Ухвала від 01.03.2023 по справі 5026/1357/2012

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"01" березня 2023 р. м. Черкаси Справа № 5026/1357/2012

Вх.суду №2951/23 від 21.02.2023

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., розглянувши заяву від 21.02.2023,

заявника, боржника у особі ліквідатора банкрута,

про визначення умов продажу майна боржника,

у справі за заявою

ініціюючого кредитора, Компанії "Муано Трейдінг Лімітед",

до боржника, Товариства з обмеженою відповідальністю "Концерн Нафтаенерго",

про банкрутство юридичної особи,

УСТАНОВИВ:

1. Боржником у особі ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Постоленка В.О., у межах справи про банкрутство подано заяву від 21.02.2023 з вимогою визначити наступні умови аукціону з продажу майнових активів підприємства-банкрута ТОВ "Концерн Нафтаенерго":

Кожну одиницю майнових активів банкрута виставляти на продаж окремим лотом.

Початкову вартість на першому аукціоні встановити визначену за експертною оцінкою. Аукціон проводитиметься без можливості зниження початкової ціни на аукціоні.

Крок аукціону: 1,0%.

В разі закінчення призначеного аукціону без визначення переможця оголосити про проведення чергового аукціону (першого повторного аукціону), де початковою ціною буде вартість зменшена на 20% початкової ціни попереднього аукціону відповідно п.2 ст.79 Кодексу України з процедур банкрутства. Аукціон проводитиметься без можливості зниження початкової ціни на аукціоні.

В разі закінчення призначеного аукціону без визначення переможця оголосити про проведення чергового аукціону (другого повторного аукціону), де початковою ціною буде вартість зменшена на 25% початкової ціни попереднього аукціону відповідно п.4 ст.79 Кодексу України з процедур банкрутства. Другий повторний аукціон проводитиметься з можливістю зниження початкової ціни на аукціоні (відповідно п.3 ст.80 Кодексу України з процедур банкрутства).

Право вимоги (дебіторську заборгованість ТОВ "Черкаська продовольча компанія" в сумі 6 347 289,78 грн.) до продажу пропонувати за стартовою ціною першого аукціону за номінальною вартістю - в сумі 6 347 289,78 грн.

В разі закінчення призначеного аукціону без визначення переможця оголосити про проведення чергового аукціону (першого повторного аукціону), де початковою ціною буде вартість зменшена на 20% початкової ціни попереднього аукціону відповідно п.2 ст.79 Кодексу України з процедур банкрутства. Аукціон проводитиметься без можливості зниження початкової ціни на аукціоні.

В разі закінчення призначеного аукціону без визначення переможця оголосити про проведення чергового аукціону (другого повторного аукціону), де початковою ціною буде вартість зменшена на 25% початкової ціни попереднього аукціону відповідно п.4 ст.79 Кодексу України з процедур банкрутства. Другий повторний аукціон проводитиметься з можливістю зниження початкової ціни на аукціоні (відповідно п.3 ст.80 Кодексу України з процедур банкрутства).

В разі необхідності реалізації іншого, додатково віднайденого майна чи активів, продаж їх проводити за цими ж умовами та порядком.

2. Відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства (далі - Кодекс):

ч.2 ст.75. До обов'язкових умов продажу належать: склад майна (лот); початкова ціна; крок аукціону;

ч.4 ст.75. Арбітражний керуючий зобов'язаний направити умови продажу членам комітету кредиторів та протягом 20 днів з дня, коли вони одержали чи мали одержати умови продажу, скликати комітет кредиторів. Якщо майно є предметом забезпечення, арбітражний керуючий зобов'язаний направити умови продажу забезпеченому кредитору;

ч.7 ст.75. У разі якщо комітет кредиторів або забезпечений кредитор прийняв рішення про відмову в наданні згоди на продаж майна або не прийняв жодного рішення на засіданні комітету кредиторів чи протягом 20 днів з дня, коли забезпечений кредитор одержав чи мав одержати умови продажу, або якщо арбітражний керуючий не згоден з прийнятим комітетом кредиторів або забезпеченим кредитором рішенням, арбітражний керуючий зобов'язаний звернутися до суду. У такому разі умови аукціону визначаються судом.

Відповідно до Господарського процесуального кодексу України:

ч.1 ст. 174. Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

п.6 ч.5, 6, 7 ст.174. Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо: (…) до заяви не додано доказів вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадку, коли такі заходи є обов'язковими згідно із законом; суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків; про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді.

