Рішення від 28.02.2023 по справі 380/12446/22

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/12446/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2023 року м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу № 380/12446/22 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач - ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому просить:

- визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України щодо повернення документів про призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 у зв'язку з встановленням III групи інвалідності;

- зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України розглянути документи про призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням III групи інвалідності відповідно до статті 23 Закону України «Про міліцію» та в порядку, визначеному пунктом 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850 «Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції»;

- зобов'язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області прийняти та подати до Міністерства внутрішніх справ України заяву (рапорт) ОСОБА_1 від 18.02.2022 року та всі додані до неї документи, а також висновок від 23.03.2022 року, щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 у зв'язку із встановленням йому ІІІ-ої групи інвалідності, що настала внаслідок травми, пов'язаної з виконанням службових обов'язків, передбаченої ст. 23 Закону України «Про міліцію» та Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850 «Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції».

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час медичного огляду МСЕК 27.03.2020 позивачу присвоєно третю групу інвалідності, що пов'язана з проходженням служби в органах внутрішніх справ, у зв'язку з чим в нього виникло право на отримання одноразової грошової допомоги. Позивач з метою отримання одноразової грошової допомоги, відповідно до п.2 та п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 850, звернувся до голови Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області із заявою про виплату одноразової грошової допомоги, однак листом Департамент фінансово-облікової політики МВС України вказав на те, що медико-соціальна експертна комісія проведена з порушенням пункту 10 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 року № 1317 «Питання медико-соціальної експертизи». У зв'язку з чим позивачу повернуто подані ним матеріали без прийняття рішення. Позивач вважає дії, що повернення йому матеріалів про призначення одноразової грошової допомоги без прийняття рішення є протиправними, оскільки відповідно до п. 9 Порядку № 850, МВС України за результатами розгляду поданих документів зобов'язаний був прийняти одне із двох рішень: про призначення грошової допомоги або відмову у призначенні цієї допомоги.

Згідно ухвали про відкриття провадження відповідачам встановлено п'ятнадцятиденний строк на подання відзиву з дати отримання ухвали про відкриття провадження. Копію вказаної ухвали вручено відповідачам 22.09.2022 року, однак станом на момент розгляду цієї справи, жодних заяв по суті справи на адресу суду не надходило. При цьому, суд враховує, що згідно ч.4 ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Відповідно до ч.6 ст.162 цього ж Кодексу, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно п. 3 ч. 3 ст. 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою судді від 21 вересня 2022 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без повідомлення сторін.

Судом встановлені наступні обставини:

ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ України у період з 08.11.2004 року по 01.09.2015 року, на посаді опероуповноваженого сектору карного розшуку Шевченківського районного відділу ЛМУ ГУМВС.

01.09.2015 року звільнено у запас згідно наказу №625 о/с .

Згідно з довідкою про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках застрахованого №008622 від 28.05.2019 року ОСОБА_1 було встановлено 25 % втрати професійної працездатності в результаті отримання захворювання пов'язаного із проходженням служби в органах внутрішніх справ.

Відповідно до виписки з акта огляду медико-соціальною експертною комісією до довідки серії 12ААБ №333286 від 14.01.2020 року ОСОБА_1 встановлено III групу інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного із проходженням служби в органах внутрішніх справ.

14.01.2020 року видано довідку про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати працездатності у відсотках №011318, згідно з якою ОСОБА_1 встановлено 45% втрати працездатності з урахуванням раніше встановлених 25%, у зв'язку з захворюванням пов'язаним з проходженням служби в ОВС.

14.01.2020 року складено виписку з акта огляду медико-соціальної експертної комісії №333286, згідно з яким ОСОБА_1 присвоєно III групу інвалідності у зв'язку з захворюванням пов'язаним з проходженням служби в ОВС.

Позивач звернувся до ГУ МВС у Львівській області з заявою про проведення виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням III групи інвалідності.

