Рішення від 27.02.2023 по справі 440/11006/22

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2023 року м. ПолтаваСправа № 440/11006/22

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сич С.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КВАНТ ПЛЮС" до Головного управління ДПС у Полтавській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

26 грудня 2022 року Товариство з обмеженою відповідальністю "КВАНТ ПЛЮС" (надалі - позивач, ТОВ "КВАНТ ПЛЮС") звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Полтавській області, Державної податкової служби України, у якій позивач просить:

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 28.07.2022 №7123421/31618527;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну, складену та подану на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю "КВАНТ ПЛЮС", в строки визначені нормами діючого законодавства, №49 від 31.12.2021 на суму 525000,00 грн., в т.ч. ПДВ - 87500,00 грн., направлену на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних 11.01.2022, реєстраційний номер документу 9410164392.

В обґрунтування позовних вимог позивачем, зазначено, що рішення комісії Головного управління ДПС у Полтавській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №7123421/31618527 від 28.07.2022 є протиправним та підлягає скасуванню, а податкова накладна №49 від 31.12.2021 підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, оскільки платником податків надано контролюючому органу всі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарської операції за податковою накладною, у реєстрації якої відмовлено.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2022 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/11006/22, клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження задоволено, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано докази від відповідача Головного управління ДПС у Полтавській області.

10 січня 2023 року до суду надійшов відзив відповідачів на позовну заяву /а.с. 30-36/, у якому представник відповідачів просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на те, що зупинення реєстрації податкової накладної №49 від 31.12.2022 здійснено у відповідності та на виконання вимог Порядку зупинення реєстрації ПН/РК №1165. Вказує, що в ході опрацювання первинних документів, наданих ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" до податкової накладної №49 від 31.12.2021 виписаної на адресу ПП “Українська сервісна бурова компанія-1” на надання послуг суборенди транспортних засобів, встановлено, що підприємством не надано бухгалтерських рахунків №361 "Розрахунки з вітчизняними покупцями" та 631 "Розрахунки з вітчизняними покупцями", а також акти звірки для встановлення сум заборгованостей між контрагентами, як на оренду техніки, так і на її суборенду. Крім того, у відзиві заявлено клопотання про розгляд справи за участі представника відповідачів.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 10 січня 2023 року відмовлено у задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Полтавській області про розгляд справи за участю представника відповідачів у справі №440/11006/22 /а.с. 79-80/.

24 січня 2023 року до суду надійшла відповідь позивача на відзив /а.с. 85-89/, у якій позивач зазначає, що процедура прийняття рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної не може підміняти податкову перевірку. Вказує, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної контролюючим органом не був наведений перелік документів, що є необхідними та достатніми для розгляду питання про реєстрації/відмову в реєстрації ПН/РК, а платником податку були надані контролюючому органу разом із поясненнями всі необхідні документи. Вважає доводи відповідачів у відзиві на позовну заяву помилковими та необґрунтованими.

Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось на підставі частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.

Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини та спірні правовідносини.

ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" (ідентифікаційний код 31618527) зареєстроване як юридична особа, основним видом економічної діяльності позивача є 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля, серед видів економічної діяльності позивача наявний такий вид діяльності як 77.12 Надання в оренду вантажних автомобілів, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань /а.с. 12/.

11.01.2022 ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №49 від 31.12.2022 (отримувач (покупець) Приватне Підприємство "Українська сервісна бурова компанія-1" (надалі: ПП "Українська сервісна бурова компанія-1") на послуги: суборенда вантажного спеціального автокрана MAZ 36303 реєстраційний № НОМЕР_1 за грудень 2021 р. кількістю 1 послуга (послуги згідно з ДКПП 77.12), ціна постачання одиниці послуги без урахування ПДВ - 208333,33 грн., у тому числі ПДВ - 41666,666 грн.; суборенда вантажного спеціального автокрана MAZ 631705 реєстраційний № НОМЕР_2 за грудень 2021 р. кількістю 1 послуга (послуги згідно з ДКПП 77.12) ціна постачання одиниці послуги без урахування ПДВ - 229166,67 грн., у тому числі ПДВ - 45833,334 грн. Загальна сума коштів, що підлягають сплаті, з урахуванням податку на додану вартість - 525000,00 грн., у тому числі ПДВ - 87500,00 грн. /а.с. 13-14, 47-48/.