3. Заяву подано без дотримання вимог ст.75 КУзПБ, згідно з якою до обов'язкових умов продажу належать: склад майна (лот); початкова ціна; крок аукціону - у заяві прохальній частині фактично відсутні відомості щодо конкретного майна, яке підлягає продажу, конкретної ціни лоту, кроку аукціону.

4. Процедура погодження умов продажу кредиторами передбачена ч.4 ст.75 Кодексу, відповідно до якої арбітражний керуючий зобов'язаний направити умови продажу членам комітету кредиторів та протягом 20 днів з дня, коли вони одержали чи мали одержати умови продажу, скликати комітет кредиторів.

Законодавцем застосовано у зазначеній нормі слова "протягом 20 днів", що передбачає собою строк не більше 20 днів для скликання комітету кредиторів.

Дослідивши матеріали заяви, судом було встановлено, що арбітражний керуючий тричі надсилав пропозицію щодо погодження умов продажу майна банкрута і тричі намагався скликати комітет кредиторів і погодити з ними умови продажу майна банкрута на аукціоні.

Листом від 21.01.2022 №02-01/15 ліквідатор скликав комітет кредиторів на 30.01.2022, листом від 30.01.2023 №02-01/19 ліквідатор скликав комітет кредиторів на 06.02.2023, листом від 06.02.2023 ліквідатор скликав комітет кредиторів на 14.02.2023, проте жоден член комітету кредиторів на засідання не з'явився. Також у своїх листах ліквідатор просив членів комітету кредиторів, у разі їх неможливості з'явитись на засідання, надати письмові пояснення стосовно умов продажу майна банкрута.

Скликаючи комітет кредиторів ліквідатором, хоча і було дотримано строк його скликання (до 20 днів), проте не враховано строк пересилання поштою листів і те, що рішення про скликання комітету приймались за 7-9 днів до дати їх проведення. У зв'язку з цим у членів комітету кредиторів залишалось щонайбільше 1-2 дні для ознайомлення з умовами продажу майна банкрута і формування своєї позиції, що є абсолютно недостатнім строком у розумінні ст.114 ГПК України, згідно з якою строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.

Суд вважає, що комітетом кредиторів не було прийнято жодного рішення лише через те, що ліквідатор банкрута, скликаючи комітет кредиторів, не надав його членам достатньо часу для висловлення їх позиції щодо умов продажу майна банкрута, як власне і не надав тих умов, надання яких передбачено законом.

Отже комітету кредиторів не надсилались визначені законом умови продажу майна банкрута, що є порушенням ч.4 ст.75 Кодексу.

Частиною 7 статті 75 Кодексу передбачено, що арбітражний керуючий зобов'язаний звернутись до суду із заявою про визнання умов продажу тільки після того, як комітет кредиторів або забезпечений кредитор прийняв рішення про відмову в наданні згоди на продаж майна або не прийняв жодного рішення на засіданні комітету кредиторів чи протягом 20 днів з дня, коли забезпечений кредитор одержав чи мав одержати умови продажу, або якщо арбітражний керуючий не згоден з прийнятим комітетом кредиторів або забезпеченим кредитором рішенням.

Отже вчинені арбітражним керуючим дії свідчать про те, що ним не було вжито заходів досудового врегулювання спору, які прямо передбачені законом.

Вказані обставини є підставою для повернення заяви з доданими до неї документами заявнику.

Керуючись п.6 ч.5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву боржника у особі ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Постоленка В.О., від 21.02.2023 (вх.суду №2951/23 від 21.02.2023) повернути заявнику.

Ухвала суду набрала законної сили 01.03.2023. Ухвала суду може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України.

Направити цю ухвалу ліквідатору банкрута.

