Ухвала від 01.03.2023 по справі 640/34515/21

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття адміністративної справи до провадження

та залишення позовної заяви без руху

01 березня 2023 року м. Київ № 640/34515/21

Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання протиправними (неправомірними) діянь, бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, в якому просив суд:

- визнати протиправними (неправомірними) діяння Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, які пов'язані з виплатою позивачу одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, у розмірі меншому ніж 30 мінімальних заробітних плат відповідно до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- визнати протиправною (неправомірною) бездіяльність Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, яка полягає в не донарахуванні та недоплаті позивачу 125 000 грн. 40 коп. одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачену ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- зобов'язати Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації вжити дій щодо перерахунку та виплати позивачу одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, у розмірі 30 мінімальних заробітних плат відповідно до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з урахуванням проведених виплат;

- зобов'язати Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат здійснити позивачу виплату одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, у розмірі 30 мінімальних заробітних плат відповідно до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням проведених виплат;

- стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, солідарно, на користь позивача, кошти на відшкодування шкоди, заподіяної їх протиправними діяннями, які пов'язані з виплатою позивачу одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, у розмірі меншому ніж 30 мінімальних заробітних плат відповідно до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», розмір якої рівняється сумі недоплаченої цієї одноразової компенсації і становить 125 000 грн. 40 коп.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22 грудня 2021 р. відмовлено ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за його позовом до Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат в частині вимог щодо:

- визнання протиправними (неправомірними) діяння Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, які пов'язані з виплатою позивачу одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, у розмірі меншому ніж 30 мінімальних заробітних плат відповідно до статті 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

- визнання протиправною (неправомірною) бездіяльності Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, яка полягає в не донарахуванні та недоплаті позивачу 125 000 грн. 40 коп. одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачену ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

- зобов'язання Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації вжити дій щодо перерахунку та виплати позивачу одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, у розмірі 30 мінімальних заробітних плат відповідно до статті 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з урахуванням проведених виплат;

- стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, на користь позивача, кошти на відшкодування шкоди, заподіяної їх протиправними діяннями, які пов'язані з виплатою мені одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, у розмірі меншому ніж 30 мінімальних заробітних плат відповідно до статті 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", розмір якої рівняється сумі недоплаченої цієї одноразової компенсації і становить 125 000 грн. 40 коп.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 грудня 2021 р. позовну заяву в частині вимог позивача про зобов'язання Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат здійснити позивачу виплату одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, у розмірі 30 мінімальних заробітних плат відповідно до статті 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з урахуванням проведених виплат, а також стягнення Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на користь позивача, кошти на відшкодування шкоди, заподіяної їх протиправними діяннями, які пов'язані з виплатою позивачу одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, у розмірі меншому ніж 30 мінімальних заробітних плат відповідно до статті 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", розмір якої рівняється сумі недоплаченої цієї одноразової компенсації і становить 125 000 грн. 40 коп. - залишено без руху та надано п'ятиденний строк з дня одержання даної ухвали для усунення недоліків.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 7 лютого 2022 р. продовжено ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви до набрання законної сили судовим рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду за наслідком розгляду апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 грудня 2021 р. у справі №640/34515/21.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду 5 липня 2022 р. апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 грудня 2021 р. у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії задоволено. Ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 грудня 2021 р. скасовано, а справу №640/34515/21 направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.

В ухвалі Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.08.2022 зазначено, що з урахуванням вищевикладеного, а також враховуючи висновки викладені у постанові Шостого апеляційного адміністративного суду від 5 липня 2022 р., суд зазначає про розгляд вимог позову цій в частині із іншими вимогами, за якими ухвалою суду визначено позивачу строку для усунення недоліків. Вказаною ухвалою також було прийнято до провадження адміністративну справу №640/34515/21 в частині вимог та продовжено ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви в цілому.

Відповідно до даних, наявних у Діловодстві спеціалізованого суду документ в електронному вигляді, а саме ухвала від 29 серпня 2022 р., було надіслано одержувачу ОСОБА_1 в його електронний кабінет. Документ доставлено до електронного кабінету - 7 вересня 2022 р. о 19:43 год., відповідну довідку приєднано до матеріалів справи.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 вересня 2022 р. продовжено строк усунення недоліків ОСОБА_1 .

3 жовтня 2022 р. до Окружного адміністративного суду м. Києва від ОСОБА_1 надійшла уточнена позовна заява, відповідно до якої ОСОБА_1 просить суд:

- визнати протиправною (неправомірною) бездіяльність Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, яка полягає в не донарахуванні та недоплаті позивачу 125000 грн. 40 коп. одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачену ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- зобов'язати Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації вжити дій щодо перерахунку та виплати одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, у розмірі 30 мінімальних заробітних плат відповідно до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з урахуванням проведених виплат;

- зобов'язати Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат здійснити виплату одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, у розмірі 30 мінімальних заробітних плат відповідно до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням проведених виплат.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 2 грудня 2022 р. продовжено строк усунення недоліків ОСОБА_1 .

24 лютого 2023 р. від Окружного адміністративного суду міста Києва надійшли матеріали адміністративної справи №640/34515/21 на виконання Закону України № 2825-IX від 13 грудня 2022 р. «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду».

24 лютого 2023 року протоколом автоматизованого розподілу судових справ між суддями цю справу передано на розгляд судді Журавлю В.О.

Ухвала про прийняття справи до провадження прийнята з урахуванням Закону України № 2825-IX від 13 грудня 2022 р. «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду», який набув чинності 15 грудня 2022 р.

Указаним законом ліквідовано Окружний адміністративний суд міста Києва та вирішено, що до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

Отже, згідно з цим законом вказані адміністративні справи підсудні Київському окружному адміністративному суду.

Суд зазначає, що строки і процедура розгляду позовної заяви, відкриття провадження у справі здійснюються з урахуванням уведення в Україні в лютому 2022 р. надзвичайного та воєнного стану, а також стану енергозабезпечення.

Згідно з вимогами п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до вимог ч.2 ст.121 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Відповідно до вимог п.4 та п.5 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Матеріали позовної заяви свідчать, у прохальній частині уточненого позову викладено, зокрема, вимоги:

- зобов'язати Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації вжити дій щодо перерахунку та виплати одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, у розмірі 30 мінімальних заробітних плат відповідно до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з урахуванням проведених виплат;

- зобов'язати Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат здійснити виплату одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, у розмірі 30 мінімальних заробітних плат відповідно до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням проведених виплат.

З огляду на зміст вказаних вимог ОСОБА_1 фактично просить вчинити дії щодо отримання тої самої суми соціальної виплати від двох відповідачів. Отже, ОСОБА_1 необхідно уточнити позовні вимоги у цій частині.

Наведена обставина позбавляє можливості вирішити питання щодо персонального складу відповідачів у даній справі, змістовності позовних вимог до кожного з них і наявність доказів на підтвердження вимог до кожного з відповідачів, а також дотримання позивачем вимог Кодексу адміністративного судочинства України при обранні способу захисту порушеного права і дотримання строку звернення до суду з такими вимогами, обрахування кількості позовних вимог для визначення суми судового збору, що підлягає сплаті за подачу відповідного позову.

З огляду на зазначене, суд вважає за необхідне зобов'язати ОСОБА_1 доповнити зміст позовної заяви юридичними фактами, на яких він ґрунтує свої вимоги до до кожного з відповідачів із зазначенням правової підстави позову, тобто вказати законодавчі акти, норми яких порушено кожним окремо відповідачем, сформувати позовні вимоги до кожного окремо відповідача, вказати які саме рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень - відповідача (відповідачів) у справі порушують охоронювані законом права та інтереси позивача у публічно-правових відносинах, а також надати докази прийняття відповідачем (відповідачами) рішень, вчинення ним (ними) дій або допущення бездіяльності, які можуть бути предметом розгляду в адміністративній справі.

Ураховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із продовженням встановленого позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду позовної заяви, оформленої з урахуванням вищезазначених вимог, а також з наданням копій у відповідній кількості для направлення відповідачу (відповідачам).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 171, 243 та 248 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

1. Прийняти до провадження адміністративну справу № 640/34515/21 за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання протиправними (неправомірними) діянь, бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, стягнення коштів.

2. Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання протиправними (неправомірними) діянь, бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, стягнення коштів, - залишити без руху.

3. Установити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

4. Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

5. Копію ухвали надіслати позивачеві.

Суддя Журавель В.О.