За результатами розгляду податкової накладної №49 від 31.12.2021 контролюючий орган 11.01.2022 через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДПС України, версія 2.3.8.25" направив ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" квитанцію, у якій зазначено: "Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 29.12.2021 №49 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" /а.с. 14, 45/.

ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" 26.07.2022 направило контролюючому органу повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено від 26.07.2022 №41 /а.с. 15, 51/.

До цього повідомлення позивачем було додано копії документів /а.с. 52-68/ та письмові пояснення /а.с. 69-71/, за змістом яких 01.10.2020 між ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" (ІПН 316185216018) (суборендодавець) та ПП "Українська сервісна бурова компанія-1" (ІПН 365146716015) (суборендар) укладено договір суборенди транспортних засобів №011020/ОР-0974/3295. Відповідно до п. 1.1. цього договору в порядку та на умовах, визначених цим договором, суборендодавець зобов'язується передати суборендареві, а суборендар зобов'язується прийняти в строкове платне користування (суборенду) транспортні засоби: вантажний спеціальний автокран MAZ36303 реєстраційний № НОМЕР_1 2012 року випуску та вантажний спеціальний автокран MAZ631705, реєстраційний № НОМЕР_2 , 2008 року випуску (надалі - транспортні засоби) та зобов'язується сплачувати суборендодавцю оренду плату відповідно до умов цього договору. Мета оренди визначена п. 2.1. даного договору: використання за його цільовим призначенням з правом надання в суборенду. Пунктом 4.2. цього договору встановлено, що строк суборенди становить період, в межах строку дії договору, протягом якого транспортний засіб, що здається в суборенду, знаходиться в користуванні суборендаря і який визначається на підставі актів приймання-передачі транспортного засобу. 31.12.2021 між ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" (ІПН 316185216018) (орендар) та ПП "Українська сервісна бурова компанія-1" (ІПН 365146716015) (суборендар) підписано акт надання послуг оренди №815. Керуючись нормами Податкового кодексу України, ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" після підписання акту, що засвідчує факт постачання послуг платником податків, була складена та подана для реєстрації в ЄРПН податкова накладна №49 від 29.12.2021, реєстрація якої зупинена. Додатково повідомлено про те, що станом на дату подання пояснень розрахунок за послуги оренди транспортного засобу не здійснений, дебіторська заборгованість обліковується на рахунку 361.

28.07.2022 комісією ГУ ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення №7123421/31618527 про відмову у реєстрації податкової накладної від 31.12.2021 №49 /а.с. 49/.

За змістом вказаного рішення підставою для відмови в реєстрації податкової накладної зазначено "надання платником податку копій документів: розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків". Додаткова інформація: "не надано бухгалтерських рахунків №361 "Розрахунки з вітчизняними покупцями" та 631 "Розрахунки з вітчизняними постачальниками" та актів звірки для встановлення сум заборгованостей між контрагентами як на оренду техніки та і на її суборенду".

Позивач не погодився з рішенням комісії ГУ ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення №7123421/31618527 від 28.07.2022 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку оскаржуваному рішенню комісії з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Полтавській області №7123421/31618527 від 28.07.2022, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплату пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків і визначає заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу є Податковий кодекс України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - ПК України).

Відповідно до підпунктів 16.1.2,16.1.3, пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно з підпунктом "б" пункту 185.1 статті 185 ПК України об'єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку, який нараховується відповідно до підпунктів 213.1.9 і 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 цього Кодексу, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів). (пункт 188.1 статті 188 ПК України).

Відповідно до пункт 201.7 статті 201 ПК України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України (пункт 201.10 статті 201 ПК України).

Відповідно до підпункту 14.1.60 ПК України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Положенням пункту 201.10 статті 201 ПК України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 01.07.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Отже, платник податку - постачальник з настанням першої із умов виникнення податкових зобов'язань, визначених у пункті 187.1 статті 187 ПК України, зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування складаються та реєструються постачальником (продавцем) - платником податку, крім випадків, визначених пунктом 9 цього Порядку (пункт 8 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних).

Згідно з пунктом 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 01.07.2015 року); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пунктів 13-15 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.

Згідно з пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" від 11.12.2019 №1165, якою, зокрема, затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок №1165).

Пунктом 1 Порядку №1165 встановлено, що цей Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.

За змістом пункту 2 Порядку №1165 автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків - сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації.

Згідно з пунктом 5 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет /пункт 8 Порядку №1165/.

Пунктами 10, 11 Порядку №1165 передбачено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Згідно з приписами пункту 6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Додатком 1 до Порядку №1165 визначено Критерії ризиковості платника податку на додану вартість, пунктом 8 яких передбачено, що у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що за результатами розгляду податкової накладної №49 від 31.12.2021 контролюючий орган 11.01.2022 через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДПС України, версія 2.3.8.25" направив ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" квитанцію, у якій зазначено: "Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 29.12.2021 №49 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" /а.с. 14, 45/.

Як підставу для зупинення реєстрації податкової накладної №49 від 31.12.2021 відповідачами надано до суду, зокрема, рішення №413 від 05.01.2022 про відповідність платника податку на додану вартість ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку /а.с. 39/.

Доказів оскарження та скасування рішення №413 від 05.01.2022 до суду не надано.

Правомірність чи неправомірність прийняття рішення №413 від 05.01.2022 про відповідність платника податку на додану вартість ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку не є предметом доказування у даній справі, оскільки це рішення не оскаржується позивачем у цій справі.

Верховним Судом у постанові від 07 травня 2020 року у справі №300/183/19 викладено висновок щодо застосування норм статей 8, 9, 77, 245 Кодексу адміністративного судочинства України, за змістом якого предметом доказування при вирішенні вимог про зобов'язання ДФС України зареєструвати податкову накладну мають бути встановленими обставини достатності документів для її реєстрації. Тобто позивач має довести, що ним було подано вичерпний перелік документів, достатніх для реєстрації податкової накладної, натомість відповідач має це спростовувати на підтвердження правильності свого рішення із наведенням обґрунтованих доводів, чому надані позивачем документи не були достатніми для реєстрації податкової накладної.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" 26.07.2022 направило контролюючому органу повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено від 26.07.2022 №41 /а.с. 15, 51/.

До цього повідомлення позивачем було додано копії документів /а.с. 52-68/ та письмові пояснення /а.с. 69-71/, за змістом яких 01.10.2020 між ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" (ІПН 316185216018) (суборендодавець) та ПП "Українська сервісна бурова компанія-1" (ІПН 365146716015) (суборендар) укладено договір суборенди транспортних засобів №011020/ОР-0974/3295. Відповідно до п. 1.1. цього договору в порядку та на умовах, визначених цим договором, суборендодавець зобов'язується передати суборендареві, а суборендар зобов'язується прийняти в строкове платне користування (суборенду) транспортні засоби: вантажний спеціальний автокран MAZ36303 реєстраційний № НОМЕР_1 2012 року випуску та вантажний спеціальний автокран MAZ631705, реєстраційний № НОМЕР_2 , 2008 року випуску (надалі - транспортні засоби) та зобов'язується сплачувати суборендодавцю оренду плату відповідно до умов цього договору. Мета оренди визначена п. 2.1. даного договору: використання за його цільовим призначенням з правом надання в суборенду. Пунктом 4.2. цього договору встановлено, що строк суборенди становить період, в межах строку дії договору, протягом якого транспортний засіб, що здається в суборенду, знаходиться в користуванні суборендаря і який визначається на підставі актів приймання-передачі транспортного засобу. 31.12.2021 між ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" (ІПН 316185216018) (орендар) та ПП "Українська сервісна бурова компанія-1" (ІПН 365146716015) (суборендар) підписано акт надання послуг оренди №815. Керуючись нормами Податкового кодексу України, ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" після підписання акту, що засвідчує факт постачання послуг платником податків, була складена та подана для реєстрації в ЄРПН податкова накладна №49 від 29.12.2021, реєстрація якої зупинена. Додатково повідомлено про те, що станом на дату подання пояснень розрахунок за послуги оренди транспортного засобу не здійснений, дебіторська заборгованість обліковується на рахунку 361.

