Справа № 761/5744/23
Провадження № 1-кс/761/4041/2023
Іменем України
01 березня 2023 року
слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу ОСОБА_3 , в інтересах ОСОБА_4 , на бездіяльність прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР на підставі заяви ОСОБА_3 , від 30.01.2023 року про вчинення кримінального правопорушення,-
В провадженні слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва перебуває вищевказана скарга.
Скаргу мотивовано тим, що 30 січня 2023 року скаржник направив до Київської міської прокуратури заяву про вчинення кримінального правопорушення.
В подальшому вказана заява була перенаправлена до Шевченківської окружної прокуратури м. Києва.
Скаржник вказує, що в порушення положень ст. 214 КПК України відомості про вчинення кримінального правопорушення, станом на день подання скарги до суду, до ЄРДР не внесені.
Враховуючи викладене, скаржник просить слідчого суддю зобов'язати прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Києва внести відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР, на підставі його заяви від 30.01.2023 року про вчинення кримінального правопорушення.
Скаржник просив проводити розгляд скарги без його участі.
Дослідивши доводи скарги, приходжу до висновку про наявність підстав для її задоволення, виходячи із наступного.
При розгляді скарги встановлено, що Шевченківською окружною прокуратурою м. Києва було отримано заяву про вчинення кримінального правопорушення.
Листом заступника керівника Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_5 від 08.02.2023 року заяву ОСОБА_3 направлено до СВ Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві, для розгляду.
Станом на час розгляду скарги, даних про те, що відомості по вказаній заяві внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчому судді не надано.
Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинення кримінального правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
Відповідно до п.1. ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, як зокрема нездійснення інших процесуальних дій, які слідчий, дізнавач, прокурор зобов'язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна.
За ч. 2 ст. 307 КПК України ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування, може бути зокрема, про: - зобов'язання вчинити певну дію.
Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку про можливість часткового задоволення скарги ОСОБА_3 , в інтересах ОСОБА_4 , на бездіяльність прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР на підставі заяви ОСОБА_3 , від 30.01.2023 року про вчинення кримінального правопорушення, в частині зобов'язання прокурора виконати вимоги ч. 1 ст. 214 КПК України.
Разом з тим слідчий суддя не може зобов'язати прокурора визначити ту кваліфікацію кримінальних правопорушень, яку вважає за правильну заявник, оскільки вирішення питання кваліфікації не належить до повноважень слідчого судді.
Також слідчий суддя бере до уваги лист заступника керівника Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_5 від 08.02.2023 року, стосовно перенаправлення заяви про вчинення кримінального правопорушення до СВ Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві, однак вважає вказані дії такими, що суперечать вимогам КПК України, оскільки відповідно до вимог ст. 214 КПК України, саме службова особа того органу, який отримав заяву або повідомлення про вчинення кримінального правопорушення має вносити відомості до ЄРДР. Вирішення питання про підслідність до внесення відомостей до ЄРДР не допускається.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 214, 303-307 КПК України, слідчий суддя
Скаргу ОСОБА_3 , в інтересах ОСОБА_4 , на бездіяльність прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР на підставі заяви ОСОБА_3 , від 30.01.2023 року про вчинення кримінального правопорушення - задовольнити частково.
Зобов'язати прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Києва, який уповноважений вносити до ЄРДР заяви та повідомлення про кримінальне правопорушення, внести до ЄРДР відомості відповідно до заяви ОСОБА_3 , в інтересах ОСОБА_4 від 30.01.2023 року про вчинення кримінального правопорушення, та повідомити про це заявника, шляхом надання витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Зобов'язати прокурора, на виконання якого надійде дана ухвала негайно повідомити суд про результат її виконання.
В задоволенні іншої частини скарги відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, а якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Ухвала слідчого судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1