Справа № 755/2526/23
Провадження №: 3/755/1742/23
"02" березня 2023 р. суддя Дніпровського районного суду міста Києва Старовойтова С.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 21 лютого 2023 року о 04 годині 40 хвилин, перебуваючи по вул. Харківське шосе, 2 в м. Києві, керував транспортним засобом «ГАЗ 330210», державний номер НОМЕР_1 , що підлягає обов'язковому технічному контролю, своєчасно не пройшовши такий огляд, повторно протягом року, чим порушив п. 31.3б Правил дорожнього руху України.
У судовому засіданні ОСОБА_1 з обставинам, викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення не погодився та пояснив, що транспортний засіб «ГАЗ 330210», державний номер НОМЕР_1 , яким він керував, відповідно до Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого постановою КМУ № 137 від 30 січня 2012 року, не підлягає обов'язковому технічному контролю, оскільки його вантажопідйомність, згідно технічного паспорту, менша за 3,5 тонни, на підтвердження чого надав суду копії відповідних документів, а тому просив закрити адміністративне провадження відносно нього за відсутність складу адміністративного правопорушення.
Суд, вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали адміністративної справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення, копію постанови, письмові пояснення та додатки до них, приходить до наступного.
Відповідно до ст. 245 КпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Також згідно зі ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до п. 31.3б Правил дорожнього руху України, забороняється експлуатація транспортних засобів, якщо вони не пройшли обов'язковий технічний контроль (для транспортних засобів, що підлягають такому контролю).
У той же час, у матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні будь-які дані, які б спростовували пояснення ОСОБА_1 про те, що транспортний засіб, яким він керував, підлягає обов'язковому технічному контролю.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Стаття 7 КпАП України передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Згідно вимог п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю, зокрема за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі про адміністративні правопорушення за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення у діях ОСОБА_1 .
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 34, 185, 247 ч.1 п.1, 252, 283-285, 289, 291, 294 КУпАП, суд, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Суддя: