Рішення від 27.02.2023 по справі 280/6932/22

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2023 року Справа № 280/6932/22 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Богатинського Б.В. розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач 1), в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області № 083850014202 від 14.09.2022 в частині призначення ОСОБА_1 пенсії за віком з 07.09.2022;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області призначити, перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком, з 22.01.2022.

Позивачем сплачений судовий збір у розмірі 992,40 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що позивач не мав можливості звернутися до Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії за віком протягом трьох місяців з дня досягнення ним пенсійного віку, а ні особисто, а ні через представника, у зв'язку із тим, що у цей час приживав у м. Енергодар Запорізької області, яке тимчасово окуповано російською федерацією з 04.03.2022. Відділення Пенсійного фонду України у м.Енергодар тимчасово припинило свою діяльність. Позивач декілька разів намагався виїхати з тимчасово окупованого Енергодара на підконтрольну Україні територію, але не зміг це зробити через постійні обстріли, небезпеку та жорстоке поводження з ним на блок постах зі сторони військових російської федерації та забороною на виїзд з м. Енергодар. Позивач не мав можливості подати заяву про призначення пенсії поштовим зв'язком, оскільки надання поштових послуг припинено, а також не мав можливості подати заяву в електронному виді, у зв'язку із відсутністю на тимчасово окупованій території інтернету та будь-якого іншого зв'язку. Позивач не мав можливості подати заяву про призначення пенсії через представника, оскільки на тимчасово окупованій території припинена нотаріальна діяльність України та оформлення довіреності на представника є не можливим. У липні 2022 року позивач написав звернення до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо надання йому роз'яснення про призначення пенсії, у зв'язку із його знаходженням на окупованій території. На вказане звернення відповідач надав відповідь від 12.08.2022, повідомив порядок звернення посилаючись на норми Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». У вересні 2022 року позивач зміг виїхати з м. Енергодар до м. Запоріжжя та 07.09.2022 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області із заявою про призначення йому пенсії за віком з дня досягнення пенсійного віку, тобто з 22 січня 2022 року. Відповідачем прийнято рішення №083850014202 від 14.09.2022 згідно якого ОСОБА_1 призначено пенсію за віком з 07.09.2022 (з дня звернення). Позивач вважає дії відповідача протиправними, оскільки позивач звернувся із заявою про призначення пенсії за віком поза межами тримісячного строку з дня досягнення ним пенсійного віку, з незалежних від нього форс-мажорних обставин. Тому відповідач повинен призначити йому пенсію з дня досягнення ним пенсійного віку, а не з дня звернення. Просить позов задовольнити.

Ухвалою суду від 12 грудня 2022 року відкрито провадження у справі, призначено справу до судового розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Від відповідача 1 до суду 23.12.2022 надійшов відзив на адміністративний позов, в якому Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області не погоджується з викладеними в позовній заяві вимогами та вважає, що дії відповідача є правомірними та такими, що відповідають вимогам чинного законодавства, виходячи з наступного. Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області із заявою про призначення пенсії за віком 07.09.2022. В період з 22.01.2022 по 24.02.2022 позивач до органів пенсійного фонду з заявою встановленого зразка та необхідним пакетом документів за призначенням пенсії не звертався, жодних документів під час подання заяви 07.09.2022 року на призначення пенсії, які б свідчили про те що позивач дійсно проводив збір документів як ним зазначалося, внаслідок чого не мав можливості звернутися після досягнення пенсійного віку, не надано. В строк встановлений законодавством за призначенням пенсії не звертався. Рішення про призначення пенсії № 083850014202 від 14.09.2022 прийняте Головним управлінням Пенсійного фонду України в Київській області правомірно, з чітким додержанням Закону. Позовні вимоги ОСОБА_1 є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню. Просить відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.

Також, відповідачем 1 у відзиві на позовну заяву повідомлено, що рішення про призначення пенсії позивачу № 083850014202 від 14.09.2022 прийняте Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області.

Ухвалою суду від 27 січня 2023 року залучено до участі у справі як співвідповідача Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області (далі - відповідач 2).

Від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області надійшов до суду відзив на позовну заяву, у якому відповідач 1 вважає вимоги позивача є безпідставними та необґрунтованими, а тому не підлягають задоволенню виходячи з наступних підстав. За принципом екстериторіальності виконавцем визначено Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області та за розглядом заяви позивача прийнято рішення про призначення пенсії за віком з 07.09.2022, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Позивач 21.01.1962 р.н., з заявою про призначення пенсії за віком звернувся 07.09.2022 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області. В період з 22.01.2022 по 24.02.2022 позивач до органів Пенсійного фонду з заявою встановленого зразка та необхідним пакетом документів за призначенням пенсії не звертався, жодних документів під час подання заяви 07.09.2022 на призначення пенсії які б свідчили про те що позивач дійсно проводив збір документів як ним зазначалося, внаслідок чого не мав можливості звернутися після досягнення пенсійного віку позивачем не надано. В строк встановлений законодавством за призначенням пенсії не звертався. Рішення про призначення пенсії № 083850014202 від 14.09.2022 прийняте Головним управлінням правомірно з чітким додержанням Закону. Просить у задоволенні адміністративного позову відмовити у повному обсязі.

На підставі матеріалів справи, судом встановлено наступні обставини.

ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, що підтверджується заявою за призначенням/перерахунком пенсії від 07.09.2022.

Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області 14.09.2022 прийнято рішення №083850014202 про призначення позивачу пенсії за віком з 07.09.2022.

22.10.2022 позивач звернувся з заявою до відповідача 1, у які просив нарахувати пенсію з моменту набуття пенсійного віку (21.01.2022), оскільки війна і окупація є форс-мажорними обставинами та можливості оформлення пенсії своєчасно позивач не мав.

Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області листом від 10.11.2022 №12341-11707/П-02/8-0800/22, повідомило, з посиланням на Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, затвердженим постановою правління ПФУ від 25 листопада 2005 року № 22-1 та ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» позивачу пенсію призначено з дати звернення з заявою встановленого зразка.

Однак, позивач з датою призначення пенсії не погоджується, вважаючи, що пенсія має бути призначена саме з дати, що настає за днем досягнення пенсійного віку - 22.01.2022, у зв'язку з чим звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій регулюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV).

Згідно з частиною першою статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 45 Закону № 1058-IV пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії. Пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону (частини друга, п'ята статті 45 Закону № 1058-IV).

Постановою Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846, затверджений Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 1058-IV.

Згідно з абзацом першим пункту 1.1 розділу I "Звернення за призначенням (перерахунком), виплатою пенсії" Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі - Порядок № 22-1, тут і надалі, у редакції на момент винесення спірного рішення), заява про призначення, перерахунок, поновлення пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1); заява про припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання (Заява про виплату пенсії - додаток 2); заява про працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 3); заява про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера (додаток 4) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію).

Пунктом 1.7. розділу I "Звернення за призначенням (перерахунком), виплатою пенсії " Порядку № 22-1 передбачено, що звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Відповідно до положень пунктів 1.8 розділу I "Звернення за призначенням (перерахунком), виплатою пенсії " Порядку № 22-1 днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.

Якщо заява про призначення пенсії подається через вебпортал або засобами Порталу Дія днем звернення за призначенням пенсії вважається дата реєстрації на вебпорталі або засобами Порталу Дія заяви разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів).

Якщо заява пересилається поштою (крім випадків призначення (поновлення) пенсій), днем звернення за пенсією вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис (у разі подання заяви через вебпортал або засобами Порталу Дія таке повідомлення надсилається особі через електронний кабінет користувача вебпорталу або засобами Порталу Дія). Якщо документи будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата реєстрації заяви на вебпорталі або засобами Порталу Дія.

Якщо наявних документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення. У разі надходження додаткових документів пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність їх подання пенсія перераховується зі строків, передбачених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Право на призначення пенсії за віком при автоматичному призначенні (без звернення особи) визначається на підставі даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб), наявних на дату досягнення застрахованою особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону. У разі якщо даних про страховий стаж у системі персоніфікованого обліку (у тому числі за періоди до впровадження персоніфікованого обліку) недостатньо для призначення пенсії за віком, орган, що призначає пенсію, повідомляє особу, у тому числі через її особистий електронний кабінет на вебпорталі або засобами Порталу Дія, про відсутність таких відомостей та порядок подання необхідних для призначення пенсії документів (за наявності). При надходженні документів про страховий стаж протягом трьох місяців з дня досягнення застрахованою особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону, пенсія призначається у строк, визначений абзацом другим пункту 1 частини першої статті 45 Закону. Якщо документи не будуть подані у зазначений строк, вважається, що особа виявила бажання одержувати пенсію з більш пізнього віку.

Згідно з пунктом 3.2 розділу ІІІ "Підготовка і подання документів для призначення пенсій " Порядку № 22-1 у 10-денний строк з дня одержання заяви про призначення пенсії посадова особа підприємства, установи, організації оформляє всі необхідні документи і направляє їх до органу, що призначає пенсію, за місцезнаходженням підприємства, установи, організації або передає документи працівнику для їх подачі до органу, що призначає пенсію, самостійно. У необхідних випадках посадова особа підприємства, установи, організації надає працівнику допомогу щодо одержання відсутніх документів для призначення пенсії. У разі якщо підготовлено не всі необхідні для призначення пенсії документи, до органу, що призначає пенсію, подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково у строки, передбачені пунктом 1.8 розділу І цього Порядку.

Відповідно до пункту 4.7 розділу ІV "Приймання, оформлення і розгляд документів" Порядку № 22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.

З системного аналізу вищенаведених норм права слідує, орган, що призначає пенсію, після надходження відповідної заяви (про призначення пенсії) разом з поданими документами зобов'язаний письмово повідомити особу про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач з заявою про призначення пенсії за віком звернувся до відповідача 1 07.09.2022, у зв'язку із досягненням 21.01.2022, 60 років.

Доказів звернення позивача з заявою про призначення пенсії у тримісячний строк з 21.01.2022 матеріали справи не містять.

Спір у цій справі виник з приводу того, що позивач вважає дії відповідача протиправними, оскільки звернення позивача із заявою про призначення пенсії за віком поза межами тримісячного строку з дня досягнення ним пенсійного віку, з незалежних від нього форс-мажорних обставин (тимчасова окупація м.Енергодар російською федерацією).

Суд враховує, що Указом Президента України № 133/2022 від 14.03.2022 внесені зміни до статті 1 Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, та продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.

Указом Президента України №341/2022 від 17.05.2022 року внесені зміни до статті 1 Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ (зі змінами, внесеними Указами від 14.03.2022 №133/2022, затвердженим Законом України від 15.03.2022 №2119-ІХ, та від 18.04.2022 №259/2022, затвердженим Законом України від 21.04.2022 №2212-ІХ), яким продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.

Указом Президента України №573/2022 від 12.08.2022 року внесені зміни до статті 1 Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ (зі змінами, внесеними Указами від 14.03.2022 №133/2022, затвердженим Законом України від 15.03.2022 №2119-ІХ, та від 18.04.2022 №259/2022, затвердженим Законом України від 21.04.2022 №2212-ІХ), яким продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.

Указом Президента України від 07.11.2022 №757/2022, який затверджений Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" від 16.11.2022 №2738-ІХ, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 21 листопада 2022 року строком на 90 діб.

Таким чином на теперішній час в Україні введено воєнний стан.

Наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 р. № 309 затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією (далі - Перелік № 309).

Відповідно до розділу ІІ Переліку №309 Енергодарська міська територіальна громада, на території якої зареєстрований позивач, з 02.03.2022 тимчасово окупована Російською Федерацією.

Не заперечуючи того, що з 24.02.2022 та дотепер в Україні введено воєнний стан і м.Енергодар перебуває в тимчасовій окупації, суд зазначає, що положеннями Закону № 1058-IV та Порядку №22-1 не встановлено можливості продовження та/або поновлення тримісячного строку звернення за пенсією для призначення пенсії за віком з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідачем 2 прийняте рішення № 083850014202 від 14.09.2022 про призначення пенсії позивачу з урахуванням ч. 1 ст.45 Закону № 1058-IV та п.1.8. Порядку №22-1 та правомірно призначено позивачу пенсію з 07.09.2022 (з дня звернення за пенсією).

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відповідно до положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись ст.ст. 139, 241-246, 255, 262 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити у повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 КАС України після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в порядок та строки, передбачені ст.ст. 295, 297 КАС України. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Третього апеляційного адміністративного суду.

Повне найменування сторін та інших учасників справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ),

Відповідач 1 - Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (пр.Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, 69057; код ЄДРПОУ 20490012),

Відповідач 2 - Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області (вул.Саєнка Андрія, 10, м. Фастів, Київська область, 08500, код ЄДРПОУ 22933548).

Повне судове рішення складено 27.02.2023.

Суддя Б.В. Богатинський