера які використовувались (ються), відомості щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з'єднань, з посиланням на ретранслятор та прив'язку до базових станцій та їх адресу, а також адресу місцеперебування абоненту зазначеного телефонного номеру в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з'єднання із зазначенням типу з'єднання, ідентифікатора (ІМЕІ та IMSI) і інформацію про GPRS-трафік, з урахуванням нульових дзвінків вказаного номеру телефону, за період часу з 18:00 год. 07.01.2023 року по теперішній час;

-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », розташованого за адресою: АДРЕСА_4 , та містять дані щодо мобільного терміналу imei: НОМЕР_1 , imei 2: НОМЕР_2 ,, а саме з якими номерами обслуговувався (ється) даний мобільний термінал, яка його форма обслуговування (передплата чи договір), із зазначенням кому належать номера які використовувались (ються), відомості щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з'єднань, з посиланням на ретранслятор та прив'язку до базових станцій та їх адресу, а також адресу місцеперебування абоненту зазначеного телефонного номеру в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з'єднання із зазначенням типу з'єднання, ідентифікатора (ІМЕІ та IMSI) і інформацію про GPRS-трафік, з урахуванням нульових дзвінків вказаного номеру телефону, за період часу з 18:00 год. 07.01.2023 року по теперішній час.

Строк дії ухвали встановити один місяць з дня її постановлення.

Роз'яснити, що відповідно до ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили після її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
109348024
Наступний документ
109348026
Інформація про рішення:
№ рішення: 109348025
№ справи: 756/2268/23
Дата рішення: 03.03.2023
Дата публікації: 09.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Оболонський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (03.03.2023)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 20.02.2023
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЖЕЖЕРА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
суддя-доповідач:
ЖЕЖЕРА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА