ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.486-65-72
09.07.07 м. Київ 49/90-А
За позовом
Заступника прокурора Оболонського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва
До
Товариства з обмеженою відповідальністю “Д.Ц.Фікс»
про
стягнення 1327,50 грн.
Суддя Митрохіна А.В.
Секретар судового засідання Орлова Л.М.
Представники:
Від позивача
Пелепецький В.Д.- за дов. №2853/9/10-008 від 20.03.2007
від відповідача
від прокуратури
не зявився
Ноздрякова Ю.В. -пом.прокурора, посвідчення №143 від 12.04.2005
Заступник прокурора Оболонського району м. Києва звернувся з позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва про стягнення з відповідача 1327,50 грн. заборгованості перед бюджетом.
Державна податкова інспекція у Оболонському районі м. Києва позов підтримала.
Позовні вимоги мотивовані тим, що у встановлені строки сума узгодженого податкового зобовязання по земельному податку відповідачем сплачена не була, у звязку з чим у відповідача виник податковий борг.
Відповідач письмових заперечень проти позову не надав. В судове засідання представники відповідача не з'явились.
У відповідності до ч. 4 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на основі наявних доказів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та прокуратури, Господарський суд міста Києва, -
27.01.2006 відповідачем до ДПІ у Оболонському районі м. Києва поданий податковий розрахунок земельного податку на 2006 рік, у відповідності до якого загальна сума податку за рік становить 2335,65 грн., в тому числі по 196,39 грн. за кожен місяць 2006 року.
Як передбачено ст. 14 Закону України “Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
У відповідності до ст. 17 названого Закону податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Таким чином, задекларовані відповідачем у податковому розрахунку податкові зобовязання з земельного податку є узгодженими з дати подання цього розрахунку.
Відповідно до п.п. “а» п.п.4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 зазначеного Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
У строки, встановлені п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», сума податкового зобовязання з земельного податку відповідачем в повному обсязі не сплачена. У звязку з цим, на суму боргу в порядку, передбаченому п.п. 6.2.1, п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Державною податковою інспекцією у Оболонському районі м. Києва на адресу відповідача надіслані: перша податкова вимога від 04.08.2006 №1/3209 та друга податкова вимога від 27.09.2006 №2/4014.
13.12.2006 Державною податковою інспекцією у Оболонському районі м. Києва складений акт №5870/15-4 камеральної перевірки з питання своєчасності надання платіжних доручень на перерахування відповідачем земельного податку. Актом встановлено порушення відповідачем граничних строків сплати узгодженого податкового зобовязання по земельному податку в розмірі 153,10 грн. Затримка сплати земельного податку склала 13 днів. За результатами перевірки було винесено податкове повідомлення - рішення від 16.01.2007 №0001451503/0, яким до позивача застосовані штрафні санкції у розмірі 15,31 грн.
Як встановлюється п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», на підставі якого до відповідача застосовані штрафні санкції, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
У відповідності до п.17.3 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли платник податків розпочинає процедуру адміністративного оскарження (п. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5).
День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення ( п.п. 5.2.4 п. 5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ).
Згідно п.п. 5.3.2 п. 5.3 цього ж Закону у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Як свідчать обставини справи, податкове повідомлення -рішення від 16.01.2007 №0001451503/0 в адміністративному або судовому порядку відповідачем не оскаржувалось.
У відповідності до п.п. 5.3.4 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Податковим боргом згідно п. 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно витягу з облікової картки відповідача по земельному податку та довідки Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва сума заборгованості відповідача по земельному податку складає 1327,50 грн.
Відповідно до п.п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами» джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-які активи платника з урахуванням обмежень, визначених вищевказаним Законом, а також іншими законодавчими актами.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав. Також суду не представлено доказів погашення податкового боргу в добровільному порядку.
Враховуючи викладене, позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Згідно ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 71, 72, 94, 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Господарський суд міста Києва, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Д.Ц.ФІКС» (04214, м. Київ, вул. Героїв Дніпра, 53-А, ідентифікаційний код 24922738, з будь-яких рахунків, виявлених під час виконавчого провадження) на користь бюджету (п/р 31116029600006, одержувач Оболонське РВДК, ідентифікаційний код 26077916, банк одержувача: УДК у м. Києві, МФО 820019) податковий борг по земельному податку в розмірі 1327 (одна тисяча триста двадцять сім) грн. 50 коп.
Відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Суддя
А.В.Митрохіна
Дата підписання постанови: 03.08.2007