Департамент фінансово-облікової політики МВС України листом №7074/15-2020 від 02.03.2020 року за результатами опрацювання матеріалів щодо призначення одноразової грошової допомоги зазначених осіб, які стосуються медичних питань, Департаментом охорони здоров'я та реабілітації МВС України вказано на неналежне оформлення документів, що унеможливлює прийняття рішення за надісланими матеріалами. Ураховуючи викладене, матеріали щодо призначення одноразової грошової допомоги вище особам повернуто на доопрацювання.

Листом №21 від 20.03.2020 року ГУ МВС України у Львівській області повідомило заявника, що відповідно до інформації, визначеної у листі Департаменту фінансово-облікової політики МВС України за результатами опрацювання матеріалів, які стосуються медичних питань, Департаментом охорони здоров'я та реабілітації МВС України вказано на неналежне оформлення документів, що унеможливлює прийняття рішення за надісланими матеріалами. 06.07.2020 року ОСОБА_1 подав заяву (рапорт) про проведення виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановлення III групи інвалідності, до заяви долучені повторно доопрацьовані матеріали.

31.08.2020 року вихідним листом №28795/15-2020 Міністерством внутрішніх справ України повідомлено про те, що за результатами опрацювання матеріалів щодо призначення зазначеним особам одноразової грошової допомоги Департаментом охорони здоров'я та реабілітації МВС України вказано на те, що медико-соціальна експертна комісія кожного з них проведена з порушенням пункту 10 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 №1317 «Питання медико-соціальної експертизи», відповідно до якого медико-соціальну експертизу колишнім працівникам міліції проводять комісії спеціалізованого профілю, до складу яких входять представники охорони здоров'я МВС. Зокрема, повідомлено про те, що при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_1 представники закладів охорони здоров'я МВС до складу комісії не залучалися, що унеможливило прийняття рішення за надісланими матеріалами згідно з Порядком.

08.09.2020 року ГУ МВС України у Львівської області повідомило про повернення матеріалів заявника на доопрацювання у зв'язку з інформацією визначеною у листі Міністерства внутрішніх справ України від 31.08.2020 року.

ОСОБА_1 повторно подав матеріали з заявою про виплату одноразової грошової допомоги до Ліквідаційної комісії ГУ МВС у Львівській області.

15.10.2020 ГУ МВС України у Львівській області листом №370/31/01-2020 повідомило Позивача про те, що документи для призначення одноразової грошової допомоги пенсіонеру МВС ОСОБА_1 повторно направляє до Міністерства внутрішніх справ України.

11.12.2020 вих. №42325/15-2020 Міністерство внутрішніх справ України повернуло матеріали на доопрацювання з зазначенням про те, що у зв'язку з відсутністю під час проведення медико-соціальної експертної комісії представника закладу охорони здоров'я МВС, що на думку МВС України є порушенням п. 10 та 16 Положення №1317 від 03.12.2009 року «Питання медико-соціальної експертизи».

28.12.2020 вих. №255 ГУ МВС у Львівській області повідомило про повернення матеріалів заявника на доопрацювання, у зв'язку з не дотриманням п. 10, п. 16 Положення «Про медико-соціальну експертизу», тобто відсутністю представника закладу охорони здоров'я МВС.

25.02.2021 року ОСОБА_1 звернувся з заявою до Голови ліквідаційної комісії ГУ МВС у Львівській області з заявою про виплату одноразової грошової допомоги.

10.03.2021 року вих. №60/31/01-2021 ГУ МВС України у Львівській області повідомило Позивача про те, що документи для призначення одноразової грошової допомоги пенсіонеру МВС ОСОБА_1 повторно направляє до Міністерства внутрішніх справ України.

23.03.2022 року ГУ МВС України у Львівській області видано висновок про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до Закону України від 20.12.1990 року №565-ХІІ «Про міліцію», згідно з яким на підставі пункту 3.2. Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті, інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №850 одноразову грошову допомогу призначено ОСОБА_1 у розмірі згідно з розрахунком 315 300 грн.

23.03.2022 року вих. №115/31/01-2022 ГУ МВС України у Львівській області повідомило позивача про те, що документи для призначення одноразової грошової допомоги пенсіонеру МВС ОСОБА_1 повторно направлено до Міністерства внутрішніх справ України.

Листом Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області від 28.07.2022 року №20790/15-2022 повідомлено позивача про те, що медико-соціальна експертиза йому проведена з порушенням пункту 10 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 №1317 «Питання медико-соціальної експертизи, відповідно до якого медико-соціальну експертизу колишнім працівникам міліції проводять комісії спеціалізованого профілю, до складу яких входять представники закладів охорони здоров'я МВС. При проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_1 представники закладів охорони здоров'я МВС до складу комісії не залучалися. При цьому, поліклінікою ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» ОСОБА_1 для проходження МСЕК не скеровувався. Невідповідність надісланих матеріалів вимогам Положення унеможливила прийняття рішення за ними згідно з Порядком, тому вони повторно повертаються на доопрацювання.

05.08.2022 року ОСОБА_1 було отримано наручно супровідний лист у Головному управлінні МВС України у Львівській області, у якому зазначено, що відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, подані матеріали з відповідним висновком було направлено до МВС, для прийняття рішення про призначення грошової допомоги. В подальшому матеріали щодо призначення одноразової грошової допомоги повернуто до ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області на доопрацювання, відповідно до листа Департаменту фінансово-облікової політики МВС України від 28.07.2022 №20790/15-2022.

Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивач вважає протиправними дії відповідачів щодо не прийняття рішення про призначення йому одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням ІІІ групи інвалідності.

Вказані обставини, та зміст спірних правовідносин підтверджені наявними у справі доказами.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правовідносини з приводу виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або каліцтва працівника міліції були врегульовані Законом України «Про міліцію» від 20.12.1990 № 565-ХІІ (далі - Закон № 565-ХІІ).

Згідно з частиною шостою статті 23 Закону № 565-ХІІ у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності I групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності III групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров'я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.

З 07.11.2015 Закон №565-ХІІ втратив чинність у зв'язку з набранням чинності Законом України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VІІІ (далі - Закон № 580-VІІІ).

Абзацом третім пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №580-VІІІ визначено, що право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України «Про міліцію», зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію».

Таким чином, норми статті 23 Закону № 565-ХІІ мають переживаючу дію, а колишні працівники міліції мають право на отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням їм інвалідності на підставі цього Закону в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850 у відповідності до статті 23 Закону України «Про міліцію» затверджено Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції (далі - Порядок №850).

Згідно з пунктом 2 Порядку № 850 днем виникнення права на отримання грошової допомоги є: у разі загибелі (смерті) працівника міліції - дата смерті, що зазначена у свідоцтві про смерть; у разі встановлення працівнику міліції інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності - дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.

Відповідно до підпункту 2 пункту 3 Порядку № 850 грошова допомога призначається і виплачується у разі установлення працівникові міліції інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, у розмірі: 250-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності I групи; 200-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності II групи; 150-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності III групи.

Перелік документів, які необхідно подати працівнику міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, визначений у пункті 7 вказаного Порядку.

Керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, подає МВС України в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в пунктах 6 або 7 цих Порядку та умов, висновок щодо виплати грошової допомоги (пункту 8 Порядку № 850).

Згідно із пунктом 9 Порядку № 850 МВС України в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови.

Таким чином, Порядком №850 передбачено прийняття за результатами розгляду документів рішень: про призначення або про відмову у призначенні грошової допомоги.

Повернення матеріалів про призначення одноразової грошової допомоги Порядком №850 не передбачено.

Саме не дотримання МВС України положень пункту 9 Порядку № 850 та неприйняття жодного рішення відповідачем є підставою звернення до суду з даним позовом.

Судом встановлено, отримавши від ліквідаційної комісії документи на виплату позивачу одноразової грошової допомоги, МВС України листом від 28.07.2022 №20790/15-2022 повернуло без прийняття рішення матеріали щодо призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги.

Не виконання МВС України покладеного на нього обов'язку щодо прийняття в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 Порядку №850 документів одного з двох передбачених цим Порядком рішень зумовлює висновок суду про порушення відповідачем вимог пункту 9 зазначеного Порядку.

Даючи оцінку листу МВС України від 28.07.2022 №20790/15-2022, суд зазначає, що такий не може вважатися рішенням в розумінні пункту 9 Порядку №850, оскільки ним не вирішено питання призначення чи відмови у призначенні грошової допомоги, а протиправно повернуто матеріали на доопрацювання.

Суд зазначає, що наявність чи відсутність у позивача права на отримання одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку №850 не є предметом оскарження у даній справі.

Відповідно до вимог частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем-1 не виконано обов'язку щодо доказування правомірності своїх дій при розгляді заяви позивача, а судом таких доказів не здобуто.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Даючи оцінку поведінці відповідача-1, яка зумовила звернення позивача до суду з даним позовом, суд дійшов висновку, що така не відповідає визначеним частиною 2 статті 2 КАС України критеріям поведінки відповідача у спірних правовідносинах та порушує право позивача на належний розгляд документів щодо призначення одноразової грошової допомоги.

Ураховуючи викладене, дії МВС України щодо повернення без прийняття рішення листом заяви ОСОБА_1 про призначення йому одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням ІII групи інвалідності, є такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства, тому їх слід визнати протиправними, задовольнивши першу позовну вимогу.

Друга позовна вимога є похідною від першої та підлягає до задоволення шляхом зобов'язання МВС України повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням ІII групи інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ відповідно до Закону України «Про міліцію», постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності працівника міліції» від 21.10.2015 №850 та прийняти відповідне рішення.

Третя позовна вимога передує другій, тому також підлягає до задоволення шляхом зобов'язання Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області у 15-дениий строк після отримання заяви (рапорту) та повного пакета документів від ОСОБА_1 , надіслати до МВС України подані документи та висновок щодо призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням йому третьої групи інвалідності, відповідно до пункту 8 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850.

Оцінюючи зібрані у справі докази в сукупності та мотиви суду щодо кожної з позовних вимог, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити повністю.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 262-263, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Міністерства внутрішніх справ України (01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10), Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області (79007, м. Львів, пл. Генерала Григоренка, 3) про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії - задоволити повністю.

Визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України щодо повернення без прийняття рішення матеріалів ОСОБА_1 про призначення одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням IIІ групи інвалідності.

Зобов'язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області (пл. Генерала Григоренка, буд. 3, м. Львів, 79007, код ЄДРПОУ 08592247) у 15-дениий строк після отримання заяви (рапорту) та повного пакета документів від ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), надіслати до Міністерства внутрішніх справ України (вул. Богомольця, буд. 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00032684) подані документи та висновок щодо призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням йому третьої групи інвалідності відповідно до пункту 8 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850.

Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України (вул. Богомольця, буд. 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00032684) повторно розглянути заяву (рапорт) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням ІII групи інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходження служби в органах внутрішніх справ відповідно до Закону України «Про міліцію», постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності працівника міліції» від 21.10.2015 №850 та прийняти відповідне рішення.

Стягнути з Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області (79007, м. Львів, пл. Генерала Григоренка 3; код ЄДРПОУ 08592247) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 992,40 грн.

Стягнути з Міністерства внутрішніх справ України (01024, м. Київ, вул. Богомольця 10; код ЄДРПОУ 00032684) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 1984,80 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. ст. 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп. 15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.

Рішення суду складено в повному обсязі 28.02.2023 року.

Суддя Гавдик З.В.