Справа №705/1275/21
2/705/401/23
про витребування доказів
28 лютого 2023 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області, в складі: головуючого-судді Годік Л.С.,
при секретарі судового засідання Бурлака А.А.
за участю: представника позивача ОСОБА_1
розглядаючи у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Умані Черкаської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «СТЕП -2000» про усунення перешкод в користуванні власною земельною ділянкою шляхом її повернення,-
В провадженні Уманського міськрайонного суду перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «СТЕП -2000» про усунення перешкод в користуванні власною земельною ділянкою шляхом її повернення.
28.02.2023 від представника позивача ОСОБА_1 надійшло клопотання про витребування доказів, а саме витребувати в Ладижинській сільській раді оригінал примірнику заповіту від 20 травня 2020 року, реєстраційний №12 по с. Ятранівка, Уманського району, Черкаської області, оригінал журналу реєстрації нотаріальних дій, де міститься запис реєстрації заповіту за №12 від 20 травня 2020 року; Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області заяву ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 про призначення пенсії в оригіналі; в СТОВ «СТЕП 2000» оригінал додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки №33 від 01.11.2011 року укладену 28.11.2016 року. Вказані документи із зразками підпису ОСОБА_3 , які позивач просить витребувати у клопотанні, необхідні для вирішення в подальшому питання щодо призначення експертизи.
В підготовчому судовому засіданні представник позивача підтримав подане клопотання та просив його задоволити.
Відповідно до ст. 43 ЦПК України, суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи.
Частиною 1 статті 84 ЦПК України встановлено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
У відповідності до ч. 2 ст. 84 ЦПК України, у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено, який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави,з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Так, у поданому представником позивача клопотанні вказано, які саме докази просить витребувати, обґрунтовано з якою метою необхідно витребувати вказані докази.
Дослідивши матеріали цивільної справи, враховуючи позицію представника позивача, а також приймаючи до уваги обставини справи, суд приходить до переконання про доцільність витребування зазначених доказів.
Керуючись ст.ст. 43, 84 ЦПК України, суд -
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 про витребування доказів, задовольнити.
Витребувати в Ладижинській сільській раді оригінал примірнику заповіту від 20 травня 2020 року, реєстраційний №12 по с. Ятранівка, Уманського району, Черкаської області, оригінал журналу реєстрації нотаріальних дій, де міститься запис реєстрації заповіту за №12 від 20 травня 2020 року.
Витребувати з Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області заяву ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 про призначення пенсії, в оригіналі.
Витребувати в СТОВ «СТЕП 2000» оригінал додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки №33 від 01.11.2011 року укладену 28.11.2016 року.
Встановити п'ятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для виконання даного доручення.
Роз'яснити в цій ухвалі, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.
У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з'ясування якої був витребуваний доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремому оскарженню непідлягає, заперечення на неї включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяЛеся Сергіївна Годік