Справа № 524/636/23
Провадження 3/524/715/23
01.03.2023 м. Кременчук
Суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Семенова Л.М., вивчивши матеріали адміністративної справи яка надійшла від Батальйону патрульної поліції в м. Кременчук, ДППНПУ УПП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності про притягнення ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 139 КУпАП,-
До Автозаводського районного суду м. Кременчука надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 139 КУпАП.
Згідно з ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст. 139 КУПАП як пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів, трамвайних колій, технічних засобів регулювання дорожнього руху, самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для дорожнього руху, в тому числі забруднення дорожнього покриття, або невжиття необхідних заходів щодо їх усунення та попередження інших учасників руху про небезпеку, що виникла, або невжиття посадовими особами, відповідальними за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадянами - суб'єктами господарської діяльності заходів щодо заборони руху підвідомчих технологічних транспортних засобів, сільськогосподарської техніки і машин на гусеничному ходу автомобільними дорогами і вулицями, покриття яких може бути пошкоджене, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, і накладення штрафу на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадян - суб'єктів господарської діяльності - у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин.
Однак, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку п.2 ст. 278 КУпАП з'ясовано, що протокол складено з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення серії ААБ №394322від 30.01.2023 року не надано документів або даних про виконанні роботи та чи є ОСОБА_1 суб'єктом господарської діяльності, відсутність зазначених документів та посилання на них у протоколі як на доказ, унеможливлює у визначеному законом порядку встановити наявність чи відсутність складу адміністративного правопорушення, вину даної особи в його вчиненні.
У зв'язку з цим протокол підлягає поверненню для належного оформлення, оскільки при його складенні не дотримано вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Пунктом 24 постанови № 14 Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року було встановлено наступне: «Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП (80732-10), відповідному органу для належного оформлення.»
Керуючись ст.ст. 251, 256, 268, 278-280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.139 повернути доБатальйону патрульної поліції в м. Кременчук, ДППНПУ УПП в Полтавській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Людмила СЕМЕНОВА