На підтвердження пояснень разом із зазначеним вище повідомленням позивачем надано до контролюючого органу копії таких документів:

- договору суборенди транспортних засобів №011020/ОР-0974/3295 від 01.10.2020, укладеного між ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" (суборендодавець) та ПП "Українська сервісна бурова компанія-1" (суборендар), за умовами якого в порядку та на умовах, визначених цим договором, суборендодавець зобов'язується передати суборендареві, а суборендар зобов'язується прийняти в строкове платане користування в (суборенду) - транспортні засоби: вантажний спеціальний автокран MAZ 36303 реєстраційний № НОМЕР_1 2012 року випуску, кузов (рама) НОМЕР_3 ; вантажний спеціальний автокран MAZ 631705, реєстраційний № НОМЕР_2 , 2008 року випуску, кузов (рама) НОМЕР_4 (надалі - транспортні засоби) та зобов'язується сплачувати суборендодавцю оренду плату відповідно до умов цього договору. Характеристики, найменування, комплектація та стан транспортних засобів, що передаються в користування суборендодавцем суборендарю, визначаються у відповідних актах приймання-передачі транспортних засобів, які є невід'ємною частиною цього соговору. Згідно пунктами 3.1, 3.2 договору передання транспортних засобів, що передається в суборенду, здійснюється сторонами за актом приймання-передачі транспортних засобів в оренду. Після закінчення строку дії цього договору суборендар повертає транспортні засоби суборендодавцю за актом приймання-передачі транспортних засобів з оренди. Відповідно до пунктів 4.1, 4.2 договору транспортні засоби, що передаються в суборенду, вважаються переданими суборендареві з дати підписання відповідного акту приймання-передачі транспортних засобів в оренду. Строк суборенди становить період в межах строку дії договору, протягом якого транспортні засоби, що здаються в суборенду, знаходиться в користуванні суборендаря і який визначається на підставі актів приймання-передачі транспортних засобів. За умовами пункту 5.1 договору загальний розмір орендної плати визначається за домовленістю сторін та становить: вантажний спеціальний автокран MAZ 36303 реєстраційний № НОМЕР_1 - 250000,00 грн. (двісті п'ятдесят тисяч грн. 00 коп.), в т.ч. ПДВ - 41666,67 грн. за один місяць користування транспортним засобом; вантажний спеціальний автокран MAZ 631705, реєстраційний № НОМЕР_2 - 275000,00 грн. (двісті сімдесят п'ять тисяч грн. 00 коп.), в т.ч. ПДВ - 45833,33 грн. за один місяць користування транспортним засобом. Відповідно до пункту 10.1 договору цей договір вважається укладеним і набирає чинності з дати його підписання та скріплення печатками обох сторін та діє до 31.12.2021 року /а.с. 53-55/;

- акту приймання-передачі транспортних засобів в суборенду від 01.10.2020, що є додатком до договору суборенди транспортних засобів №011020/ОР-0974/3295 від 01.10.2020, складеного між ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" (суборендодавець) та ПП “Українська сервісна бурова компанія-1” (суборендар) про те, що у відповідності з п. 3.1. договору №011020/ОР-0974/3295 від 01.10.2020 суборендодавець передав, а суборендар прийняв у строкове платне користування (суборенду) вантажний спеціальний автокран MAZ 36303 реєстраційний № НОМЕР_1 2012 року випуску, кузов (рама) НОМЕР_3 ; вантажний спеціальний автокран MAZ 631705, реєстраційний № НОМЕР_2 , 2008 року випуску, кузов (рама) НОМЕР_4 /а.с. 67/;