Суддя Ю.А. Хабазня

П-4

Попередній документ
109272547
Наступний документ
109272549
Інформація про рішення:
№ рішення: 109272548
№ справи: 5026/1357/2012
Дата рішення: 01.03.2023
Дата публікації: 02.03.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Черкаської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (20.03.2026)
Дата надходження: 07.08.2018
Предмет позову: визнання банкрутом
Розклад засідань:
21.01.2020 10:00 Господарський суд Черкаської області
25.02.2020 09:15 Господарський суд Черкаської області
17.03.2020 10:20 Господарський суд Черкаської області
07.04.2020 10:00 Господарський суд Черкаської області
22.07.2020 12:00 Господарський суд Черкаської області
24.02.2021 11:30 Господарський суд Черкаської області
25.01.2022 09:15 Господарський суд Черкаської області
27.07.2023 12:00 Господарський суд Черкаської області
24.08.2023 11:30 Господарський суд Черкаської області
05.10.2023 09:30 Господарський суд Черкаської області
24.10.2023 09:15 Господарський суд Черкаської області
09.11.2023 09:15 Господарський суд Черкаської області
11.01.2024 12:15 Господарський суд Черкаської області
07.03.2024 12:10 Господарський суд Черкаської області
19.03.2024 11:00 Господарський суд Черкаської області
20.03.2024 10:50 Господарський суд Черкаської області
04.04.2024 10:10 Господарський суд Черкаської області
01.05.2024 11:20 Господарський суд Черкаської області
06.06.2024 10:00 Північний апеляційний господарський суд
13.06.2024 11:30 Північний апеляційний господарський суд
20.06.2024 11:40 Північний апеляційний господарський суд
11.07.2024 11:50 Північний апеляційний господарський суд
17.07.2024 13:45 Північний апеляційний господарський суд
15.10.2024 10:00 Господарський суд Черкаської області
12.11.2024 09:15 Господарський суд Черкаської області
28.11.2024 09:15 Господарський суд Черкаської області
17.12.2024 09:15 Господарський суд Черкаської області
06.02.2025 09:15 Господарський суд Черкаської області
18.03.2025 10:30 Господарський суд Черкаської області
11.09.2025 09:45 Господарський суд Черкаської області
09.10.2025 11:00 Господарський суд Черкаської області
28.01.2026 11:30 Господарський суд Черкаської області
02.04.2026 11:30 Господарський суд Черкаської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЖУКОВ С В
ОСТАПЕНКО О М
ПОЛЯКОВ Б М
суддя-доповідач:
ЖУКОВ С В
ПОЛЯКОВ Б М
ХАБАЗНЯ Ю А
ХАБАЗНЯ Ю А
арбітражний керуючий:
Носань Наталія Сергіївна
відповідач (боржник):
Подобєдов Сергій Миколайович
Подобєдов Сергій Михайлович
ТОВ "Концерн Нафтаенерго"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Концерн Нафтоенерго"
за участю:
Головне територіальне управління юстиції у
Головне територіальне управління юстиції у Черкаській області
Головне управління статистики у Черкаській області
Головне управління юстиції у Черкаській області
Державна судова адміністрація Укр
Державна судова адміністрація України,
ДПС у Черкаській області
Арбітражний керуючий Левченко Василь Миколайович
Публічне акціонерне товариство "Дельта Банк"
реєстраційна служба Смілянського міськрайонного
реєстраційна служба Смілянського міськрайонного управління юст
реєстраційна служба Смілянського міськрайонного управління юстиції Черкаської області
Смілянський МВК.Державний реєстратор
Смілянський міський відділ
Смілянський міський відділ ДВС ГТУЮ в Черкаській області
ТОВ "ІК "ІФГ Капітал"
ТОВ "Черкаська м'ясна компанія"
Черкаська міська рада
заявник:
ПАТ "ОТП БАНК"
Постоленко Володимир Олексійович
Управління Державної казначейської служби України у м. Черкаси
заявник апеляційної інстанції:
Акціонерне товариство "ОТП Банк"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Інтайм Фінанс"
заявник касаційної інстанції:
Ліквідатор ТОВ "Концерн "Нафтаенерго" АК Постоленко В. О.
інша особа:
Расулов Юрій Саттарович
кредитор:
ПАТ "ОТП БАНК"
Публічне акціонерне товариство "Дельта Банк"
ТОВ "Український промисловий банк"
особа, стосовно якої розглядається подання, клопотання, заява:
АТ "Дельта Банк"
позивач (заявник):
Компанія "Муано Трейдінг Лімітед"
ТОВ "Концерн Нафтаенерго"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Концерн Нафтоенерго"
представник:
Смілянський районний відділ ДВС Головного територіального управління юстиції у Черкаській області
Смілянський районний відділ ДВС Центрального міжрегіонального управління Мініістерства юстиції
Шутов Олексій Олегович
представник відповідача:
Пашинський Микола Миколайович
представник скаржника:
Ніколаєв Геннадій Олександрович
суддя-учасник колегії:
ОГОРОДНІК К М
ОСТАПЕНКО О М
ПАНТЕЛІЄНКО В О
ПЄСКОВ В Г
СОТНІКОВ С В
ТАРАСЕНКО К В