Справа № 931/560/22
Провадження № 3/931/11/23
27 лютого 2023 року смт. Локачі
Суддя Локачинського районного суду Кідиба Т.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Сектора поліцейської діяльності №1 (сел. Локачі) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення,
за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 04.12.2022 року серії ВАБ №037251 04.12.2022 року о 20:30 в АДРЕСА_2 ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство відносно своєї дружини ОСОБА_2 , а саме: штовхав її, ображав нецензурною лайкою, внаслідок чого могла бути завдана шкода фізичному та психологічному здоров'ю потерпілої.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину не визнав та пояснив, що того дня між ним та дружиною мав місце сімейний побутовий конфлікт, в ході якого вони розмовляли на підвищених тонах та їх дії відносно один до одного були взаємними. Заперечив вчинення домашнього насильства та будь-яких протиправних дій відносно дружини.
Потерпіла ОСОБА_3 в судовому засіданні підтвердила, що в той день дійсно мав місце конфлікт з чоловіком, який носив побутовий характер, не вважає вказані дії умисними зі сторони чоловіка, які б кваліфікувалися як насильство в сім'ї.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 та потерпілої ОСОБА_3 , дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до вимог статей 245, 280 КУпАП завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов'язковому порядку має бути з'ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
Згідно з вищевказаним протоколом про адміністративне правопорушення дії ОСОБА_1 кваліфіковані поліцейським за ч.1 ст.173-2 КУпАП як домашнє насильство.
Частиною 1 статті 173-2 КУпАП передбачена відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі винесення такого припису.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання та протидію домашнього насильства» домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Таким чином, об'єктивна сторона ч.1 ст.173-2 КУпАП передбачає існування обов'язкової ознаки - умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Домашнє насильство передбачає домінування кривдника над постраждалою особою.
Потерпіла ОСОБА_3 у судовому засіданні вказала, що дії ОСОБА_1 не були умисними, між ними з чоловіком виник конфлікт, який вона не визначає як домашнє насильство з його боку. Пояснення потерпілої узгоджуються з поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відтак обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, не знайшли свого підтвердження в суді.
Аналізуючи надані суду докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що провадження у справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю через відсутність в його діях події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Пунктом 1 частини 1 ст. 247 КУпАП визначено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, на підставі п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю, в зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 події та складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Керуючись ч.1 ст. 173-2, п. 1 ч.1 ст. 247, ст. ст. 251, 252, 280, 283-284 КУпАП,
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-2 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційну скаргу може бути подано до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд Волинської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Локачинського районного суду Т. О. Кідиба