- акту надання послуг суборенди №815 від 31.12.2021, яким представник суборендаря ПП "Українська сервісна бурова компанія-1" директор Горшков Андрій Володимирович, з одного боку, і представник орендодавця ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" директор Комаренко Володимир Анатолійович, з іншого боку, склали цей акт про те, що на підставі наведених документів: договору №011020/ОР-0974/3295 від 01.10.2020 та рахунку на оплату покупцю №652 від 01.12.2021 орендодавцем були надані такі послуги: суборенда вантажного спеціального автокрана MAZ36303 реєстраційний № НОМЕР_1 за грудень 2021 року кількістю 1 послуга за ціною 250000,00 грн. з ПДВ; суборенда вантажного спеціального автокрана MAZ631705, реєстраційний № НОМЕР_2 за грудень 2021 року кількістю 1 послуга за ціною 275000,00 грн. з ПДВ. Разом - 525000,00 грн., у тому числі ПДВ - 87500,00 грн. /а.с. 52/;

- рахунку на оплату №652 від 01.12.2021 відповідно до договору №011020/ОР-0974/3295 від 01.10.2020 за суборенду вантажного спеціального автокрана MAZ 36303 реєстраційний № НОМЕР_1 за грудень 2021 року кількістю 1 послуга за ціною 250000,00 грн. з ПДВ; суборенду вантажного спеціального автокрана MAZ 631705, реєстраційний № НОМЕР_2 за грудень 2021 року кількістю 1 послуга за ціною 275000,00 грн. з ПДВ. Разом - 525000,00 грн., у тому числі ПДВ - 87500,00 грн. /а.с. 59/;

- бухгалтерської довідки ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" №20/07-22 від 20.07.2022 про те, що станом на 20.07.2022 у ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" обліковується дебіторська заборгованість ПП "Українська сервісна бурова компанія-1", яка відображається на 361 рахунку "Розрахунки з вітчизняними покупцями": на суму 525000 грн. 00 коп. по рахунку №652 від 01.12.2021 /а.с. 56/;

- свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів серії НОМЕР_5 та НОМЕР_6 /а.с. 57, 60/;

- договору суборенди транспортних засобів №0110/АК-2 від 01.10.2020, укладеного між КИЇВСЬКИМ ДОЧІРНІМ ПІДПРИЄМСТВОМ "НМУ "ЕЛЕКТРОПІВДЕНМОНТАЖ" (орендар) та ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" (суборендар) /а.с. 62-64/, специфікації №1 від 01.10.2020 до договору суборенди транспортних засобів №0110/АК-2 від 01.10.2020 /а.с. 68/, акту приймання-передачі транспортних засобів в суборенду від 01.10.2020 (додаток №2 до договору суборенди транспортних засобів №0110/АК-2 від 01.10.2020) /а.с. 61/, акту надання послуг №166 від 13.12.2021 /а.с. 65/, рахунку на оплату №64 від 31.12.2021 /а.с. 58/, платіжного доручення №288 від 23.05.2022 на суму 24600 грн. /а.с. 66/.

Відповідно до приписів 1 Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність" господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства; первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію.

Згідно з частинами 1, 2 статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Первинні документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади і прізвища (крім первинних документів, вимоги до яких встановлюються Національним банком України) осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Залежно від характеру господарської операції та технології обробки облікової інформації до первинних документів можуть включатися додаткові реквізити (печатка, номер документа, підстава для здійснення операції тощо).

Первинні документи, створені автоматично в електронній формі програмним забезпеченням інформаційно-комунікаційної системи, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови наявності накладеного електронного підпису чи печатки з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

Первинні документи, складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

Неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.

Частинами 4, 5 статті 9 цього Закону передбачено, що регістри бухгалтерського обліку повинні мати назву, період реєстрації господарських операцій, прізвища і підписи або інші дані, що дають змогу ідентифікувати осіб, які брали участь у їх складанні.

Господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені.

Відповідно до абзацу другого пункту 2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 (далі - Положення №88), господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів.

Таким чином, факт здійснення господарських операцій повинен підтверджуватися первинними документами (накладними, актами приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), тощо), які містять відомості про такі господарські операції та відповідають вимогам Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".

Позивачем надано до контролюючого органу копію акту надання послуг суборенди №815 від 31.12.2021, за змістом якого представник суборендаря ПП "Українська сервісна бурова компанія-1" директор Горшков Андрій Володимирович, з одного боку, і представник орендодавця ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" директор Комаренко Володимир Анатолійович, з іншого боку, склали цей акт про те, що на підставі наведених документів: договору №011020/ОР-0974/3295 від 01.10.2020 та рахунку на оплату покупцю №652 від 01.12.2021 орендодавцем були надані такі послуги: суборенда вантажного спеціального автокрана MAZ36303 реєстраційний № НОМЕР_1 за грудень 2021 року кількістю 1 послуга за ціною 250000,00 грн. з ПДВ; суборенда вантажного спеціального автокрана MAZ631705, реєстраційний № НОМЕР_2 за грудень 2021 року кількістю 1 послуга за ціною 275000,00 грн. з ПДВ. Разом - 525000,00 грн., у тому числі ПДВ - 87500,00 грн. /а.с. 52/, який відповідає вимогам Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".

Отже, платник податку ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" після настання першої з умов виникнення податкових зобов'язань, визначених у пункті 187.1 статті 187 ПК України, яка підтверджена актом надання послуг суборенди №815 від 31.12.2021, відповідно до пунктів 201.7, 201.10 статті 201 ПК України був зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до приписів Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 № 291, рахунок 36 "Розрахунки з покупцями та замовниками" має такі субрахунки: 361 "Розрахунки з вітчизняними покупцями" 362 "Розрахунки з іноземними покупцями" 363 "Розрахунки з учасниками ПФГ" 364 "Розрахунки за гарантійним забезпеченням". На рахунку 63 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками" ведеться облік розрахунків з постачальниками та підрядниками за одержані товарно-матеріальні цінності, виконанні роботи і надані послуги. На цьому рахунку учасник промислово-фінансової групи веде облік розрахунків за одержані від учасників ПФГ товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги). Рахунок 63 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками" має такі субрахунки: 631 "Розрахунки з вітчизняними постачальниками" 632 "Розрахунки з іноземними постачальниками" 633 "Розрахунки з учасниками ПФГ".

Відтак, не надання позивачем до контролюючого органу бухгалтерських рахунків №361 "Розрахунки з вітчизняними покупцями", 631 "Розрахунки з вітчизняними постачальниками" та актів звірки для встановлення сум заборгованостей між контрагентами на оренду техніки та на її суборенду, які є регістрами бухгалтерського обліку та не є первинними документами бухгалтерського обліку, не впливає на факт виникнення у позивача податкового зобов'язання з ПДВ після оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку (у даному випадку акту надання послуг суборенди №815 від 31.12.2021), що був наданий позивачем контролюючому органу на підтвердження події, що сталася раніше.

Щодо аналізу господарських операцій між позивачем ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" та ПП "Українська сервісна бурова компанія-1" та/або між позивачем та іншими контрагентами позивача, то в даній справі суд не надає оцінку реальності їх здійснення, оскільки ці питання повинні досліджуватись під час здійснення податкового контролю, що відповідно до пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України включає в себе систему заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема, шляхом здійснення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Підсумовуючи викладене вище, враховуючи встановлені обставини та наведені вище норми права, якими врегульовані спірні правовідносини, зважаючи на наявність у позивача передбачених законодавством документів, необхідних для складання податкової накладної №49 від 31.12.2021, беручи до уваги, що реальність господарських операцій може бути перевірена контролюючим органом під час проведення перевірки платника податків, суд дійшов висновку, що у ГУ ДПС у Полтавській області були відсутні правові підстави для відмови у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, тому рішення комісії Головного управління ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 28.07.2022 №7123421/316185277 прийняте Головним управлінням ДПС у Полтавській області без урахування всіх обставин, що має значення для його прийняття, тобто необґрунтовано, а отже є протиправним та підлягає скасуванню.

Спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Зазначена позиція повністю кореспондується з висновками Європейського суду з прав людини, відповідно до яких, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності "небезпідставної заяви" за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов'язань за статтею 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Тим не менше, засіб захисту, що вимагається згаданою статтею, повинен бути "ефективним" як у законі, так і на практиці, зокрема, в тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (пункт 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 5 квітня 2005 року (заява № 38722/02)).

Абзацами 5, 6, та 7 вступної частини Рекомендації Rec (2004) 6 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам "Щодо вдосконалення національних засобів правового захисту", ухваленої на 114-й сесії 12.05.2004, передбачено, що, відповідно до вимог статті 13 Конвенції, держави-члени зобов'язуються забезпечити будь-якій особі, що звертається з оскарженням порушення її прав і свобод, викладених в Конвенції, ефективний засіб правового захисту в національному органі; крім обов'язку впровадити такі ефективні засоби правового захисту у світлі прецедентної практики Європейського суду з прав людини, на держави покладається загальний обов'язок розв'язувати проблеми, що лежать в основі виявлених порушень; саме держави-члени повинні забезпечити ефективність таких національних засобів як з правової, так і практичної точок зору, і щоб їх застосування могло привести до вирішення скарги по суті та належного відшкодування за будь-яке виявлене порушення.

У пункті 145 рішення від 15.11.1996 у справі "Чахал проти Об'єднаного Королівства" (Chahal v. the United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що стаття 13 гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни. Суть цієї статті зводиться до вимоги надати заявникові такі міри правового захисту на національному рівні, що дозволили б компетентному державному органові розглядати по суті скарги на порушення положень Конвенції й надавати відповідний судовий захист, хоча держави - учасники Конвенції мають деяку свободу розсуду щодо того, яким чином вони забезпечують при цьому виконання своїх зобов'язань.

Отже, "ефективний засіб правого захисту" в розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права й одержання особою бажаного результату.

Згідно із статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Пунктами 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1246 від 29.12.2010, передбачено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Таким чином, обов'язок щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних поданої платником податків податкової накладної №49 від 31 грудня 2021 року покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику - ДПС України.

Беручи до уваги викладене, суд дійшов висновку, що належним та ефективним способом захисту прав позивача є: визнання протиправним та скасування рішення комісії Головного управління ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 28 липня 2022 року №7123421/31618527 та зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 31 грудня 2021 року №49, подану на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю "КВАНТ ПЛЮС" (ідентифікаційний код 31618527) 11 січня 2022 року.

Отже, адміністративний позов ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" обґрунтований та підлягає задоволенню.

При зверненні до суду з позовом у цій справі позивачем сплачено судовий збір у сумі 2481 грн., що підтверджується платіжним дорученням №9391 від 13.12.2022 /а.с. 11/ та випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України /а.с. 21/.

Частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, при задоволенні позову ТОВ "Квант Плюс" суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Полтавській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "КВАНТ ПЛЮС" судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1240,50 грн. (2481 грн./2) та стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "КВАНТ ПЛЮС" судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1240,50 грн. (2481 грн./2).

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 7, 9, 77, 139, 229, 243-245, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "КВАНТ ПЛЮС" (ідентифікаційний код 31618527, вул. Конституції, 13, м. Полтава, 36020) до Головного управління ДПС у Полтавській області (ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 44057192, вул. Європейська, 4, м. Полтава, 36000), Державної податкової служби України (ідентифікаційний код 43005393, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 28 липня 2022 року №7123421/31618527.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 31 грудня 2021 року №49, подану на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю "КВАНТ ПЛЮС" (ідентифікаційний код 31618527) 11 січня 2022 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Полтавській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "КВАНТ ПЛЮС" судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1240 грн. 50 коп. (одна тисяча двісті сорок гривень п'ятдесят копійок).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "КВАНТ ПЛЮС" судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1240 грн. 50 коп. (одна тисяча двісті сорок гривень п'ятдесят копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя С.С. Сич