Постанова від 01.03.2023 по справі 700/163/23

Справа №: 700/163/23

Провадження № 3/700/105/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 березня 2023 року Суддя Лисянського районного суду Черкаської області Бесараб Н.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженця м. Корсунь-Шевченківський Черкаської області та жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, раніше до адміністративної відповідальності притягувався: 13.07.2022 року за ч.1 ст.173-2 КУпАП - громадські роботи; 12.10.2022 року за ч.2 ст.178 КУпАП - штраф 51 грн., ч.2 ст.175-1 КУпАП - штраф 51 грн., у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.156 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Лисянського районного суду Черкаської області з СПД №2 Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 за ч.2 ст. 156 КУпАП.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 334660 від 19.01.2023 року, ОСОБА_1 19.01.2023 року об 11 год. 00 хв. за місцем свого проживання у АДРЕСА_1 здійснив роздрібну торгівлю тютюновими виробами без відповідних на те документів та ліцензії, чим порушив правила торгівлі тютюновими виробами. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.156 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, був повідомлений про день, час та місце розгляду справи, причини неявки суду не відомі.

Вивчивши та дослідивши матеріали адміністративної справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 334660 від 19.01.2023 року та додані до нього документи, приходжу до наступного.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Під час підготовки до розгляду матеріалів справи було встановлено, що згідно зі ст.221 КУпАП районні, районні у місті, міські чи міськрайонні суди (судді) не розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 156 КУпАП.

Крім того, відповідно до Наказу МВС України від 06.11.2015 №1376 «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», а саме розділу II, п.9, вбачається, що у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).

Із дослідженого в судовому засіданні протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 334660 від 19.01.2023 року вбачається, що фабула даного протоколу не відповідає диспозиції ч. 2 ст. 156 КУпАП, яка ставиться у провину особі, відносно якої його складено.

Так, ч. 2 ст. 156 КУпАП передбачено відповідальність за порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, а саме: торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння у приміщеннях або на територіях, заборонених законом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідного органу місцевого самоврядування як такі, де роздрібна торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння заборонена, або торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння через торгові автомати чи особами, які не досягли 18-річного віку, а також продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння особі, яка не досягла 18-річного віку, або продаж тютюнових виробів в упаковках, що містять менш як 20 сигарет або цигарок, чи поштучно (крім сигар), або торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, винами столовими у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби. Тоді як, відповідальність за здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами без відповідних документів та ліцензії, передбачена іншою нормою Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Отже, відповідно до вимог, визначених ст. 218 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, ч. 2 ст.156 КУпАП розглядають адміністративні комісії при виконавчих органах міських рад та адміністративні комісії при виконавчих органах сільських, селищних рад.

Враховуючи, що суд не є уповноваженим органом на розгляд справи про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 156 КУпАП, матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 156 КУпАП, необхідно повернути до сектору поліцейської діяльності № 2 Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області для направлення справи за підвідомчістю.

Керуючись ст.ст.156,218,221 , 278 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 156 КУпАП, повернути до сектору поліцейської діяльності № 2 Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області для направлення за підвідомчістю.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя - Н. В. Бесараб